روابط عمومی دانشگاه شیراز
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
انتخاب دو شهرساز به عنوان شهرداران مناطق 9 و 10 شيراز
 
انتخاب دو شهرساز به عنوان شهرداران مناطق 9 و 10 شيراز
شهردار شيراز در آيين تكريم و معارفه شهردار منطقه 9 با اشاره به رويكرد مديريت شهرداري مبني بر انتخاب مهندسان شهرساز يا معمار به عنوان شهرداران مناطق شيراز گفت: درصدد هستم با حضور شهرسازان و معماران در مديريت شهري، نگاه سخت افزاري جاي خود را به نگاه نرم افزاري دهد.به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي شهرداري شيراز، حيدر اسكندر پور اظهار داشت: در اين انديشه شهرداران مناطق از افراد باسابقه كاري در مجموعه شهرداري و متخصص در حوزه شهرسازي و معماري انتخاب مي شوند تا با اشراف و شناخت كامل بر شهرداري شاهد حركت روبه جلو و برمدار پيشرفت مجموعه مديريت شهري باشيم.

شهردار شيراز با اشاره به اينكه كمترين ميزان درخواست استعلام از معاونت شهرسازي از سوي شهرداري منطقه 9 است، ادامه داد: اين موضوع نشان مي دهد كه شهردار و معاون شهرسازي منطقه با تصميم گيري به موقع و مناسب موجب كاهش بوروكراسي اداري، تكريم ارباب رجوع، كاهش زمان پاسخگويي به شهروندان و حفظ كرامت آن ها مي شود.

وي افزود: ميزان جذب درآمد در شهرداري منطقه 9 در بين هفت منطقه كمتر برخوردار شيراز رتبه نخست را كسب كرده و متوسط جذب درآمد اين منطقه در 6 ماه نخست سال جاري 160 درصد افزايش داشته است. همچنين ميزان صدور پروانه هاي ساختماني نيز در منطقه 9 بالا بوده است.

اسكندر پور ضمن برشمردن برخي از ويژگي هاي شهردار پيشين منطقه 9 كه هم اكنون به عنوان شهردار منطقه 10 معرفي شده است، خاطرنشان كرد: اشراف به كار در مجموعه شهرداري و قوانين مرتبط با آن، پاك دستي، مردم داري، برنامه محوري، متخصص در حوزه شهرسازي و توانايي در جذب درآمد ازجمله ويژگي هاي مهندس احمدزاده است. اين ويژگي ها منجر به انتخاب وي به عنوان شهردار منطقه 10 نيز شد.

وي تشريح كرد: شهرداري منطقه 10 به علت ميزان بالاي ساخت وساز و تقاضا براي صدور پروانه هاي ساختماني، وجود حريم ها و ابلاغ طرح تفصيلي چالش هايي دارد و نيازمند حضور يك شهر ساز به عنوان شهردار منطقه است. ازاين رو انتخاب احمدزاده مي تواند منجر به مرتفع كردن چالش هاي اين منطقه با تعامل مناسب با ساير دستگاه هاي اجرايي شهري و استاني شود. با توجه به تجربه شهردار جديد منطقه 10، اين منطقه مي تواند به رتبه نخست جذب درآمد در بين شهرداري هاي مناطق برسد.

اسكندر پور با بيان اينكه شهردار پيشين منطقه 9 داراي نگاه برنامه محور در اداره منطقه بودند، افزود: احمدزاده گزارش كار خود را مبني بر برنامه ارائه داد و براي آينده نيز برنامه مكتوب دارد.

شهردار شيراز خطاب به شهردار جديد منطقه 9 تأكيد كرد: ميرزايي نيز بايد با برنامه محوري امور منطقه را پيش ببرد، عمليات ساخت پروژه فرهنگسراي فرزانگان را تسريع ببخشد و با توجه به رويكرد انسان محوري اقدام به ايجاد پياده راه در اين منطقه كند.

وي با اشاره به لزوم برنامه ريزي براي استقبال شايسته از عيد نوروز، افزود: با توجه به قرارگيري ورودي جنوبي شيراز در اين منطقه، از شهردار جديد منطقه 9 مي خواهم كه با نورپردازي، فضاسازي و زيباسازي سيما و منظر در سطح منطقه به استقبال نوروز برويم.

اسكندر پور با تأكيد بر نظارت بر مديران مجموعه شهرداري از طرق مختلف و ارزيابي آن ها بر اساس شاخص هاي مختلف، تصريح كرد: حضور مديران پاكدست و بي حاشيه يك غنيمت براي سرمايه اجتماعي و ماندگار براي شهرداري است.

شهردار جديد منطقه 9 در اين آيين با تأكيد بر ادامه روند برنامه محوري در سطح منطقه گفت: به منظور حفظ كرامت شهروندان و كاهش بوروكراسي اداري، روند ميزان كم استعلامات از معاونت شهرسازي و معماري را ادامه مي دهم و تلاش خواهم كرد براي كاهش مراجعات شهروندان به شهرداري و تكريم ارباب رجوع، برنامه ريزي و تصميم گيري مطلوبي براي تسهيل و تسريع در امور مراجعين انجام شود.

ميرزايي شهردار جديد اين منطقه و تحصيل كرده حوزه شهرسازي افزود: چالش هاي منطقه 9 همچون وجود كمربندي جنوبي، محلات حاشيه اي و فقيرنشين، شهرك هاي منفصل و ... را به عنوان يك فرصت براي شهر شيراز قلمداد مي كنم و با در پيش گرفتن اين رويكرد براي بهبود سطح خدمات رساني در اين منطقه برنامه ريزي مي كنم. همچنين ورودي هاي شيراز كه در منطقه 9 واقع شده اند، بهسازي مي شوند.

بر اساس اين گزارش، شهردار شيراز طي احكامي جداگانه مهندس بهنام احمدزاده شهردار منطقه 9 را به عنوان شهردار منطقه 10، محمد فاضل صارمي زاده شهردار منطقه 10 را به عنوان مديركل بازرسي و دكتر فرزاد ميرزايي را به سمت شهردار منطقه 10 منصوب كرد.

بهنام احمدزاده شهردار پيشين منطقه 9 و شهردار فعلي منطقه 10 دانش آموخته كارشناسي برنامه ريزي شهري و كارشناس ارشد شهرسازي از دانشگاه شيراز است كه در سال 83 به عنوان كارشناس وارد مجموعه شهرداري شد. احمدزاده پس از طي مراحل پيشرفت در مجموعه شهرداري به عنوان رئيس واحد فني و معاون شهرداري منطقه 4 و سپس از سال 90 به عنوان شهردار منطقه 9 منصوب شد.

 فرزاد ميرزايي شهردار منطقه 10 داراي مدرك كارشناسي برنامه ريزي شهري، كارشناسي ارشد شهرسازي و دكتراي تخصصي شهرسازي است و از 1377 پس از طي مراحل آزمون، مصاحبه و گزينش به عنوان كارشناس شهرسازي وارد مجموعه شهرداري شده است. ميرزايي تاكنون در سمت هاي مختلفي ازجمله مسئول فني شهرسازي، معاون و مدير ستاد آبادگري باغات قصر دشت، مشاور معاون شهرسازي و معماري شهرداري شيراز، مديركل امور شهرسازي شهرداري شيراز، شهردار ارسنجان و نماينده شهرداران فارس در كارگروه شهرسازي و معماري استان فارس فعاليت كرده است.

محمد فاضل صارمي زاده شهردار پيشين منطقه 10 و مديركل حراست و رسيدگي به شكايات مردمي شهرداري شيراز داراي مدرك كارشناسي حقوق و دانشجوي كارشناسي ارشد حقوق عمومي است كه از سال 1373 وارد مجموعه شهرداري شده است. صارمي زاده تاكنون رئيس حوزه شهردار، معاون اجرايي منطقه 6، معاون درآمد و حقوقي شهرداري منطقه 8، شهردار منطقه 8 و شهردار منطقه 10 بوده است. همچنين معاونت حراست شيلات هرمزگان در سال 69 و كارشناسي در معاونت عمراني استانداري فارس در زمان استانداري مهندس جهرمي در سال 71 از ديگر سوابق وي است.

انتهاي پيام/
منبع خبر:
خبرگزاري فارس
 
تاریخ: ۱۴/۰۹/۱۳۹۷