روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
آغاز مسابقات شنا و دو و ميداني در ششمين روز مسابقات المپياد ورزشي
 
مسابقات چهاردهمين دوره المپياد ورزشي دانشجويان پسر درحالي روز ششم خود را پشت سر گذاشت كه رقابت هاي شنا در 6 ماده و دو و ميداني در پنج ماده برگزار شد.
آغاز مسابقات شنا و دو و ميداني در ششمين روز مسابقات المپياد ورزشي مسابقات چهاردهمين دوره المپياد ورزشي دانشجويان پسر درحالي روز ششم خود را پشت سر گذاشت كه رقابت هاي شنا در 6 ماده و دو و ميداني در پنج ماده برگزار شد.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، مرحله نخست مسابقات المپياد ورزشي دانشجويان كشور به پايان رسيد و با پايان اين مرحله، برترين هاي رشته هاي بدمينتون، تنيس روي ميز، تكواندو و شطرنج مشخص شدند. مسابقات در رشته هاي هندبال، واليبال، بسكتبال و فوتسال از 11 مرداد آغاز شده و همچنان در حال برگزاري است.

عصر امروز نيز دور دوم مسابقات اين المپياد در رشته هاي شنا و دو و ميداني كار خود را آغاز كرد.

بسكتباليست ها در رقابت مهارت هاي فردي

پسران بسكتباليست دانشجو، در زمينه مهارت ها و توانمندي هاي فردي خود در بخش هاي اسلم دانك، پرتاب پنالتي و پرتاب سه امتيازي با يكديگر به رقابت پرداختند.

در بخش اسلم دانك صالح مراديان از دانشگاه شاهرود به مقام نخست دست يافت، مجيد صادقي از دانشگاه غيرانتفاعي سناباد دوم شد و سهند ذبيح غلامي از دانشگاه تبريز نيز در جايگاه سوم ايستاد.

در پرتاب پنالتي نيز احسان آفتابي از تبريز اول شد، فريبرز اصانلو از زنجان در جايگاه دوم ايستاد و سالار حسيني از شهركرد عنوان سوم را كسب كرد. نايب احمدپور از دانشگاه شهركرد در بخش پرتاب سه امتيازي عنوان نخست را به دست آورد و اميرمهدي صحيح النسب از دانشگاه صنعتي شريف و علي مقدس پور از دانشگاه تبريز به ترتيب دوم و سوم شدند.

چهار ديدار در رشته واليبال

ششمين روز مسابقات واليبال پسران دانشجوي كشور در شيراز با چهار ديدار دنبال شد. دانشگاه تهران توانست با نتيجه 3 بر 2 دانشگاه شهيد بهشتي را شكست داد و دانشگاه پيام نور گيلان 3 بر صفر در برابر دانشگاه سيستان و بلوچستان به برتري رسيد.

دانشگاه اصفهان در 3 ست متوالي دانشگاه غيرانتفاعي فردوس مشهد را از پيش رو برداشت و دانشگاه جامع علمي كاربردي گلستان 3 بر 2 در مقابل دانشگاه غيرانتفاعي امام رضا (ع) پيروز شد.

اين مسابقات با حضور 18 تيم در چهار گروه به مدت 9 روز در حال برگزاري است.

دانشگاه هاي سمنان و اروميه برندگان ششمين روز مسابقات فوتسال

دو ديدار در روز ششم مسابقات فوتسال پسران برگزار شد تا رشته فوتسال روز آرامي را پشت سربگذارد.

دانشگاه اروميه با نتيجه پرگل 7 بر 2 در مقابل دانشگاه خيام مشهد به برتري رسيد و تيم دانشگاه سمنان نيز 2 بر 1 تيم دانشگاه صنعتي دزفول را شكست داد.

مسابقات فوتسال پسران دانشجوي كشور با حضور 16 تيم در چهار گروه در حال برگزاري است.

تيم ملي فوتسال دانشجويان، از ميان منتخبان اين بازي ها تشكيل مي شود.

برترين هاي پنج ماده مسابقات دو و ميداني

روز نخست مسابقات دو و ميداني چهاردهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور در دانشگاه شيراز با معرفي برترين هاي پنج ماده به پايان رسيد.

در ماده 5 هزار متر عطا اسدي از دانشگاه تبريز اول شد، محمد فرجي از دانشگاه غيرانتفاعي خاوران مشهد در جايگاه دوم ايستاد و علي رستمي از دانشگاه غيرانتفاعي رجا به عنوان سوم رسيد.

در ماده 800 متر، پژمان يارولي از دانشگاه جامع علمي كاربردي، محمدرضا بيگي از دانشگاه سمنان و بابك كرمي از دانشگاه پيام نور به ترتيب در جايگاه اول تا سوم قرار گرفتند.

در صد متر محمدامين برزي و احمد سعادتي از دانشگاه تهران به ترتيب اول و دوم شدند و سيدعباس مرتضوي مهريزي از دانشگاه يزد در جايگاه سوم ايستاد.

محمدرضا رحماني از دانشگاه بين المللي امام خميني قزوين، پويا رضواني اصل از دانشگاه تبريز و سيدعلي حسيني از دانشگاه يزد به ترتيب مقام هاي اول تا سوم 400 متر با مانع را به خود اختصاص دادند.

مقام هاي چهارم تا هفتم اين ماده هم به ارمين سبحاني از كردستان، محمود نادري بلداجي از فني حرفه اي، حامد خيرآبادي از غيرانتفاعي خاوران مشهد و عليرضا جوكار از شيراز رسيد.

در پرتاب چكش محمد شمسي از دانشگاه يزد به مقام نخست دست يافت، مجيد حلاجي از دانشگاه سمنان به عنوان دوم رسيد و محمد اكبرزاده از دانشگاه مازندران در جايگاه سوم ايستاد.

مسابقات دو و ميداني پسران دانشجوي كشور، در ماده هاي 200 متر، 400 متر، هزار و 500 متر، 10 هزار متر، چهار در صد متر، چهار در چهارصد متر، 110 متر با مانع، 3 هزار متر با مانع، پرش طول، پرش ارتفاع، پرش سه گام، پرش با نيزه، پرتاب نيزه، پرتاب ديسك، پرتاب وزنه، 20 كيلومتر پياده روي و ده گانه ادامه دارد.

رقابت هاي روز نخست شنا با 6 ماده

در روز نخست مسابقات شنا چهاردهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور در دانشگاه شيراز برترين هاي 6 ماده مشخص شدند.

در ماده 200 متر مختلط انفرادي، احمدرضا جلالي از دانشگاه شيراز اول شد، آرين زارع از دانشگاه صنعتي شريف در جايگاه دوم ايستاد و علي سوري از دانشگاه خوارزمي به مقام سوم رسيد. سنا شكوه و سجاد سنجري از دانشگاه غيرانتفاعي سناباد گلبهار به ترتيب چهارم و پنجم شدند و بهزاد شنوا ساري نصيرلو از دانشگاه محقق اردبيلي ششم شد.

در ماده چهار در 50 متر مختلط تيمي، دانشگاه تهران در جايگاه نخست قرار گرفت و دانشگاه خوازرمي به عنوان دوم رسيد و دانشگاه صنعتي شريف سوم شد. مقام چهارم تا ششم اين ماده به ترتيب به دانشگاه هاي شهيد باهنر كرمان، فردوسي مشهد و زنجان رسيد. تيم دانشگاه شهيد بهشتي در اين ماده هفتم شد و تيم شيراز به عنوان هشتم بسنده كرد.

در 100 متر پروانه، اميررضا خراساني از دانشگاه خوارزمي به مدال طلا رسيد، خشايار حسينيان ناييني از دانشگاه تهران مدال نقره را به گردن آويخت و مدال برنز به اميررضا علي اصغرزاده از دانشگاه فردوسي مشهد رسيد. سوان قره بيگي از دانشگاه خوارزمي، سهيد آرام از دانشگاه تبريز و مهدي يزدان خواه از دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي به ترتيب چهارم تا ششم شدند.

احمدرضا جلالي از دانشگاه شيراز جايگاه نخست 50 متر قورباغه را به دست آورد، سپهر خدابنده لو از دانشگاه شهيد بهشتي تهران دوم شد و پويا خادمي از دانشگاه صنعتي شريف به مقام سوم رسيد. محمدحسين پوربيا از تهران، علي شهبازي از گيلان، محمدرضا رازنهان از فردوسي مشهد در جايگاه هاي چهارم تا ششم ايستادند.

همچنين مقام هاي اول تا سوم 100 متر آزاد به شايان حاج ابراهيمي از دانشگاه شهيد باهنر كرمان، آرمان صانعي از دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي و خشايار حسينيان ناييني از دانشگاه تهران رسيد.

شايان شيخي از دانشگاه صنعتي اصفهان چهارم شد، سيد حسن بابايي از دانشگاه امام خميني قزوين به مقام پنجم دست يافت و عنوان ششم به مهدي بالش آبادي از دانشگاه حكيم سبزواري رسيد.

در 100 متر حمل آدمك با فين، آرين زارع از دانشگاه صنعتي شريف اول شد، پوريا نيرومند از دانشگاه علمي كاربردي خراسان رضوي به عنوان دوم رسيد و پويا خادمي از دانشگاه صنعتي شريف در جايگاه سوم ايستاد.

سيد محمد امين ميردامادي از دانشگاه گيلان، سيدحميدرضا تقوي از دانشگاه غيرانتفاعي رجا قزوين و مسعود حيدري از دانشگاه علم و صنعت به ترتيب در جايگاه چهارم تا ششم قرار گرفتند.

مسابقات شنا پسران، با حضور 245 نفر از 45 تيم به مدت سه روز در 17 ماده در شيراز درحال برگزاري است.

هفمين روز مسابقات المپياد دانشجويان پسر از فردا با برگزاري مسابقات در رشته هاي مختلف كار خود را از سر مي گيرد.

انتهاي پيام/4007
منبع خبر:
آنا
 
تاریخ: ۱۷/۰۵/۱۳۹۷