روابط عمومی دانشگاه شیراز
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

حضور هيات دانشگاهي گرجستان در دانشگاه شيراز
 
در نشست مشترك دكتر نادگران، رئيس دانشگاه شيراز با جمعي از اساتيد دانشگاه گرجستان (University of Georgia) بر گسترش و توسعه روابط علمي- پژوهشي تاكيد شد.
خانم دكتر مانانا سانادزه (Manana Sanadze) رئيس هيات دانشگاهي گرجستان در اين نشست گفت : بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بين دانشگاه گرجستان و دانشگاه و در يك سال و نيم گذشته ؛ 2 همايش علمي مشترك در دانشگاه شيراز برگزار شده است.
وي افزود : هم اكنون 6 هزار دانشجو در دانشگاه گرجستان مشغول به تحصيل هستند كه از اين تعداد 500 نفر را دانشجويان ايراني تشكيل مي دهند.
خانم دكتر مانانا سانادزه ادامه داد :اشتراكات عميق فرهنگي و تاريخي بين ايران و گرجستان سبب شده كه زمينه ي مناسبي براي گسترش ارتباطات علمي فراهم گردد.
رئيس هيات دانشگاهي گرجستان گفت : اين دانشگاه با 5 دانشگاه ايراني تفاهم نامه امضا كرده و با توجه به توانمندي و ظرفيت هاي فراوان دانشگاه شيراز تصميم گرفته است كه اين دانشگاه را به عنوان مركز همكاري با دانشگاه هاي ايران انتخاب نمايد.
دكتر نادگران ، رئيس دانشگاه شيراز هم در اين نشست با اشاره به سابقه درخشان دانشگاه شيراز در زمينه هاي مختلف ، بر گسترش همكاري هاي علمي بين المللي تاكيد كرد.
وي اظهار داشت : اكنون شرايط مناسبي فراهم است كه اساتيد دانشگاه گرجستان به عنوان استاد افتخاري و مدعو در دانشگاه شيراز تدريس كنند.
دكتر نادگران تصريح كرد : دانشگاه شيراز آماده است تا در زمينه استاد و دانشجو، انجام پژوهش هاي مشترك، برگزاري همايش و سمينار هاي علمي و .... با دانشگاه گرجستان همكاري نمايد.
در ادامه اين نشست اساتيد حاضر به بيان ديدگاه ها درباره استمرار و افزايش فعاليت هاي علمي پژوهشي مشترك پرداختند.
   تاریخ: ۱۳:۵۰ - ۲۱/۰۸/۱۳۹۸   بازدید: ۷۹۴

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)