روابط عمومی دانشگاه شیراز
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
اضمحلال پوسته قديمي آموزش و پژوهش در دانشگاه شيراز
 
به گزارش كسب و كار نيوز، حميد نادگران دوشنبه ٢٠ اسفند در يك كنفرانس خبري با اعلام اينكه در آينده اي نزديك برج فناوري علوم انساني در دانشگاه شيراز راه اندازي مي شود، ابراز اميدواري كرد كه در سال هاي پيش رو معضل بيكاري با كارآفريني توسط خود دانشجويان حل شود. وي افزود: معاونت مستقل كارآفريني در ...
رئيس دانشگاه شيراز با بيان اينكه اشتغال و جذب فارغ التحصيلان از موضوعات جدي مورد توجه اين دانشگاه در سطح كلان است و دانشگاه هاي نسل سوم و چهارم نيز هدايت دانشجويان به سمت امور كارآفريني را از رويكردهاي اصلي خود قرار داده اند، گفت: پوسته قديمي آموزش و پژوهش در اين دانشگاه در حال اضمحلال است.
حميد نادگران

به گزارش كسب و كار نيوز، حميد نادگران دوشنبه ٢٠ اسفند در يك كنفرانس خبري با اعلام اينكه در آينده اي نزديك برج فناوري علوم انساني در دانشگاه شيراز راه اندازي مي شود، ابراز اميدواري كرد كه در سال هاي پيش رو معضل بيكاري با كارآفريني توسط خود دانشجويان حل شود.

وي افزود: معاونت مستقل كارآفريني در دانشگاه شيراز تشكيل شده و در حال فعاليت است و قراردادهايي با دانشگاه علمي كاربردي، فني وحرفه اي منعقد شده و سالانه نيز با پيش بيني اعتباراتي، نسبت به تجهيز آزمايشگاه ها اقدام مي كنيم.

رئيس دانشگاه شيراز به فعاليت تشكل هاي دانشجويي در اين دانشگاه هم اشاره و عدم قرابت دانشگاه با تشكل هاي را دانشجويي تكذيب كرد و گفت: در سال 97 بيش از 355 فقره درخواست اجراي برنامه از سوي تشكل ها مطرح شد كه هيئت نظارت دانشگاه تنها با هفت مورد آن به دلايل موجه مخالفت كرد.

نادگران با تصريح بر اينكه حركت تشكل ها در دانشگاه شيراز مطلوب است، تاكيد كرد كه دو شاخص رعايت قانون و حفظ امنيت و آرامش براي انجام اموري كه تشكل ها درخواست مي كنند، مدنظر قرار مي گيرد.

وي همچنين در خصوص حادثه نماز جمعه شهر صدرا خاطرنشان كرد: تنها در حد اطلاع و انعكاس خبري مبني بر اعتراض تعدادي از دانشجويان دانشگاه شيراز نسبت به عدم پرداخت حقوق پاكبان هاي اين شهر شنيدم؛ دانشگاه نه دخالتي در اين باره مي كند و نه وظيفه اي دارد.

رئيس دانشگاه شيراز به بودجه پژوهشي اساتيد اين دانشگاه در سال 97 هم اشاره و با بيان اينكه بودجه سال جاري براي اين حوزه حدود ١5 ميليارد تومان بوده كه درصد قابل توجهي از بودجه كل دانشگاه را تشكيل داده است، عنوان كرد: علي رغم تنگناهاي مالي اما درصد ديگري به بودجه پژوهشي اساتيد اضافه شد.

نادگران با تصريح بر اينكه دانشگاه شيراز يكي از دانشگاه هاي اثرگذار در بودجه ريزي وزارت علوم است، اظهار كرد كه در حال تغيير چارت دانشگاه و بازنگري در معاونت ها از دو سال گذشته هستيم.

وي تاكيد كرد: اينكه گفته مي شود بازار كار بعضي از رشته ها اشباع شده صحيح نيست، بلكه جهت گيري رشته ها متفاوت شده و در حال تغيير رويكرد بعضي رشته ها كه از متقاضيان كمتري برخوردار است، هستيم.

رئيس دانشگاه شيراز مجدداً يادآور شد كه همه رشته هاي دانشگاهي در حال بازنگري است و قصد تعطيلي هيچ رشته اي نداريم.

نادگران در بخشي از سخنانش با بيان اينكه هر ساله در دوره ارشد و دكترا دانشجوياني بدون كنكور پذيرش مي شوند كه جزو دانشجويان ممتاز هستند و طبق آئين نامه وزارت علوم مي توانند تقاضاي تحصيل در دانشگاه هاي ايران داشته باشند، گفت: 25 درصد از ظرفيت ارشد و دكتراي دانشگاه شيراز سالانه به اين دانشجويان اختصاص داده مي شود.

وي افزود: هم اينك 17 هزار دانشجو در سه مقطع آموزشي در اين دانشگاه تحت سرپرستي ٧١4 عضو هيئت علمي مشغول به تحصيل هستند.

به گفته رئيس دانشگاه شيراز، صندلي خالي در رشته هاي پرتقاضا در اين دانشگاه وجود ندارد و حذف كنكور براي رشته هاي پرتقاضا امكان پذير نيست.

نادگران به حذف كنكور كه مصوبه سال هاي اخير مجلس شوراي اسلامي است هم اشاره و خاطرنشان كرد: اين مهم در حوزه كارشناسي در وزارت علوم و بهداشت در حال بررسي است.

وي همچنين تعداد طرح هاي استاني منعقد شده توسط دانشگاه را 46 طرح به ارزش ٢٨ ميليارد ريال اعلام و خاطرنشان كرد: تعداد طرح هاي اساتيد اين دانشگاه با دستگاه هاي مختلف رشد قابل توجهي داشته است.

رئيس دانشگاه شيراز با بيان اينكه در نظام رتبه بندي ISC كشور، دانشگاه شيراز رتبه سوم دانشگاه هاي اسلامي را دارد، گفت: در حال حاضر با دانشگاه هاي تركيه، آلمان، گرجستان و مجارستان تفاهم نامه هايي منعقد شده و تبادل استاد و دانشجو، پروژه مشترك و پايان نامه مشترك در حال انجام است.

نادگران همچنين با بيان اينكه همدلي و همفكري خوبي در استان بين دانشگاه شيراز و دستگاه هاي اجرايي ايجاد شده، گفت: دانشگاه با شهرداري شيراز در حوزه ترافيك و حمل و نقل طرحي را آغاز كرده كه همچنان ادامه دارد.

وي اضافه كرد: مبالغي از طرف شهرداري بابت طرح ترافيك به دانشگاه پرداخت شده كه رقم قابل توجهي است و ما نيز پژوهشكده ترافيك و حمل و نقل را در اين رابطه راه اندازي كرده ايم.

رئيس دانشگاه شيراز همچنين با بيان اينكه به جهت قدمت ٧٠ ساله دانشگاه، خوابگاه ها نياز به بازسازي و بهسازي دارند با كمك نمايندگان فارس مكاتباتي با مركز انحام شده و در سال هاي آينده واحدهاي خوابگاهي دانشگاه بازآفريني مي شود، گفت: هر ساله بودجه عمراني براي تجهيز دانشگاه تخصيص مي يابد كه اندك است.

انتهاي پيام
 
تاریخ: ۲۰/۱۲/۱۳۹۷