دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
گراميداشت روز جهاني قدس

روز جهاني قدس، روز به نمايش گذاشتن وحدت ملّي است. اين روز ماندگار را گرامي مي‌داريم

مقام معظم رهبري:
همه ي مسلمانان‌ بايد روز قدس‌ را مغتنم‌ شمرده‌ و مسأله ي‌ فلسطين‌ را زنده‌ نگه‌ دارند

ميثاق با امام بيعت با رهبري
يكي از ميراث‌هاي گرانبها و بي‌‌‌‏بديل، مانند ساير آثار بي‌‌‌‏نظير امام خميني (ره)، روز جهاني قدس است. اعلام چنين روزي آن هم در ظرف زماني خاص از ژرفاي تفكر سياسي و بينش ناب عرفاني امام خميني سرچشمه مي‌‌‌‏گيرد؛ كه در آن سياست و ديانت چنان به هم آميخته كه در هيچ شأن از شؤون زندگي و زاويه ي فردي و اجتماعي قابل انفكاك نيست. نگرش بي‌نظير خميني كبير نسبت به رژيم اشغالگر قدس حاكي از شناخت عميق و همه‌جانبه ي او از ماهيت و ذات صهيونيسم تروريستي نشأت مي‌‌‌‏گيرد كه گشايش فاز جنگ و باز كردن جبهه ي مقاومت عليه اسرائيل را در پي دارد.
روز قدس ميثاق با آرمان‌هاي بلند و جاودانه ي بنيانگذار جمهوري اسلامي و بيعت با مقام عظماي ولايت ولي امر مسلمين حضرت آيت‌الله خامنه‌‌‌‏اي است. در اين روز، يك بار ديگر امت اسلامي با الفباي فكري ايدئولوگ انقلاب اسلامي و بنيانگذار روز جهاني قدس پيمان مي‌‌‌‏بندد و به جهانيان مي‌‌‌‏فهماند كه جبهه ي مقاومت و سازش‌‌‌‏ناپذيري كه خميني كبير در مقابل اشغالگران صهيونيست گشود، هيچ‌‌‌‏گاه بسته نمي‌‌‌‏شود. عمليات شهادت‌‌‌‏طلبانه ي جوانان و رزمندگان فلسطين در قلب حكومت ترور و مركز تصميم‌‌‌‏گيري تل آويو كه خواب راحت را از چشمان تروريستان ربوده، از اثرات مثبت خط استقامت امام خميني است كه سال‌هاي قبل باز شد. در چنين روزي با خلف صالح امام راحل، مقام معظم رهبري كه هميشه در راستاي تحقق آرمان تابناك امام امت گام برداشته و هيچ‌گاه از آن غفلت نكرده است، بيعت مجدد انجام مي‌‌‌‏گيرد.
امام خميني (ره) در روز 16 مرداد سال 1358 مصادف با سيزدهم رمضان 1399، هم‌زمان با شروع دور تازه‌اي از جنايات بي‌رحمانه  ي رژيم اشغالگر صهيونيستي در لبنان، طي پيامي، روز جمعه ي آخر ماه مبارك رمضان را به عنوان روز جهاني قدس تعيين كردند و عموم مسلمين جهان را به همبستگي اسلامي در اين روز بزرگ فرا خواندند.
بخشي از متن پيام امام خميني (ره) به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم
روز قدس، جهانى است و روزى نيست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله¬ي مستضعفان با مستكبران است؛ روز مقابله ي ملّت‌هايى است كه در زير فشار ظلم آمريكا و غير آمريكا بودند؛ روزى است كه بايد مستضعفان در مقابل مستكبران مجهز بشوند و دماغ آنان را به خاك بمالند؛ روزى است كه بين منافقان و متعهدان امتياز خواهد شد، متعهدان امروز را روز قدس مى‏دانند و عمل مى‏كنند به آنچه كه بايد بكنند، و منافقان و آن‌هايي كه با ابرقدرت‌ها در زير پرده آشنايى و با اسرائيل دوستى دارند، در اين روز بى تفاوت نيستند و يا ملّت‌ها را نمى‏گذارند كه تظاهرات كنند.
روز قدس، روزى است كه بايد سرنوشت ملّت‌هاى مستضعف معلوم شود؛ بايد ملّت‌هاى مستضعف در مقابل مستكبران اعلان وجود بكنند، بايد همان طور كه ايران قيام كرد و دماغ مستكبران را به خاك ماليد و خواهد ماليد، تمام ملّت‌ها قيام كنند و اين جرثومه‏هاى فساد را به زباله‏دان‌ها بريزند.
روز قدس، روزى است كه بايد همّت كنند و همّت كنيم كه قدس را نجات بدهيم؛ روز قدس روزى است كه بايد به اين روشنفكرانى كه در زير پرده با آمريكا و عمال آمريكا روابط دارند هشدار داد، هشدار به اين‌كه اگر از فضولى دست ‏بر ندارند، سركوب خواهند شد.

 

 
منبع/نویسنده:
روابط عمومی
 
تاریخ: ۳۱/۰۳/۱۳۹۶   بازدید: ۱۳۳۴

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)