روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
اخبار
 
اخبار
كشف نقاشي 200 ساله روي سقف كليسا
يك كشيش اسكاتلندي هنگام دعا در كليسا، متوجه نقاشي هايي قديمي روي سقف كليسا شد كه به گفته كارشناسان متعلق به 200 سال پيش است.
اين نقاشي در سال 1774 ميلادي روي سقف كليسا «آري سي پاتريك» واقع در ادينبورگ اسكاتلند كشيده شده است.
نقاش «الكساندر رانكيمان» با استفاده از رنگ روغن روي گچ سفيد، نقاشي را تكميل كرده است.
پروفسور «دانكن مك ميلان» منتقد هنري در اين باره گفت: «خادمان و كشيش هاي كليسا قصد دارند كار بازسازي نقاشي را انجام دهند. با توجه به مهارت هاي امروزي و تجهيزات و هنرمندان قابل، نقاشي به شكل روز اول رنگ آميزي خواهد شد. اين نقاشي يك اثر هنري باارزش است.»
مولاناشناس آمريكايي درگذشت
لئونارد لويزون مولاناپژوه و ايران شناس آمريكايي و استاد دانشگاه اكستر انگلستان درگذشت. به گزارش ايبنا، لئونارد لويزون، عضو بنياد ميراث ايران در بخش زبان فارسي و ادبيات صوفيه در مركز مطالعات اسلامي دانشگاه اكستر انگلستان، درگذشت.دكتر لويزون در سال 1953 در آمريكا متولد شد و در 20 سالگي به عنوان مدرس زبان انگليسي به ايران سفر كرد. او به دليل علاقه مندي به ادب و فرهنگ ايراني اسلامي، در دانشگاه شيراز زبان و ادبيات فارسي، دين و تاريخ اسلام و جامعه شناسي را آموخت و در نهايت موفق به دريافت مدرك كارشناسي در رشته روابط بين الملل شد و سپس در سال 1988 درجه دكتراي خود را در رشته ادبيات فارسي كسب كرد. او متخصص ترجمه متون شعر و ادبيات صوفي فارسي بود و ازجمله فعاليت هاي او مي توان به «فراسوي ايمان و كفر شيخ محمود شبستري» ، «ميراث تصوف» و «دوش ديدم كه ملائك در ميخانه زدند: سي غزل از حافظ» اشاره كرد.
برگزاري نمايشگاه كتاب «هنر و ادبيات»
بيست و ششمين نمايشگاه تخصصي «هنر و ادبيات» با بيش از هزار جلد كتاب برگزار مي شود. به گزارش ايسنا بر اساس خبر رسيده، اين نمايشگاه با حضور ناشراني شامل چشمه، ني، ققنوس، افراز، آموت، نيلوفر و مرواريد با هدف دستيابي مخاطبان به مطالب و مقالات علمي و تخصصي هنر با 15 تا 25 درصد تخفيف از ساعت 9 تا 20 روزهاي 20 تا 25 مرداد در فرهنگسراي ارسباران برپا مي شود.
منبع خبر:
روزنامه خراسان
 
تاریخ: ۱۸/۰۵/۱۳۹۷