روابط عمومی دانشگاه شیراز
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
نخبگان علمي و مراكز پژوهشي، سرمايه اصلي استان فارس است
 
استاندار فارس سرمايه اصلي فارس را ظرفيت هاي علمي نخبگان و مراكز پژوهشي دانست.
نخبگان علمي و مراكز پژوهشي، سرمايه اصلي استان فارس است استاندار فارس سرمايه اصلي فارس را ظرفيت هاي علمي نخبگان و مراكز پژوهشي دانست.

به گزارش خبرگزاري موج از فارس به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، اسماعيل تبادار در بازديد از پژوهشكده مكانيك شيراز كه همزمان با هفته جهاني فضا صورت گرفت، با بيان اين كه اين استان داراي حدود 200 مركز علمي و دانشگاهي است، اظهارداشت: دو مركز برجسته دانشگاه شيراز و دانشگاه علوم پزشكي شيراز با حدود دو هزار استاد برجسته ملي و بين المللي ظرفيتهاي علمي بزرگي را براي فارس فراهم كرده اند.

نماينده عالي دولت در استان فارس با اشاره به اين كه دانشگاه شيراز سابقه اي طولاني در حوزه علمي و پژوهشي كشور دارد و اخيرا در ارزيابي هاي صورت گرفته رتبه اين دانشگاه در سطح دنيا از 800 به 505 ارتقا يافته است.

وي گفت: در كنار دانشگاه هاي استان فارس وجود پارك علم و فناوري و پژوهشكده مكانيك نويد پيشرفتهاي بسيار خوب در سايه تلاش هاي اساتيد و نخبگان را براي آينده استان و كشور مي دهند.

استاندار فارس تصريح كرد: سرمايه هاي اين استان قبل از منابع طبيعي و معادن نفت، گاز و كشاورزي، اساتيد برجسته و مراكز پژوهشي مانند پژوهشكده مكانيك شيراز است كه دستاوردهاي علمي برجسته اي دارند.

تبادار با تاكيد بر خودكفايي پژوهشكده مكانيك شيراز در زمينه اعتبارات و بي نيازي به بودجه هاي دولتي، اظهارداشت: در صورت خوداتكايي پژوهشكده مكانيك شيراز افراد علمي تري جذب خواهند شد و كارهاي برجسته تري صورت خواهد گرفت.

استاندار فارس در بازديد از پژوهشكده مكانيك شيراز

نماينده عالي دولت در استان فارس توجه به تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي پژوهشكده مكانيك شيراز را خواستار شد و گفت: چنانچه پژوهشهاي دانشگاهي و پايان نامه هاي كارشناسي ارشد و دكتري متناسب با نيازهاي جامعه صورت گيرد كاربردي خواهد بود و مشكلات استان را كاهش خواهد داد.

وي با بيان اين كه بايد ظرفيت هاي علمي و پژوهشي مانند پژوهشكده مكانيك شيراز روز به روز ارتقا پيدا كند، گفت: مسئولين استان همه تلاش خود را براي توسعه زيرساخت ها و امكانات مورد نياز اين مراكز به كار خواهند گرفت.

به گزارش موج، تبادار در اين برنامه، با حضور در آزمايشگاه هاي تخصصي پژوهشكده مكانيك شيراز با پروژه ها و امكانات اين پژوهشكده آشنا شد.
منبع خبر:
موج
 
تاریخ: ۱۸/۰۷/۱۳۹۷