روابط عمومی دانشگاه شیراز
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
تحليل هاي 3 نامزد سابق رياست جمهوري در جمع دانشجويان
 
تحليل هاي 3 نامزد سابق رياست جمهوري در جمع دانشجويان
سه چهره اصولگرا كه سابقه كانديداتوري در دوره هاي گذشته رياست جمهوري را در كارنامه خود دارند، در آستانه روز دانشجو با حضور در جمع هاي دانشگاهي به طرح ديدگاه هاي خود درباره مسائل جاري كشور پرداختند.

قاليباف: دوري از مردم يعني وعده هاي پوچ، اشرافي گري و بي عدالتي
محمدباقر قاليباف از چهره هاي برجسته سياسي كشور در دانشگاه كرمان با بيان اين كه «ناكارآمدي هاي ما ريشه در ضعف مديريت، تفكر غير انقلابي و اميد به بيگانه دارد» افزود: كسي با چنين مختصاتي اگر بخواهد پيوسته در قدرت هم باقي بماند، نتيجه اش مي شود دوري از مردم و دوري از مردم يعني وعده هاي پوچ، اشرافي گري و بي عدالتي. وي افزود:به من مي گويند چرا الان كه مسئوليت اجرايي نداري باز از كله سحر مي روي پاي كار و جلسه مي گذاري؟ جوابش اين است كه اگر من از دويدن بايستم، دوستان و همراهانم مي ايستند. اگر بنشينم آن ها ديگر از حركت خواهند ايستاد. اين فرهنگ غلطي است اما هست. مدير بايد ايستاده باشد. وي تصريح كرد: مستضعفان را كه فراموش كرده ايد! چرا طبقه متوسط را هر روز لاغرتر مي كنيد؟ توليد كننده و صنعتگر و كاسب و تاجر در اين وضعيت هستند، اما فرصت را آگاهانه يا ناآگاهانه و از سر بي تدبيري براي قاچاقچي ها و دلالان و فرصت طلبان 4درصدي فراهم كرده ايد. قاليباف تاكيد كرد: در همين آشفتگي بازار ارز، با تصميمات غلط شما يك شبه صد ها ميليارد از سرمايه اين مردم به جيب عده معدودي رفت. سود سپرده هاي بانكي در كشور بيش از 300هزارميليارد تومان در سال است كه بيش از 80 درصد آن بدون ماليات در اختيار كمتر از 4 درصد صاحبان سپرده قرار مي گيرد.

رضايي: هواداران داخلي آمريكا در پيشرفت و اداره امور كشور كارشكني مي كنند
محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام هم طي سخناني در دانشگاه اميركبير تأكيد كرد: تمام مشكلات كشور و جهان اسلام زير سردولت آمريكا، انديشه هاي آمريكايي و هواداران آن هاست. ما نبايد فقط تحريم ها و دولت ترامپ را ببينيم. هواداران انديشه هاي آمريكايي از هفتاد سال پيش تا به امروز يكي از عوامل اصلي ايجاد وقفه در مسير جهش علمي و اقتصادي كشور بوده اند. آيا اهميت اين موضوع به درستي براي مردم تبيين شده است؟ وي ادامه داد: همين الان هواداران آمريكايي در اداره امور كشور كارشكني مي كنند و با ترويج انديشه هاي آمريكايي در ميان مردم ترديد به وجود آورده اند.

ميرسليم: موتلفه از حمايت از احمدي نژاد پشيمان است
همچنين به گزارش ايلنا، سيدمصطفــي ميرسليـــم عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام هم كه به جمع دانشجويان دانشگاه شيراز رفته بود در حاشيه اين جلسه گفت: فراكسيون اميد نتوانستند آن حرف هايي را كه زدند به جايي برسانند. وي در ادامه انتقادات خود از فراكسيون اميد مجلس شوراي اسلامي، اظهار كرد: يك حرفي را آدم مي زند و يك عملي را انجام مي دهد، شما(فراكسيون اميد) اكثريت را داشتيد و بايد مجلس را زنده مي كرديد، درستش مي كرديد و پيش مي برديد تا گرفتار مفاسد و انحرافات نشود. وي در ادامه در پاسخ به اين سوال كه محمود احمدي نژاد در سلسله مباحث اقتصادي خود اذعان كرده كه در اجراي برنامه هاي اقتصادي دولت هاي وي، دست بسته بوده و نتوانسته برنامه هاي اقتصادي اش را به خوبي اجرايي كند، نظر شما در اين باره چيست؟ اظهار كرد: هيچ رئيس جمهوري حق ندارد چنين حرفي را بزند، اختيارات رئيس جمهوري الان در قانون اساسي بسيار گسترده است و تقريبا مي توان گفت هرچه را در برنامه هاي شان است مي توانند اجرا كنند.
ميرسليم گفت: اين ها بهانه مي گيرند. همين الان كه مي گويند موازي و اين ها، حرف هاي بي خودي است. ميرسليم در پاسخ به اين سوال كه حزب موتلفه از نامزدي احمدي نژاد در انتخابات رياست جمهوري دفاع كرد و آيا الان پشيمان نيستند؟ هم افزود: بله پشيمان هستند.
منبع خبر:
روزنامه خراسان
 
تاریخ: ۱۵/۰۹/۱۳۹۷