دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه شیراز
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
شهادت حضرت امام زين العابدين عليه السلام تسليت باد

شهادت اسوه تقوا
شهادت اسوه تقوي، شجاعت، كرامت، بزرگواري و تهجد، زينت پرستندگان و سيدساجدان و پيشواي عابدان، امام علي بن الحسين عليه السلام را به دوستداران آن حضرت و همه انسان هاي تسليت مي گوييم. اميدواريم با تلاش در راه آن حضرت پيروان شايسته اي براي آن امام همام باشيم.
مظهر تقوا و شجاعت
شهادت چهارمين ستاره درخشان آسمان ولايت و امامت، بزرگ مرد ميدان صبر و مقاومت و مظهر تقوا و شجاعت، حضرت امام زين العابدين، سيدالساجدين عليه السلام ، بر شيعيان و همه كساني كه در راه اعتلاي ارزش هاي انساني و الهي، تحمل مشقت مي كنند و رنج ها و دردها را برخود هموار مي كنند تسليت مي گوييم و از روح بزرگ آن امام عظيم الشان طلب كمك مي كنيم.
پيشواي عابدان
شهادت چهارمين برگزيده الهي، سلاله پاك پيامبر خدا صلي الله عليه و آله ، ذرّيه علي عليه السلام و زهرا عليهاالسلام و فرزند سيدالشهدا عليه السلام حضرت امام زين العابدين عليه السلام امام صابران و پيشواي عابدان را به شيعيان واقعي آن حضرت تسليت مي گوييم. و آرزو مي كنيم همه ما در دنيا و آخرت جزو پيروان راستين آن بزرگوار به شمار آييم.
نمونه مردانگي و شجاعت
امروز مصادف با سالروز شهادت امام چهارم، بزرگ مرد ميدان صبر و استقامت، نمونه مردانگي و شجاعت، اسوه خداجويان و پيشواي عبادت پيشگان، حضرت سيدالساجدين امام زين العابدين علي بن الحسين عليه السلام است. شهادت اين امام مظلوم و بزرگوار را به شما و به همه رهپويان حق و حقيقت، تسليت عرض مي كنيم.
ستاره اي تابناك
امروزغمي بزرگ و جانكاه در خود نهفته دارد، روزي كه در آن آزادگان و حق طلبان به سوگ مردي بزرگ از تبار رسولان و پيامبران و مناديان حق و عدالت نشستند و در رثاي امامي مظلوم زانوي غم در بغل گرفتند و اشك ماتم ازديدگان نشاندند. آري، آنان در عزاي از دست دادن ستاره اي تابناك از منظومه ولايت و امامت، يعني امام زين العابدين علي بن الحسين عليه السلام ، اندوهناك و غمناكند. ما نيز در سالروز شهادت آن امام همام به سوك مي نشنيم و شهادت آن بزرگوار را به شما پيروان و شيعيان بزرگوار آن حضرت تسليت مي گوييم.
شهادت، ميراث انبياء
شهادت و مرگ در راه خدا، فوز عظيمي است كه خداوند به صاحبان و برگزيدگان درگاهش عطا مي كند. شهادت ميراث بزرگ انبيا و اليا و صلحان است كه در راه اعتلاي حق و حقيقت به راحتي از جان خويش مي گذرند و با شهادت خود شيوه پايداري در راه خدا و دفاع از راستي و عدالت را به ديگران مي آموزند. در چنين روزي يكي از همان برگزيدگان خدا، يعني امام زين العابدين علي بن الحسين عليه السلام ، سرانجام با مقاومت در برابر ظلم و بي عدالتي وحمايت از حق و عدالت، شهادت را برگزيد و به ملكوت اعلي پيوست. شهادت اين امام عزيز را به شما و همه پيروان مخلص آن حضرت تسليت مي گوييم.
سيد الساجدين
در چنين روزي همهمه و اندوهي سترگ بر مدينه پيامبر حكمفرما بود. همه در تب و تاب از دست دادن فرزند عزيز پيامبر عليه السلام خويش، روز غم باري را سپري مي كردند. آثار سوگ و ماتم از در و ديوار مدينه هويدا بود و غبار اندوه فضاي مدينه را فرا گرفته بود. همه در عزاي از دست دادن سيدالساجدين، امام زين العابدين عليه السلام ، به سوگ نشسته بودند و اشك ماتم از ديدگان فرو مي نشاندند. امروز ما نيز غمناك و اندوهگين، سالروز شهادت آن امام بزرگوار را به شما دوستداران و شيعيان غم زده آن حضرت تعزيت مي گوييم و اميدواريم همه ما پيروان راستيني براي آن حضرت باشيم.
الگوي عبادت
شهادت چهارمين اختر تابناك آسمان ولايت و امامت، حضرت امام زين العابدين عليه السلام ، الگوي عبادت و خداپرستي، سجاده نشين نيمه شب ها بر درگاه حضرت دوست و خلوت گزين بارگاه كبريايي، راز و نياز كننده عاشقِ پيشگاه الهي و دلداده آستان آن يار يگانه، را به شما دوستداران، پيروان و عاشقان و عارفان آن حضرت تسليت مي گوييم. اميد كه همگي از ياران و شيعيان مخلص آن امام همام باشيم.
دعاي امام زين العابدين عليه السلام در طلب اخلاق ستوده
بار الها، بر محمد صلي الله عليه و آله و آلش درود فرست، و مرا در ميان مردم به درجه اي ارتقا مده، مگر آن كه به همان نسبت مرا پيش نفسم خوار سازي و عزّتي آشكارا برايم به وجود نياور، مگر آن كه به همان نسبت مرا نزد نفسم پست گرداني.
بار الها، هيچ خويي كه عيب من شمرده شود، باقي مگذار، جز آن كه آن را اصلاح كني و هيچ صفت نكوهيده اي مگر آن كه آن را نيكو سازي و هيچ خصلت ناقصي، جز آنكه آن را كامل كني.
بارالها، مرا به هدايت گوياساز و به تقوا الهام فرما و به آنچه پاكيزه تر است موفق دار و به كاري كه پسنديده تر است بگمار. بارالها، بر محمد صلي الله عليه و آله و آلش رحمت فرست و مرا ميانه روي روزي كن و از اهل صواب و راهنمايان به خير، و بندگان شايسته گردان و رستگاري در معاد و سلامت از كمين گاه عذاب، روزي فرماي.
بار الها، بر محمد صلي الله عليه و آله و آلش درود فرست و مرا از اسراف باز دار و روزيِ مرا از تلف حفظ كن و دارايي ام را بركت ده و افزون ساز و مرا در انفاق كردن از آن در امور خير، رهبري كن. بار الها، بر محمد صلي الله عليه و آله و آلش رحمت فرست و آبرويم را به توانگري نگاه دار و منزلتم را به تنگدستي پست مكن، كه از روزي خوارانت روزي طلبم و از اشرار خلقت چيزي بخواهم تا به ستايش آن كه به من عطا كند، و به نكوهش آن كه منع كند، مبتلا گردم.

 
منبع/نویسنده:
پایگاه اطلاع رسانی حوزه
 
تاریخ: ۲۱/۰۶/۱۳۹۸   بازدید: ۲۹۴

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)