روابط عمومی دانشگاه شیراز
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
استقبال از نمايشگاه عكس عاشورايي جوان 20 ساله ياسوجي؛ مسئولان هنرمندان را حمايت كنند
 
جوان هنرمند 20 ساله ياسوجي با راه اندازي نمايشگاه عكس عاشورايي با عنوان "محرم راز" در حوزه هنري كهگيلويه و بويراحمد قابليت هاي هنري خود را به نمايش گذاشته و خواستار حمايت بيش از بيش مسئولان است.
سيد يوسف محمدي تبار در گفت وگو با خبرنگار تسنيم در ياسوج، اظهار داشت: 20 سال دارم و پنج سال است كه در حوزه هنر گرافيك فعاليت مي كنم و از هنرستان هنرهاي زيبا ياسوج در اين رشته فارغ التحصيل شدم و هم اكنون نيز دانشجوي كارشناسي رشته گرافيك دانشگاه شيراز هستم.

وي بيان كرد: در نمايشگاهي كه در سالن نگارخانه باران حوزه هنري كهگيلويه و بويراحمد تا 24 شهريور سال جاري داير شده است تعداد 34 اثر عكاسي از آثارم را با موضوع محرم و با عنوان ""محرم راز"" كه همگي چاپ دستي ( سيلك) به نمايش گذاشته ام.

محمدي تبار افزود: در اين نمايشگاه مجموعه 2 تايي ساز نقاره، يك مجموعه 6 تايي عَلَم، يك مجموعه 4 تايي زنجير زني، مجموعه سه تايي طبل، مجموعه9 تايي كودك (پرتره) و 10 تك عكس در معرض ديد عموم قرار گرفته است.

اين جوان هنرمند ياسوجي عنوان كرد: يك سال و از محرم سال 96 تا محرم 97 كار عكاسي و آماده سازي مجموعه عكس ""محرم راز"" به طول انجاميد و امروز خوشحالم كه مورد استقبال مخاطبان و مردم قرار گرفته است.

وي با بيان اينكه اين دومين نمايشگاه انفرادي است كه با هدف معرفي آيين هاي مذهبي و واقعه عاشورا در شهر ياسوج راه اندازي شده است، گفت: مفهوم عكس ها بيشتر چهره به چهره بوده و هر عكس داراي مفهوم متفاوت است كه مي تواند با مخاطب ارتباط برقرار كند.

محمدي تبار با اشاره به اينكه قرار است آثار اين نمايشگاه در شيراز، بوشهر و تهران و برخي شهرستان هاي كهگيلويه و بويراحمد در صورت امكان به نمايش گذاشته شود، تصريح كرد: از حوزه هنري كهگيلويه و بويراحمد به خاطر حمايت مالي و معنوي و همچنين تلاش برگزاري اين نمايشگاه تقدير مي كنم.

وي بيان كرد: همانطوري كه در اين عرصه تلاش مي كنم تا زوايايي از واقعه عاشورا و قيام امام حسين (ع) و آيين هاي مذهبي را با زبان هنر به تصوير بكشم انتظار مي رود مسئولان فرهنگي نيز حمايت مالي و معنوي خود را دريغ نكنند و براي برگزاري نمايشگاه ها مكان هايي را اختصاص دهند تا علاقه مندان نيز بتوانند از نزديك با اين آثار آشنا شوند.

انتهاي پيام/م
منبع خبر:
تسنیم
 
تاریخ: ۲۱/۰۶/۱۳۹۷