دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
گراميداشت ايام الله دهه‏ي مبارك فجر

فرا رسيدن ايام الله دهه‌ي مبارك فجر و سالروز بازگشت تاريخي امام خميني (ره) به ميهن اسلامي
را گرامي مي‌داريم

 

مقام معظم رهبري:
دهه‏ي فجر آيينه‌اي است كه خورشيد اسلام در آن درخشيد و به ما منعكس شد.

 

روزهاي فراموش ناشدني
اين روزها، روزهايي ماندگار و فراموش ناشدني در تاريخ ملّت بزرگ ماست؛ روزهاي پيروزي انقلاب اسلامي؛ انقلابي كه رساترين فرياد تاريخ، يعني امام امت، آن را رهبري كرد و به فرجام رساند و براي حفظ آن، با تمام وجود تلاش كرد. انقلابي كه مبتني بر بينش عميق توحيدي و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشوراي حسيني بود كه در آن عده‌اي قليل، با اعتقادي وسيع و راسخ، نيروهاي كفر و باطل را شكست دادند و چشم قدرتمندان را خيره ساختند. با پاي گذاردن در دايره‏ي معنويت و ايثار و شهادت بود كه فرزانگان خاك، از اين سرزمين پاك، به سوي افلاك، پر گشودند و تا نهايت تاريخ جاودانه شدند. ياد تمامي شهيدان انقلاب اسلامي هميشه سبز باد.
فرصت بازنگري
دهه‏ي فجر، فرصت بازنگري در ارزش‌ها و آرمان‌هاست؛ و اينكه چه بوديم و چه مي‌كرديم و چه مي‌خواستيم و اكنون كجاييم و چه مي‌كنيم. كمترين ثمره‏ي اين انقلاب، گشودن فصلي نو در تاريخ معاصر است و اين كم چيزي نيست. آيا احساس سربلندي نمي‌كنيد كه آيين و مكتب شما، يعني اسلام حيات‌بخش، امروز در دل ميليون‌ها انسان نااميد و سرخورده بارقه‏ي اميد آفريده و آنان به نجات خويش در پناه اسلام، اميدوار و دلخوش‌اند، و در اين راه، عاشقانه تلاش مي‌كنند؟
خورشيد فجرآفرين
وقتي كه امام آمد، ستم رفت، شاه رفت و پليدي و تباهي و سياهي رخت بربست. وقتي كه امام آمد، لاله‏ها سر از خاك برآوردند و فرشي براي گام‌هاي پر صلابت او شدند. وقتي كه امام آمد، باغچه‌ها گل داد، دل‌ها شادمان شد و امت جشن برپا كردند. وقتي كه امام آمد، عشق و ايمان را به ما هديه كرد و ايثار را به ما آموخت. وقتي كه امام آمد، آزادي به خانه‌ها برگشت، ما استقلال خويش را باز يافتيم و جمهوري اسلامي با دست مبارك او بنياد نهاده شد. وقتي كه امام آمد، تمامي اميدها و خوبي‌ها را با خود به ارمغان آورد. پس مبادا راه امام را گم، و كلام امام را فراموش كنيم. همه بدانيم كه اگر امروز، فجري داريم، از فروغ آن خورشيد فجرآفرين است.
بهمن 57
در اين روز، پس از سال‌ها كه از هجران امام مي‌گذشت و پس از انتظاري سرخ و طاقت‌سوز، امام در ميان استقبال گرم عاشقان وفادار خويش بر خاك وطن قدم نهاد. تهران، آن روز شاهد بزرگ‌ترين استقبال تاريخ بود. جمعيتي پنج ميليوني كه در طي روزهاي گذشته مشتاقانه از شهرستان‌ها به تهران آمده بودند، در مسيري 33 كيلومتري در پيش قدم‌هاي مبارك امام، گل‌هاي سرخ و اشك‌هاي شوق فرو ريختند.
طلوع دوباره‏ي اسلام
در بهمن ماه 57، جهان شاهد تحولي شگرف و انقلابي عظيم و مردمي در تاريخ بود. قيام ملّتي مصمم و يكپارچه با قلب‌هايي سرشار از عشق و ايمان. در بهمن ماه، رهبر بزرگ و نستوهي، پس از سال‌ها دوري از وطن، قدم بر خاك گلگون ميهن گذاشت كه آزادي و استقلال را نصيب امتي خداخواه كرد. امام آمد و عظمت، شرافت و افتخار به همراه آورد و به فرموده‏ي مقام معظم رهبري، امام آمد تا به نام خدا سفينه‏ي نجات خلق را به ساحل پيروزي رهنمون شود و بدين سان بهمن 57 طلوع دوباره‏ي اسلام ناب محمدي صلي الله عليه و آله، تجديد حيات مستضعفان و خشنودي حضرت ولي‌عصر، مهدي موعود (عج) را نويد داد.
حماسه‏ي پر شكوه
بهمن، يادآور حماسه‏ي پر شكوه و كم‌ نظير ملّتي است كه توانست تحت رهبري و هدايت بزرگمردي فرزانه و روحاني و با بهره‌گيري از دين مبين اسلام در رويارويي خونيني مقابل استبداد شاهنشاهي، فصل جديدي از حيات سياسي و فرهنگي خويش را آغاز كند و بار ديگر نقش تاريخي و بي‌مانند خود را در اعتلاي فرهنگ و تمدن اسلامي تجديد كند.

 
منبع/نویسنده:
روابط عمومی
 
تاریخ: ۱۲/۱۱/۱۳۹۵   بازدید: ۱۰۷۴

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)