روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
مطالبات پاكبانان صدرا و داريون با جديت در حال پيگيري است
 
شيراز-ايرنا-فرماندار شيراز ضمن تاكيد بر پيگيري مطالبات كارگري و صنفي از مجاري قانوني،گفت: پيگيري لازم براي پرداخت مطالبات پاكبانان صدرا و داريون در حال انجام است و با جديت دنبال مي شود.

محمدرضا اميري دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: مساله تعويق در پرداخت مطالبات پاكبانان صدرا كه تجمع تعدادي از دانشجويان دانشگاه شيراز در محل نمازجمعه شهر صدرا را نيز در پي داشت در حال بررسي از سوي فرمانداري شهرستان شيراز است.
وي ادامه داد: در پي تجمع تعدادي از دانشجويان در محل نمازجمعه صدرا و پيگيري هايي كه از سوي فرمانداري انجام شده،شهردار صدرا اعلام كرد كه اين ارگان هيچگونه بدهي به پاكبان ها و همچنين هيچ شخص حقوقي و حقيقي ديگري ندارد و همه مطالبات كارگران و كاركنان شهرداري صدرا پرداخت شده است.
فرماندار شيراز گفت: اينگونه كه از بررسي هاي اوليه برمي آيد اين است كه شركت خدماتي كه با شهرداري صدرا قرارداد بسته به پاكبانان بدهي دارد.
وي اضافه كرد: در حال حاضر بررسي ها در خصوص پرداخت تعهدات شهرداري صدرا به شركت پيمانكار طرف قرارداد اين ارگان و صحت و سقم ادعاهاي مطرح شده در اين باره در حال انجام است.
اميري در ادامه با اشاره به حاشيه هاي نمازجمعه 17 اسفندماه جاري شهر صدرا گفت: در پي وقوع اين ماجرا جزئيات را از نيروي انتظامي پيگيري كردم كه ماموران پليس حاضر در اين محل اعلام كردند كه در پي جدال لفظي ايجاد شده بين دانشجويان و كاركنان شهرداري صدرا و براي جلوگيري از وخيم تر شدن ماجرا آنها مجبور شدند طرفين را به كلانتري محل منتقل كنند.
وي با بيان اينكه ستاد نماز جمعه صدرا نيز شاكي اين ماجرا بوده كه اين افراد جو نماز جمعه اين شهر را متشنج كرده اند، اظهار داشت: در پي انتقال طرفين به كلانتري محل،اين افراد با يكديگر توافق كرده و با رضايت طرفين موضوع خاتمه پيدا مي كند و بنا به اظهارات فرمانده نيروي انتظامي بازداشت طولاني مدتي براي اين افراد در كار نبوده است.
وي اشاره كرد: قطعا نيت طرفين اين ماجرا در جهت خير بوده اما ورود افراد غيرمسئول به مسائل اينچنيني در شرايط كنوني به صلاح جامعه نيست و بهتر است در شرايط كنوني جامعه كه دشمن هاي قسم خورده اين مردم بصورت پيوسته در حال تلاش براي ضربه زدن به كشور هستند مسائل و مطالبات صنفي و كارگري از مجاري قانوني پيگيري شود.
شهر صدرا در 20 كيلومتري شمال غرب شيراز واقع است.

شركت پيمانكار از شهرداري داريون طلب دارد
اميري در بخش ديگري از صحبتهاي خود در پاسخ به سوالي در خصوص وضعيت مطالبات پاكبان ها و كاركنان شهرداري داريون نيز گفت: در پي بررسي هاي انجام شده در اين باره مشخص شده است كه شركت هاي پيمانكار طرف قرارداد از شهرداري داريون مطالباتي را دارند كه در پي اين مسئله پيمانكار نيز نتوانسته مطالبات كارگران و پاكبان ها را به موقع پرداخت كند.
وي در ادامه با اشاره به مشكلات مالي شهرداري ها،افزود: به دليل ركود ساخت و ساز و كاهش درآمدها ،اغلب شهرداري هاي شهرهاي كوچك با مشكلات اقتصادي مواجه اند و شهرداري داريون نيز مطالبات بعضي از شركت هاي طرف قرارداد را پرداخت نكرده و در پي آن بدهي پاكبان ها نيز پرداخت نشده است.
اميري ادامه داد: شهرداري داريون براي تسويه مطالبات بعضي از شركت هاي طرف قرارداد املاكي را معرفي كرده كه شركت هاي طرف قرارداد از پذيرش اين املاك خودداري كرده اند كه هم اكنون در حال رايزني هستيم كه اين مشكل به نحوي حل و مطالبات كاركنان و پاكبان ها نيز پرداخت شود.
داريون از توابع شهرستان شيراز، در حدود 36 كيلومتري شمال شرقي مركز شهرستان واقع است.
9873/ 2027
منبع خبر:
ايرنا
 
تاریخ: ۲۰/۱۲/۱۳۹۷