دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه شیراز
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

اختتاميه المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر سراسر كشور در دانشگاه شيراز
 
چهاردهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر سراسر كشور شامگاه پنجشنبه در شيراز به كار خود پايان داد و نتايج نهايي اين المپياد در 14 رشته مشخص شد.
اين آيين با حضور ،دكتر نادگران ، رئيس دانشگاه شيراز ، جمعي از اساتيد دانشگاه و مسئولان استاني و كشوري در مجتمع فرهنگي رفاهي دانشگاه شيراز ترتيب يافت.
پخش چندين كليپ تهيه شده از روند ۱۰ روزه برگزاري مسابقات و اجراي موسيقي از جمله بخش هاي مراسم اختتاميه بود كه شادي خاصي را بين دانشجويان ورزشكار ايجاد كرد و با استقبال گرم آنها روبرو شد.
در اين آيين، پرچم المپياد توسط دكتر نادگران به رئيس دانشگاه گيلان به عنوان ميزبان بعدي المپياد اهدا شد.
دكتر رخشنده رو ،معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه شيراز و سرپرست چهاردهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان در آيين اختتاميه گفت:خداوند منان را شكر گزارم كه چهاردهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر دانشگاه هاي كشور نيز به خير و بركت و عافيت و سلامت تمام شد.
وي اظهار داشت:اگر چه مقدمات برگزاري اين المپياد از دو سال پيش و پس از پايان المپياد سيزدهم در دانشگاه فردوسي مشهد شروع شد و با فشارهاي اخير روزهاي پر التهاب اقتصادي كشور برگزار گرديد ؛ ولي برگزاري با شكوه اين رويداد عظيم ملي و شور و نشاط حاصل از آن خستگي را از تن برگزاركنندگان بيرون كرد.
دكتر رخشنده رو با قدرداني از دانشجويان براي شركت پر شور و نشاط در اين الميپاد ، خاطر نشان كرد : هدف اين بوده كه بستري براي ظهور و بروز استعداد ها و سلامت جسم و روح جوانان عزيز دانشجو فراهم شود .
سرپرست كل المپياد تصريح كرد :دانشجويان پرتلاش با تمام توان ورزشي و اخلاق خود در رقابت هاي جذاب و ديدني شركت كردند و با رعايت استانداردها و كيفيت ورزشي ، به خوبي ظرفيت عظيم ورزشي دانشگاه ها را به منصه ظهور رساندند.
وي در ادامه با قدرداني از همه دست اندركاران المپياد چهاردهم ، به بيان آماري از از المپياد دختران و پسران پرداخت و گفت: دهكده المپياد با تخليه خوابگاه هاي دختران دانشگاه و عدم اسكان تابستانه دانشجويان در آن ها آماده شد و جا دارد از دانشجويان دانشگاه شيراز و علوم پزشكي و اساتيد آنان كه به زحمت افتادند تشكر كنم.
وي ادامه داد : خوابگاه هاي اسكان مشتمل بر 14 خوابگاه دخترانه و يك خوابگاه پسرانه بود كه براي كاروان ورزشي دختران از 97 دانشگاه و براي پسران 110 دانشگاه آماده سازي شد.
معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه شيراز اظهار داشت : 13 سالن و ميدان ورزشي در دهكده المپياد و سطح شهر براي برگزاري المپياد مورد استفاده قرار گفت.
به گفته ي دكتر رخشنده رو ، حدود 2 هزار دانشجوي دختر ورزشكار به همراه يكصد مربي و سرپرست ، به مدت 10 روز از 27 تير تا 5 مرداد در دهكده المپياد مهمان دانشگاه شيراز بودند و در 11 رشته روزشي رقابت كردند.
سرپرست كل المپياد تصريح كرد : افزون بر 2 هزار و هفتصد دانشجوي پسر ورزشكار و بالغ بر يكصد مربي و سرپرست نيز در بخش پسران در دانشگاه شيراز حضور يافتند و در 14 رشته ورزشي مسابقه دادند.
به گفته ي دكتر رخشنده رو ، هفتصد و پنجاه نفر عوامل اجرايي ، وظيفه خدمت رساني و پشتيباني از اين كاروان هاي ورزشي را بر عهده داشتند وخوشبختانه ، بر اساس نظرسنجي هاي صورت گرفته توسط وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، ميزان رضايت مندي شركت كنندگان المپياد بيش از 84 درصد بوده است.
سرپرست كل المپياد چهاردهم خاطر نشان كرد : در جمع بندي كلي مسابقات در بخش دختران تيم هاي دانشگاه تهران، فردوسي مشهد و شهيد بهشتي و در بخش پسران نيز دانشگاه تهران ، فني و حرفه اي مازندران و فردوسي مشهد ؛ مقام هاي اول تا سوم را ازآن خود كردند.
وي در پايان سخنانش براي دانشگاه گيلان، به عنوان ميزبان المپياد پانزدهم آرزوي موفقيت كرد .

دكتر علم، مشاور معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري و رئيس سازمان امور دانشجويان هم در آيين اختتاميه چهاردهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان در دانشگاه شيراز گفت: از جانب وزير و ساير مديران وزارت علوم به دانشگاه شيراز و مسئوان استاني عرض خسته نباشيد دارم ، چراكه دست به دست هم دادند تا اين رويداد ملي زيبا در اين خطه فرهنگي كشور رقم بخورد.
وي ادامه داد: باعث خوشحالي است كه امروز باري كه بر دوش دانشگاه شيراز بود هم به مقصد رسيد هم به مقصود ؛ به مقصد براي اين كه اين بار عظيم به خوبي و با تلاش فروان به پايان رسيد.
دكتر علم اظهار داشت :در اين المپياد، بدون هيچ اتفاق حاشيه اي و ناگوار ،رقابت هاي خوب ورزشي و صحنه هاي به ياد ماندني رقم خورد.
مشاور رئيس سازمان امور دانشجويان خاطر نشان كرد : مقصود اين المپياد هم اين بود كه اوقات فراغت دانشجويان را در راستاي استفاده بهينه، مديريت كند.
دكتر علم گفت: همگان بايد براي اعتلاي ورزش دانشجويي بكوشيم و اين المپياد را زيرساختي براي ورزش پهلواني و قهرماني قرار دهيم .

دكتر پوركياني، معاون فني چهاردهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان سراسر كشور هم در سخنان كوتاهي گفت: در گذشته ، وقتي به عنوان ورزشكار، سرپرست يا مربي در چنين المپيادهايي شركت مي كردم ، فكر نمي كردم چنين رويدادهاي چه پشت صحنه هايي دارد و چه كساني زحمت كشيده اند تا ما استفاده كنيم؛ ولي در چند سال اخير كه به عنوان يكي از مسئولان برگزاري وارد المپيادهاي ورزشي شده ام ، فهميده ام چه كساني از خانواده هاي خود دور بوده اند و چه زحماتي كشيده مي شود، تا زمينه اجراي مناسب رويداد فراهم شود.
دكتر پوركياني گفت : در جريان برگزاري المپياد چهاردهم شاهد بوديم كه دانشجويان دانشگاه شيراز ، نهضت داوطلبي و همگان ، از ابتداي صبح تا پاسي از شب ، بي ادعا ،كار و تلاش مي كردند تا اين المپياد به خوبي و با كيفيت عالي برگزار شود.

دكتر قاسم نژاد ، ناظر فني المپياد پسران نيز در آيين اختتاميه اين رويداد ملي اظهار داشت : چهاردمين المپياد دانشجويان پسر با حضور 110 دانشگاه از دهم تا نوزدهم مرداد ماه در 14 رشته ورزشي در شيراز برگزار شد.
وي افزود: ويژگي فني اين دوره از المپياد، حضو بازيكنان ملي پوش و ليگ برتري بود كه سبب افزايش سطح كيفي اين مسابقات شد.
دكتر قاسم نژاد با اشاره به حضور داوران بومي و كادر فني شيراز در قضاوت چهاردهمين دوره المپياد دانشجويان پسر گفت: اين حضور ،نشان از توانمندي داوران اين شهر است.
دكتر قاسم نژاد، استفاده از سيستم ويديو چك و ثبت آنلاين ركوردها در رشته ي شنا را از ويژگي هاي اين مسابقات بيان كرد و گفت: اين كار سبب شد كه هيچ اعتراضي در اعلام نتايج اين رشته رخ ندهد.
ناظر فني المپياد دانشجويان پسر در شيراز گفت: استفاده از دانشجويان داوطلب در اجراي مسابقات، علاوه بر حضور نيروي جوان در اجراي كارها، سبب ايجاد انگيزه در دانشجويان و زمينه سازي تجربه مديريتي و هدايتي براي آن ها شد.
وي، با بيان اين كه در اين دوره از المپياد امتيازها در همه رشته هاي ورزشي بين دانشگاه هاي مختلف توزيع شد ،افزود: در سال هاي گذشته معمولا تيم هاي ثابتي به مقام هاي برتر دست مي يافتند، اما اين بار تيم هايي مقام هاي نخست را به دست آوردند كه سال هاي گذشته نامي از آن ها در برترين ها نبود.
دكتر قاسم نژاد گفت: افزوده شدن ماده هاي نجات غريق، حمل آدمك بدون فين و حمل آدمك بافين به رشته هاي شنا در المپياد امسال، از نقاط برجسته اين المپياد بود.
وي برگزاري يك دوره مسابقات توانمندي هاي فردي در بخش هاي پرتاب پنالتي و شوت سه امتيازي در كنار روند عادي مسابقات بسكتبال را از ويژگي هاي اين رشته ورزشي بيان كرد.
ناظر فني چهاردهمين المپياد ورزشي پسران كشور گفت: مراحل برگزاري اين المپياد رضايتمندي 84 درصدي دانشجويان را در پي داشت.
دكتر قاسم نژاد، به كسب 5 مدال توسط شناگر ورزشكار دانشگاه خوارزمي اشاره كرد و گفت: كسب سه طلا و دو نقره توسط اميررضا خراساني سبب شد اين دانشجو ستاره مسابقات شود.
وي، در پايان از عوامل برگزاري اين المپياد در دانشگاه شيراز، هيئت هاي ورزشي و اداره هاي مختلف فارس، انجمن هاي ورزشي و اداره كل تربيت بدني دانشجويان وزارت علوم و سازمان امور دانشجويان براي زمينه سازي اين همايش بزرگ ملي تشكر كرد.

آقاي امامي ، هم به نمايندگي از دانشجويان در آيين اختتاميه المپياد گفت : ورزش فارغ از بهبود و سلامت جسماني، اگر با اخلاق توام شود مي تواند باعث كمالات انساني گردد.
وي ادامه داد : همه ي دانشگاهيان دانشگاه شيراز براي اجراي مناسب اين المپياد زحمات زيادي كشيده اند و از وزير علوم و ساير مسئولان تقاضا داريم به پاس برگزاري باشكوه اين المپياد، نگاه ويژه اي به قطب علمي جنوب كشور يعني دانشگاه شيراز داشته باشند.

تجليل از آقاي كيومرث پاشايي، ركورددار دراز و نشست كشور از جمله بخش هاي اين مراسم بود. اين ورزشكار كرمانشاهي و دانشجوي دانشگاه پيام نور كرج توانست ركورد 2 هزار دراز و نشست را در جريان برگزاري المپياد ثبت كند.
در پايان ، مراسم اهداي جوايز و مدال ها به تيم هاي برگزيده، صورت گرفت.
گفتني است دانشگاه گيلان دو سال ديگر ميزبان پانزدهمين المپياد فرهنگي ،ورزشي دانشجويان سراسر كشور خواهد بود.

عكس هاي بيشتر مرتبط با اين خبر در آرشيو الكترونيكي روابط عمومي دانشگاه شيراز موجود است.
http://gallery.shirazu.ac.ir

   تاریخ: ۱۹:۴۶ - ۱۹/۰۵/۱۳۹۷   بازدید: ۲۵۷۵

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)