روابط عمومی دانشگاه شیراز
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
پارك علم و فناوري حلقه مفقوده ميان صنعت و دانشگاه
 
رئيس مركز رشد كشاورزي، صنايع تبديلي و منابع طبيعي در اولين تور رسانه اي حوزه علم و فناوري:
پارك علم و فناوري حلقه مفقوده ميان صنعت و دانشگاه

رئيس مركز رشد كشاورزي، صنايع تبديلي و منابع طبيعي در نشست هم انديشي هيئت رئيسه پارك علم و فناوري استان فارس با اصحاب رسانه گفت: پارك علم و فناوري حلقه مفقوده ميان صنعت و دانشگاه است.

به گزارش خبرگزاري علم و فناوري استان فارس؛ اولين تور رسانه اي حوزه علم و فناوري استان فارس با حضور اصحاب رسانه و هيئت رئيسه پارك در محل آن مجموعه برگزار شد.

رئيس مركز رشد كشاورزي، صنايع تبديلي و منابع طبيعي در نشست هم انديشي هيئت رئيسه پارك علم و فناوري استان فارس با اصحاب رسانه گفت: پارك علم و فناوري حلقه مفقوده ميان صنعت و دانشگاه است.وي با توضيح اينكه شركت هاي حاضر در پارك علم و فناوري استان فارس داراي افكار بزرگ و انعطاف پذير هستند، ادامه داد: شركت هايي كه وارد پارك مي شوند، از لحاظ خلاقيت و ابتكار شرايط بسيار مطلوبي داشته و مبناي محصولات آن ها نوآوري مي باشد اما به حمايت نياز دارند.

دكتر محمود ناصري درخصوص حمايت هاي صورت گرفته توسط پارك علم و فناوري از شركت هاي مستقر در اين مجموعه ابراز كرد: فضاي اداري و كاري، حمايت هاي نرم افزاري و سخت افزاري، انواع و اقسام مشاوره ها و وام هايي تا سقف 80 ميليون تومان از جمله حمايت هايي است كه پارك علم و فناوري از شركت هاي مستقر در اين مجموعه صورت مي دهد.

وي در مورد تعداد شركت هاي مستقر در مركز رشد رشد كشاورزي، صنايع تبديلي و منابع طبيعي پارك علم و فناوري استان فارس خاطرنشان كرد: در حال حاضر بيش از 45 شركت در مركز رشد رشد كشاورزي، صنايع تبديلي و منابع طبيعي پارك علم و فناوري استان فارس حضور دارند و از حمايت ها و خدمات هاي پارك بهره مي برند.

استاد دانشگاه شيراز همچنين خاطر نشان كرد: پارك علم و فناوري استان فارس به صورت مستقيم وارد صنعت نشده و توليد كننده نيست، كار پارك حمايت از شركت هاي مستقر جهت توانمندي و رقابت با ساير شركت ها و توليد كننده ها مي باشد.وي در اشاره به توانمندي هاي شركت هاي حاضر در پارك علم و فناوري فارس عنوان داشت: در شركت هاي ما محصولات متنوع و با كيفيتي توليد مي شوند، حتي شركتي داريم كه محصول خود را به چين صادر مي كند.

رئيس مركز رشد كشاورزي، صنايع تبديلي و منابع طبيعي پارك علم و فناوري استان فارس در سخناني كوتاه از مشكلات محصولات خلاقانه اظهار داشت: محصولي كه خلاقانه باشد، استانداردي نيز براي آن تعريف نشده و مي بايست خود شركت توليد كننده محصول، استانداردهاي لازم را براي خود تعريف نمايند، لذا زمان زيادي براي اين امر صرف خواهد شد.

خبرنگار: محمد صادقي
 
تاریخ: ۱۴/۰۹/۱۳۹۷