روابط عمومی دانشگاه شیراز
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
نقش تأثير گذار معاونان فرهنگي و اجتماعي در حل مسائل و مشكلات جامعه
 
معاون فرهنگي وزارت علوم با اشاره به نقش تأثيرگذار معاونان فرهنگي و اجتماعي در حل مسائل و مشكلات جامعه گفت: مسائل دانشگاه جداي از مسائل و مشكلات جامعه نيست.
به گزارش ايسكانيوز به نقل از معاونت فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم؛ مراسم تقدير از دبيران شوراي مديران مناطق فرهنگي و معارفه دبيران شوراي معاونان فرهنگي و اجتماعي مناطق ده گانه كشور برگزار شد.

غلامرضا غفاري معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم در اين مراسم ضمن تقدير از فعاليت هاي دبيران شوراي مديران فرهنگي و اجتماعي اظهار داشت: تلاش مسئولاني كه در صف به انجام خدمت مي پردازند بسيار بيشتر از مجموعه هايي است كه در ستاد فعاليت دارند و اميدوارم اين زحمات پر ثمر بوده و به نتايج مطلوبي ختم شود.

وي درخصوص دليل تشكل شوراي دبيران مناطق با عضويت معاونان فرهنگي و اجتماعي دانشگاه ها گفت: اين شورا در گذشته در سطح مديران فرهنگي فعاليت داشت و با بررسي پيشنهادات صورت گرفته از جانب معاونان فرهنگي، بر آن شديم تا اين شورا را در سطحي ديگر و با حضور معاونان فرهنگي و اجتماعي دانشگاه هاي كشور تشكيل دهيم.

معاون وزير علوم گفت: اميدواريم اين تغيير بتواند در حوزه سياستگذاري مسائل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه ها اثرات بيشتري داشته باشد.

وي با اشاره به نقش تأثيرگذار معاونان فرهنگي و اجتماعي در حل مسائل و مشكلات جامعه خاطر نشان كرد: مسائل دانشگاه جداي از مسائل و مشكلات جامعه نيست، ممكن است برخي اين مسائل را نشأت گرفته از دانشگاه بدانند ولي بررسي ها و مطالعات انجام شده نشان مي دهد كه اين مسائل در هم تنيده شده است.

غفاري نقش مسئولان فرهنگي دانشگاه ها را در هدايت و رفع مسائل پر اهميت خواند و به مسئوليت خطير معاونان در اين خصوص اشاره كرد.

وي نشست هاي دبيران شوراي معاونان را حلقه هاي اتصال مسئولان فرهنگي با يكديگر خواند و افزود: برگزاري چنين جلساتي موجب همفكري و تبادل تجربيات شده و در حل مسائل و مشكلات دانشگاه ها بسيار اثر گذار خواهد بود.

براساس اين گزارش، ايران زاده معاون فرهنگي دانشگاه علامه طباطبايي، جانعلي زاده معاون فرهنگي دانشگاه مازندران، علي جو معاون فرهنگي دانشگاه اروميه، بهرامي معاون فرهنگي دانشگاه اراك، شيرخاني معاون فرهنگي دانشگاه ايلام، شانظري معاون فرهنگي دانشگاه اصفهان، واعظي معاون فرهنگي دانشگاه شيراز، بلاغت معاون فرهنگي دانشگاه سيستان و بلوچستان، طاهري معاون فرهنگي دانشگاه فردوسي مشهد و هوشمند معاون فرهنگي دانشگاه شهيد چمران اهواز به ترتيب مناطق يك تا ده به عنوان دبير شوراي هماهنگي معاونان فرهنگي و اجتماعي منطقه منصوب شدند.

دبيرخانه شوراي هماهنگي هر منطقه در اين دانشگاه ها مستقر مي شود. همچنين در اين مراسم از خدمات دبيران سابق شوراي مديران فرهنگي تقدير و تشكر شد.

انتهاي پيام/
منبع خبر:
ايسکا
 
تاریخ: ۱۹/۰۷/۱۳۹۷