روابط عمومی دانشگاه شیراز
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
ماجراي كت وشلوار معروف مير سليم از زبان وي!
 
به گزارش جنوب پرس ، از شيراز، آئين بزرگداشت روز دانشجو شامگاه دوشنبه در تالار حكمت دانشگاه شيراز با حضور پرشور دانشجويان برگزار شد كه ميهمان اين برنامه عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام يعني سيد مصطفي آقا مير سليم بود، همان كسي كه در انتخابات دوره گذشته رئيس جمهوري نيز شركت كرد و در مناظرات حضور (...) ...


به گزارش جنوب پرس ، از شيراز، آئين بزرگداشت روز دانشجو شامگاه دوشنبه در تالار حكمت دانشگاه شيراز با حضور پرشور دانشجويان برگزار شد كه ميهمان اين برنامه عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام يعني سيد مصطفي آقا مير سليم بود، همان كسي كه در انتخابات دوره گذشته رئيس جمهوري نيز شركت كرد و در مناظرات حضور يافت.

پس از سخنراني مير سليم، طبق سنت ديرينه و عادت مألوف، پرسش و پاسخ دانشجويي از اين عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام  صورت گرفت كه يكي از پرسش ها، متوجه كت وشلوار معروف مير سليم بود!

يكي از دانشجويان از ميرسليم خواست تا راز و رمز پوشش مخصوص ميرسليم را از زبان وي بشنود كه معمولاً سؤال اكثر مردم نيز مي باشد، به ويژه كساني كه از بدو انقلاب اسلامي با چهره و شخصيت مير سليم آشنايي دارند و در فضاي انتخاباتي رياست جمهوري دوره اخير نيز، مناظرات تلويزيوني را مشاهده كرده و مير سليم را همچنان با همان پوشش ملاحظه مي كردند.

مير سليم در جواب اين پرسش گفت: تصميم براي اين پوشش به قبل از انقلاب برمي گردد. وقتي بنده به عنوان وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي (در دولت سازندگي) معرفي شدم، به دنبال يك لباس بومي متناسب با فضاي فرهنگي كشورمان بودم، زيرا كت وشلوار را رضاخان به ما تحميل كرد؛ بنابراين رفتيم سراغ عكس هاي قديمي پدران و اجدادمان و انواع نمونه هاي پوشش را درآورديم تا اينكه به پوشش فعلي رسيدم!

وي افزود: از آن روزي كه پوشش فعلي را مناسب ديدم، اين لباس را مي پوشم و ماجراي اين كت وشلوار همين است.

وِل كن مسؤوليت نيستم!

اما حاشيه دوم اين آئين بزرگداشت، موضع ميرسليم در برابر پرسش دانشجويي بود كه دليل عدم اقبال مديران به كناره گيري از مسؤوليت را خواستار شده بود.

مير سليم در پاسخ به اين دانشجو گفت: من ول كن مسؤوليت نيستم زيرا مي خواهم تجربياتم را به شما انتقال بدهم و اين تجربيات براي آن دنيا نيست!

وي البته در توجيه سخن خود نيز گفت: مسئله مهم در كناره گيري از مسؤوليت ها اين است كه اگر ما تنها براي پست و سمت و منافع مادي به صندلي چسبيده ايم كه اين ناپسند است اما اگر صحنه جانشين پروري و انتقال تجربه باشد، بودن در مسؤوليت فاقد اشكال است.

نامزد انتخابات نبودم

ميرسليم در پاسخ به پرسش ديگري در مورد نامزد شدنش در انتخابات رياست جمهوري دوره گذشته نيز گفت: بنده داوطلب نبودم؛ حزب از من خواست تا نامزد شوم، من هم پذيرفتم و شركت كردم.

منبع:فارس
منبع خبر:
جنوب پرس
 
تاریخ: ۱۳/۰۹/۱۳۹۷