روابط عمومی دانشگاه شیراز
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
مدير كل ورز ش وجوانان استان فارس : لازمه تحرك درورزش دانشگاه ها تفويض اختيار به هيات هاي استاني ورزش دانشگاهي است
 
مدير كل ورز ش وجوانان استان فارس : لازمه تحرك درورزش دانشگاه ها تفويض اختيار به هيات هاي استاني ورزش دانشگاهي است
مديركل ورزش و جوانان فارس گفت: لازمه تحرك در ورزش دانشگاه ها تفويض اختيار به هيات هاي استاني ورزش دانشگاهي است.

به گزارش روابط عمومي و پايگاه خبري و اطلاع رساني اداره كل ورزش و جوانان استان فارس ، حيدرعلي كامياب كه عصر روز دوشنبه 12 آذرماه در مجمع انتخاباتي هيات ورزش هاي دانشگاهي سخن مي گفت،تصميم گيري براي ورزش قشر جوان و تحصليكرده جامعه را حساس و مهم دانست و افزود: براي ايجاد تعامل بين دستگاهي،پرهيز از موازي كاري، و ايجاد وحدت رويه و بهبود عملكرد در حوزه ورزش دانشگاه ها و مراكز عالي آموزش در استان لازم است تا مخاطب اداره كل ورزش و جوانان هيات ورزش هاي دانشگاهي باشد.
وي با اشاره به موارد تاكيد شده در آخرين جلسه شوراي عالي ورزش استان پيرامون لزوم ايجاد تحرك در ورزش دانشگاهي افزوود: بايد برنامه ريزي ها بگونه اي باشد تا با تدوين يك آيين نامه رسمي،در كنار برگزاري المپياد هاي كشوري،مسابقات ورزشي دانشجويان با حضور تيم هاي تمام دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي مستقر در استان برگزار شود.
مديركل ورزش و جوانان فارس زير ساخت هاي ورزشي استان را براي ميزباني از مسابقات مختلف دانشجويي مهيا دانست و با اشاره به برگزاري المپياد دانشجويان دانشگاه هاي كشور در شيراز افزود: تجربه برگزاري اين مسابقات نشان داد كه فارس در كنار تمام پيشرفت هايي كه در حوزه ورزش داشته است ،در ورزش دانشگاهي نيز حرف هاي بسياري براي گفتن دارد.
كامياب با تاكيد بر لزوم توسعه ورزش همگاني در دانشگاه ها ،مخاطب خاص ورزش در اين مراكز علمي را قهرمانان ملي در رشته هاي مختلف دانست و افزود: شرايط سني قهرمانان و ملي پوشان ما در رشته هاي ورزشي اقتضا مي كند تا در سالهايي كه در اوج دوره قهرماني خود قرار دارند به تحصيل در دانشگاه مشغول باشند.
وي در بخش ديگري از صحبت هايش ورزش دانشگاهي را نياز به بازنگري كلي دانست و گفت: مي توان به وسيله ورزش سلامت عمومي قشر دانشجو را تامين كرد و از سوي ديگر باعث سلامت روح و روان آنها شد.
گفتني است دراين مجمع انتخاباتي فرهاد دريانوش با كسب 8 راي از مجموع 12 راي ماخوذه به عنوان رئيس هيات ورزش هاي دانشگاهي انتخاب شد.
دريانوش درحال حاضر مدير تربيت بدني دانشگاه شيراز را به عهده دارد.

گالري

-
-
-
-
-
 
تاریخ: ۱۳/۰۹/۱۳۹۷