روابط عمومی دانشگاه شیراز
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
معاونت كارآفريني در دانشگاه شيراز راه اندازي مي شود
 
رئيس دانشگاه شيراز از راه اندازي معاونت جديد در دانشگاه شيراز به نام معاونت كارآفريني خبر داد و گفت: در سال آينده با راه اندازي برج فناوري علوم انساني معاونت كارآفريني در دانشگاه شيراز راه اندازي مي شود.
معاونت كارآفريني در دانشگاه شيراز راه اندازي مي شود
- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاري تسنيم از شيراز، حميد نادگران ظهر امروز در نشست خبري از راه اندازي معاونت كارآفريني براي رفع مشكلات دانشجويان خبرداد و اظهارداشت: در سال آينده با راه اندازي برج فناوري علوم انساني معاونت كارآفريني در دانشگاه شيراز راه اندازي مي شود تا بخشي از معضل بيكاري با كارآفريني دانشجويان برطرف شود.

وي با بيان اينكه هم اينك معاونت مستقل كارآفريني در دانشگاه شيراز تشكيل شده و درحال فعاليت است افزود: پيرو همين موضوع قراردادهايي با دانشگاه فني وحرفه اي و علمي كابردي منعقد شده و در تلاش هستيم با راه اندازي برج فناوري و ايجاد معاونت كارآفريني دانشجويان را هدفمندتر در رشته هاي هدف جذب كنيم.

نادگران با اشاره به تعداد دانشجويان اين دانشگاه گفت: در حال حاضر17 هزار دانشجو در سه مقطع آموزشي در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند كه در هر دوره دانشجويان و فارغ التحصيلان ممتاز كشور بدون كنكور به صورت قانوني در اين دانشگاه پذيرفته مي شوند.

رئيس دانشگاه شيراز بيان كرد: هم اينك 25 درصد از ظرفيت ارشد و دكتراي دانشگاه شيراز سالانه به اين دانشجويان اختصاص داده مي شود.

مسير توسعه كارآفريني بايد در كهگيلويه و بويراحمد هموار شود
اعطاي مدرك دانشگاهي بدون كارآفريني معضل بيكاري را تشديد مي كند
512 نفر در زنجان تسهيلات اشتغال از صندوق كارآفريني اميد دريافت كردند
وي با بيان اينكه همه رشته ها در حال بازنگري است و قصد تعطيلي هيچ رشته اي را نداريم گفت: صندلي خالي در رشته هاي پرتقاضا در اين دانشگاه وجود ندارد.

نادگران به بودجه پژوهشي اساتيد اين دانشگاه در سال 97 هم اشاره كرد و گفت: بودجه سال جاري براي اين حوزه حدود 15 ميليارد تومان بوده و با وجود مشكلات اقتصادي درصد قابل توجهي به بودجه پژوهشي اختصاص مي يابد.

رئيس دانشگاه شيراز افزود: با وجود تحريم ها در ارائه مقالات با رشد 20 درصدي روبه رو بوده ايم و به لحاظ رنكينگ علمي نيز جزء 500 تا 600دانشگاه برتر دنيا قرار گرفته ايم.

رئيس دانشگاه شيراز با بيان اينكه در نظام رتبه بندي ISC كشور، دانشگاه شيراز رتبه سوم دانشگاه هاي اسلامي را دارد، گفت: در حال حاضر با دانشگاه هاي تركيه، آلمان، گرجستان و مجارستان تفاهم نامه هايي منعقد شده و تبادل استاد و دانشجو، پروژه مشترك و پايان نامه مشترك در حال انجام است.

نادگران تعداد طرح هاي استاني منعقد شده توسط دانشگاه را 46 طرح به ارزش دو ميليارد و700 ميليون تومان اعلام كرد وگفت: اين تعداد طرح عمراني كه مطالعات پژوهشي آن برعهده دانشگاه است براي دانشگاه بسيار مهم است.

نادگران همچنين با بيان اينكه همدلي و همفكري در استان بين دانشگاه شيراز و دستگاه هاي اجرايي ايجاد شده گفت: دانشگاه با شهرداري شيراز در حوزه ترافيك و حمل و نقل طرحي را آغاز كرده كه همچنان ادامه دارد.
منبع خبر:
تسنیم
 
تاریخ: ۲۰/۱۲/۱۳۹۷