روابط عمومی دانشگاه شیراز
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
دانشجويان كارتن خواب شدند/ مقصران حادثه دانشگاه آزاد را معرفي كردند/حكم اعضاي شوراي شهر بابل رسيد /وزير ارتباطات واكنش نشان داد/ متهم را شناسايي كنيد
 
اين هفته نيز اخبار مهمي صفحات اجتماعي رسانه ها را به خود معطوف كرد كه مهمترين اين اخبار را در اين مطلب مي خوانيد.
دانشجويان كارتن خواب شدند/ مقصران حادثه دانشگاه آزاد را معرفي كردند/حكم اعضاي شوراي شهر بابل رسيد /وزير ارتباطات واكنش نشان داد/ متهم را شناسايي كنيد
مرور اخبار مهم اجتماعي هفته؛ دانشجويان كارتن خواب شدند/ مقصران حادثه دانشگاه آزاد را معرفي كردند/حكم اعضاي شوراي شهر بابل رسيد /وزير ارتباطات واكنش نشان داد/ متهم را شناسايي كنيد اين هفته نيز اخبار مهمي صفحات اجتماعي رسانه ها را به خود معطوف كرد كه مهمترين اين اخبار را در اين مطلب مي خوانيد.

به گزارش گروه اجتماعي خبرگزاري برنا؛ بخش اجتماعي رسانه ايران، اين هفته نيز همچون هفته هاي گذشته در برگرفته از حادثه و اتفاق بود. اخباري كه از آمار بالاي مرگ و ميرهاي جاده اي خبر مي داد، از شكنجه يك دختر در باغي در دل سيرجان، از زلزله اي كه همچنان غرب كشور را مي لرزاند، از مقصران حادثه دانشگاه آزاد، از دانشجوياني كه كارتن خواب شدند و ...

در ادامه مروري داريم بر اخبار مهمي كه اين هفته صفحات اجتماعي رسانه ها را به خود معطوف كرد.

12هزار نفر جان باختند

طي گزارش پزشكي قانوني كشور، حوادث رانندگي 8 ماه امسال (1397)، 12 هزار و 261 نفر جان خود را از دست دادند كه اين آمار نسبت به سال گذشته (1396)، 0/9 درصد افزايش را نشان مي دهد.

تحقق وعده رئيس جمهور براي احياي درياچه اروميه

مدير دفتر برنامه ريزي و تلفيق ستاد احياي درياچه اروميه اين هفته در نشست خبري خود اعلام كرد: هرچند احياي كامل درياچه به صورتي كه در گذشته بوده غيرممكن دانست اما به تحقق وعده رئيس جمهور مبني بر افزايش يك متري تراز آب درياچه طي دولت دوازدهم اشاره كرد و افزود: اين امر تا سال 1400 به وقوع مي پيوندد و تا سه سال آينده 95 درصد كانون هاي بحراني گرد و غبار به زير آب رفته و مشكل ريزگردها در اين منطقه حل خواهد شد.

واكنش وزير ارتباطات به انتشار ويدئوي شكنجه يك دختر

اول هفته فيلمي جنجالي در فضاي مجازي منتشر شد كه كتك زدن و شكنجه يك دختر جوان توسط دو نفر را نشان مي داد. اين كاربر از اين رفتار وحشيانه اش فيلم گرفته و آن را در صفحه شخصي خود منتشر كرده بود. ماجرا از اين قرار بود كه فحش دادن اين دختر در اينستاگرام به يكي از اين پسر ها و دختر مورد علاقه آن پسر، سبب شد پسر مذكور براي انتقام جويي، دختر را با نقشه قبلي و با طرح دوستي از تهران به سيرجان بكشاند و او را مورد ضرب و شتم شديد قرار دهد. در پي دستگيري هر دو سوي اين ماجرا و انجام تحقيقات، وزير ارتباطات در مورد اين فيلم واكنش نشان داد و چنين گفت: «ويديو آن روز را ديده ام. برايم بسيار ناراحت كننده بود و واقعا از شان و منزلت ايراني اين قبيل كارها به دور است. اما موجب خوشحالي است كه با انعكاس اين زشتي، ناجا و دستگاه قضايي برخورد به موقعي داشتند. اصولا اصل بر همين است كه با توسعه فناوري ها، دستگاه هاي مسئول در برقراري امنيت نيز با به روزرساني فناوري هاي خود سرعت عمل در برخورد با جرائم را افزايش دهند كه بحمدالله توفيقات خوبي داشته اند.»

نقض اعدام محيط بان

سرهنگ جمشيد محبت خاني، فرمانده يگان حفاظت محيط زيست كشور، روز گذشته خبر داد با توجه به اعتراض سازمان حفاظت محيط زيست به رأي صادر شده مبني بر قصاص نفس محيط بان «سعيد موميوند» اين پرونده مجددا در شعبه 47 ديوان عالي كشور بررسي و حكم صادره نقض شد.

وي ضمن قدرداني از قوه قضائيه و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست، اظهار كرد: اين پرونده مجددا در شعبه مورد نظر بررسي مي شود.

اجراي بزرگترين پروژه طراحي شهري جهان در تهران

حناچي شهردار تهران از اجراي بزرگترين پروژه طراحي شهري جهان در جنوب تهران خبر داد.

وي در بازديد از نمايشگاه آثار راه يافته به مسابقه بازآفريني محور شهري گفت: پروژه بازآفريني فضاي فوقاني تونل راه آهن تهران- تبريز به عنوان بزرگترين پروژه طراحي شهري در جهان به شمار مي آيد و در تلاش هستيم اين محور را از تهديد به يك فرصت براي شهر تهران تبديل كنيم.

صدور حكم اعضاي شوراي شهر بابل

يك منبع آگاه از صدور حكم اعضاي شوراي اسلامي شهر بابل خبر داد و گفت: حكم 8 تن در اين پرونده كه از اعضاي شورا و ديگر متهمان هستند، از سوي دستگاه قضايي بابل صادر شده است.

باز غرب كشور لرزيد

بارديگر غرب كشور در اين هفته لرزيد. اين بار با ريشتر بالا. ساعت 17 و 11 دقيقه، 16 دي ماه؛ زلزله اي با شدت 5/9 ريشتر و در عمق 10 كيلومتر از سطح زمين استان كرمانشاه را لرزاند.

بنا به گزارش مركز زلزله نگاري كشور، مركز اين زلزله شهرستان گيلانغرب است كه شهرهاي كرمانشاه، اسلام آباد غرب، سرپل ذهاب، قصرشيرين، ثلاث شدت آن را بيشتر از ديگر شهرهاي استان احساس كردند.

خانه اي در اختيار مديران شهري نيست

چهارشنبه اين هفته رئيس سابق شوراي شهر تهران در واكنش به اظهارات مطرح شده از سوي شهردار تهران درباره در اختيار گرفتن 200 خانه و خودروي سازماني توسط مديران اسبق شهردار تهران گفت: هيچ خانه و ماشيني در سال هاي حضور بنده در مديريت شهري در اختيار مديران شهري نمانده است.

كارت هاي ملي قديمي بي اعتبار شد

سخنگوي سازمان ثبت احوال خبر داد : كليه كساني كه تا پايان سال 96 كارت هاي ملي هوشمندشان صادر شده اما هنوز براي دريافت آن مراجعه نكرده اند، كارت هاي ملي نمونه قديم آن ها باطل شد.

اساتيد دانشگاه به حناچي پيوستند

دراين هفته اساتيد دانشگاه علوم پزشكي به كمپين سه شنبه هاي بدون خودروي حناچي پيوستند.
يك مرزبان شهيد شد

يكي از مرزبانان هنگ مرزي اروميه پانزدهم دي ماه به شهادت رسيد. شهيد ميثم نژادولي از مرزبانان هنگ مرزي اروميه روز شنبه در حين كنترل و پايش نوار مرزي شهيد شد.

برف و باران 14 استان را در برگرفت

در اين هفته 14 استان كشور درگير برف و باران شدند.

خيابان خوابي شبانه دانشجويان

دانشجويان بسيجي دانشگاه شيراز در حمايت از افراد بي سرپناه و كارتن خواب ها يك شب را در خيابان و مقابل شوراي شهر شيراز در سرماي هوا به صبح رساندند.

معرفي مقصران حادثه دانشگاه آزاد

جعفري دولت آبادي درباره پرونده حادثه واحد علوم تحقيقات دانشگاه آزاد گفت: راننده، دانشگاه و پيمانكار كه مسئول خدمات رساني در آنجا بوده مقصر اعلام شدند. راننده فوت كرده و از طريق بيمه، مبلغ ديه ها وصول مي شود.

متهم را شناسايي كنيد

پليس مجرم سابقه داري را بازداشت كرد كه در ابتدا متهم بود با فريب كودكي وارد خانه آنها شده، كودك را آزار و اذيت كرده و از منزل شان سرقت كرده ولي خيلي زود ابعاد اين پرونده گسترش يافت. شاكيان اين متهم به 20 نفر رسيدند. 19 كودك و يك زن. كارآگاهان آگاهي تهران همچنان روي اين پرونده در حال تحقيق هستند و از مردم خواستند در صورت گرفتار شدن در دام اين مجرم به آگاهي مراجعه كنند. محدوده سرقت هاي اين مجرم سابقه دار نازي آباد، خاني آباد، فلاح، ابوذر، بهاران و منيريه اعلام شده است.
منبع خبر:
برنا نيوز
 
تاریخ: ۲۰/۱۰/۱۳۹۷