روابط عمومی دانشگاه شیراز
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
مرگ بي سر و صداي زن شيرازي در نزديكي يك هتل! / دانشجويان اعتراض كردند
 
ركنا: مرگ زن 50 ساله كارتن خواب در شيراز باعث اعتراض دانشجويان شد.
به گزارش ركنا، حسن همتي مسئول روابط عمومي اورژانس فارس گفت: ساعت 6 صبح روز يكشنبه 9 دي ماه با اعلام گزارشي به سامانه 115 اورژانس مبني بر بيهوشي يك خانم در بازارچه فيل و جنب هتل پرهامي (دروازه سعدي شيراز) بلافاصله امدادگران به محل حادثه اعزام شدند.

وي افزود: متاسفانه با رسيدن تكنسين هاي اورژانس اين خانم فوت شده بود.

عليرضا خليلي روابط عمومي پزشكي قانوني فارس هم اضافه كرد: زني 50 ساله مشهور به «فريبا» ساكن شيراز بوده كه علت فوت آن در دست بررسي است.

خليلي گفت: با دستور مديركل پزشكي قانوني و به خاطر حساسيت موضوع، علت مرگ به صورت ويژه در دست بررسي است و بزودي اعلام مي شود.

حميدرضا محمدحسن پور معاون خدمات شهري شهرداري شيراز در جلسه علني شوراي شهر با اشاره به انعكاس خبر فوت يك بانوي معتاد در فضا هاي مجازي گفت: اين معتاد متجاهر كه براساس آمار اداره پيشگيري و ساماندهي آسيب ديدگان اجتماعي 60بار جمع آوري، 7مرتبه به كمپ اعتياد منتقل و 2مرتبه به زندان افتاده بود كه بر اثر استفاده زياد مواد مخدر فوت كرده است.

اعتراض دانشجويان شيرازي به مرگ «گل بس ها»

جمعي از دانشجويان دانشگاه شيراز شب گذشته در اعتراض به مرگ يك بانوي كارتن خواب در شيراز مقابل ساختمان شوراي شهر جمع شده و خواهان رسيدگي هرچه زودتر مسئولان شهري نسبت به اين موضوع (وضعيت جوي و افزايش مشكلات كارتن خواب هاي شهر شيراز) شدند.

بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز ديشب در بيانه اي در اعتراض به فوت «گل بس» در شيراز خطاب به اعضاي شوراي شهر شيراز بيانه اي صادر كردند تا اتخاذ تصميم اساسي در جهت حل مشكل كارتن خواب هاي شيراز در مقابل ساختمان شوراي شهر در سرما مي خوابيم.

شامگاه جمعه 14 دي ماه خبر فوت يك زن كارتن خواب ""گل بس"" بر اثر سرما در شيراز در فضاي مجازي منتشر شد.

مرگ «گل بس» در گوشه اي از كوچه پس كوچه هاي پشت بازارچه فيل شيراز (دروازه سعدي شيراز) و انتشار يادداشت ها و تصاويري در فضاي رسانه اي مكتوب و مجازي و شبكه هاي مختلف اجتماعي، موجي از واكنش ها را به همراه داشت.

بيشترين مطلبي كه كاربران فضاي مجازي به آن پرداخته بودند، درخواست يك گرمخانه بود و اين مسئله بيشترين پيام هاي منتشر شده در فضاي مجازي درباره فوت اين خانم را به خود اختصاص داد.

بر اين اساس شب گذشته بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز در نامه اي فوري به شوراي اسلامي شهر پيرامون مطالبات كارتن خواب ها شد.اخبار 24 ساعت گذشته ركنا را از دست ندهيد
منبع خبر:
رکنا
 
تاریخ: ۱۹/۱۰/۱۳۹۷