روابط عمومی دانشگاه شیراز
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
روي موج كوتاه
 
استيضاح ظريف منتفي شد

با پس گرفتن برخي امضاهاي استيضاح ظريف، اين استيضاح از حد نصاب افتاد و عملا منتفي شد. عليرضا رحيمي، عضو هيات رئيسه مجلس از كاهش امضاهاي استيضاح محمد جواد ظريف وزير امورخارجه خبر داد و گفت امضاهاي اين استيضاح از حد نصاب افتاد و ديگر قابل طرح در مجلس نيست. به گفته رحيمي كه با اعتماد گفت و گو كرده، تعداد امضاها به 9 امضا رسيده است.

اظهارات تازه قاليباف درباره «چهار درصدي ها»

محمدرضا قاليباف، در جمع دانشجويان دانشگاه شهيد باهنر كرمان گفت: اين جريان و تفكر بيش از سه دهه سكان اداره و مديريت كشور را در حوزه اقتصاد در دست داشته و اقتصاد دولتي و شبه دولتي را گسترش داده است؛ اقتصادي كه در دست خود اين آدمهاست، يا اگر خصوصي كرده اند، در اختيار افراد محدود و همان چهار درصدي هاست. اين آدمها وقتي نمي توانند به دغدغه اصلي مردم پاسخ بدهند، دست به جنگ رواني مي زنند. وانمود مي كنند كه مشكل اصلي مردم رفتن به كنسرت و ورزشگاه و ... است. البته كه توجه به آزادي هاي اجتماعي در چارچوب قانون حق مردم است اما داشتن سفره مناسب، داشتن كار و درآمد حقوق اساسي تري است.

به زودي شاهد ثبت SPV خواهيم بود

محمدجواد ظريف در حاشيه جلسه هيأت دولت در ارتباط با آخرين اخبار از همكاري اروپا با ايران در حوزه برجام گفت: خبرهايي كه هفته گذشته در سفرهايمان به بروكسل و ژنو شنيديم اين است كه توافق هاي نهايي انجام شده و در آينده نزديك شاهد ثبت SPV(ساز و كار مالي) خواهيم بود. وي افزود: با توجه به اينكه آمريكايي ها به محظ اطلاع پيدا كردن از هر تحولي مي خواهند مانع اجراي آن شوند، اروپايي ها مي خواهند اين مرحله را به صورت محرمانه دنبال كنند تا به نتيجه برسند. بنابراين خودشان اين مرحله را ادامه مي دهند و وقتي به نتيجه رسيدند اعلام مي كنند.

بودجه دفاعي در سال 98 افزايش خواهد داشت

سيد حسين نقوي، عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به مطرح شدن شائبه هايي مبني بر امكان كاهش بودجه دفاعي در لايحه بودجه 98گفت: طبق روال سال هاي گذشته، دولت سعي مي كند حداقل ها را در حوزه دفاعي در نظر گيرد و متأسفانه در تخصيص بودجه توجه چنداني به افزايش بنيه دفاعي كشور ندارد. اما سعي مي كنيم با ارائه پيشنهادها و تعامل با دولت بودجه دفاعي كشور در سال 98 افزايش پيدا كند. كميسيون قطعاً پيشنهادهايي را براي افزايش بودجه دفاعي كشور ارائه مي دهد كه اغلب اين پيشنهادها در كميسيون تلفيق به تصويب مي رسد.

اتهام ميرسليم به نمايندگان فراكسيون اميد

سيدمصطفي ميرسليم، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در حاشيه نشستي با دانشجويان دانشگاه شيراز كه به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو برگزار شد، گفت: الان من براي راي آوردن در اين شرايط حداقل بايد سه چهار ميليارد تومان براي مجلس خرج كنم، اگر راي آوردم مي آيم در مجلس، سه چهار ميليارد هم خرج كرده ام، كل حقوقم هم در مجلس ماهي 16 ميليون تومان است. نه همه نمايندگان مجلس اما خيلي از آنها كاسب شده اند. يعني فراكسيون اميدي ها كاسب شده اند؟ بله، خيلي هايشان كاسب شده اند، البته بهتر اين است كه از دكترعارف بپرسيد كه رئيس شان است.

غيبت رحيم مشايي در جلسه دادگاه تجديدنظرش

جلسه دادگاه تجديدنظر اسفنديار رحيم مشايي روز گذشته علي رغم ابلاغ قبلي و اعلام وقت، بدون حضور وي و با حضور وكلايش به رياست قاضي زرگر برگزار شد. در اين جلسه پس از اظهارات وكلاي مشايي مبني بر سابقه مطلوب وي در دفاع از نظام جمهوري اسلامي، قاضي زرگر گفت: فردي كه در نظام اسلامي زندگي مي كند براي همكاري با نظام تكليف و وظيفه اي مضاعف دارد اما وقتي در مقابل نظام مي ايستد و يك حكم قانوني را آتش مي زند اين براي هركسي كه وجدان دارد آشكار مي كند كه مسئله چيز ديگري است و همكاري نيست بلكه درگيري است.
 
تاریخ: ۱۵/۰۹/۱۳۹۷