روابط عمومی دانشگاه شیراز
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
دانشگاه شيراز در جمع 500 دانشگاه برتر دنيا
 
به گزارش جنوب پرس ، از شيراز، حميد نادگران ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشريح وضعيت كلي دانشگاه شيراز به لحاظ علمي و آموزشي در داخل و خارج از كشور، اظهار داشت: رتبه دانشگاه شيراز در رده بندي جهاني بين 500 تا 600 است كه نسبت به 2 سال گذشته اين رتبه 300 پله ترقي (...) نوشته دانشگاه شيراز در جمع ...
دانشگاه شيراز در جمع 500 دانشگاه برتر دنيا

به گزارش جنوب پرس ، از شيراز، حميد نادگران ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشريح وضعيت كلي دانشگاه شيراز به لحاظ علمي و آموزشي در داخل و خارج از كشور، اظهار داشت: رتبه دانشگاه شيراز در رده بندي جهاني بين 500 تا 600 است كه نسبت به 2 سال گذشته اين رتبه 300 پله ترقي كرده است.

وي نظام ارزيابي دانشگاه هاي مختلف در دنيا را متفاوت دانست و گفت: دانشگاه ها با شاخص هاي مختلفي ارزيابي مي شوند كه از بين 10 هزار مركز آموزش عالي، دانشگاه شيراز امروز در رتبه فوق گرفته و پيش بيني مي شود تا سال آينده اين رتبه به رقم 300 برسد.

اين مقام مسؤول همچنين به رتبه دانشگاه شيراز در داخل كشور اشاره كرد و گفت: در حال حاضر دانشگاه مادر شيراز جزو 3 دانشگاه برتر كشور است و در زمينه مقالات آي اس سي (ISC) نيز رتبه 25 كشورهاي اسلامي را داراست.

رئيس دانشگاه شيراز بودجه پژوهشي دانشگاه شيراز را در سال جاري 15 ميليارد تومان عنوان كرد و افزود: ازنظر تعداد مقالات چاپ شده در سال هاي اخير، دانشگاه شيراز با رشدي 300 درصدي مواجه بوده كه در سال 97 ميزان اين رشد، 200 درصد تخمين زده مي شود و در همين راستا 5 نفر از اساتيد براي فرصت مطالعاتي به خارج از كشور اعزام شده اند.

نادگران در بخش ديگري از سخنان خود از برنامه ريزي براي ايجاد يك معاونت مستقل تحت عنوان معاونت كارآفريني در دانشگاه شيراز خبر داد و اظهار داشت: در اين راستا ايجاد برج كارآفريني و نوآوري در علوم انساني نيز تصويب شده و به زودي شاهد گشايش آن خواهيم بود.

وي همچنين در پاسخ به پرسشي در مورد وضعيت خوابگاه هاي دانشجويي اين دانشگاه اظهار داشت: تنها يك خوابگاه دانشگاه مانند خوابگاه شهيد مفتح براي بازسازي و نوسازي نياز به مبلغي حدود 60 ميليارد تومان دارد كه اين مبلغ براي ساير خوابگاه ها نيز حدود 75 درصد از مبلغ مذكور است.

اين مقام مسئول وضعيت فعلي خوابگاه هاي دانشجويي را نامناسب خواند و افزود: بودجه اي كه سالانه براي نوسازي و تجهيز خوابگاه ها در اختيار دانشگاه قرار مي گيرد، كفاف هزينه ها را نمي دهد اما با تمام تنگناها، تعمير و تجهيز خوابگاه ها مدنظر است و به مرور اين مهم انجام خواهد شد.

رئيس دانشگاه شيراز در موردقرارداد اين دانشگاه با سازمان هاي ديگر نيز گفت: تاكنون 20 قرارداد در اين راستا منعقد و 46 طرح استاني با بودجه 27 ميليارد ريال، عملياتي شده است.

نادگران همچنين از امضاي تفاهم نامه همكاري با كشورهايي نظير آلمان، تركيه، گرجستان، مجارستان و... خبر داد و افزود: ديپلماسي علمي و ورزشي دانشگاه شيراز با جديت دنبال مي شود و در اين تفاهم نامه ها نيز تبادل استاد و دانشجو، انجام پايان نامه هاي مشترك و... مدنظر است.

وي اضافه كرد: يكي از دلايل عدم اجماع جامعه جهاني با آمريكا عليه ايران، همين ارتباطات علمي است كه دانشگاه شيراز در اين عرصه پيش قدم بوده است.

اين مقام مسؤول در پاسخ به پرسش ديگري در مورد پرديس هاي دانشگاه شيراز و وضعيت علمي آن نيز گفت: در دنيا براي كسب آموزش مردم هزينه مي پردازند و تعدادي نيز از تحصيلات رايگان برخوردار هستند اما درزمينهٔ كيفيت آموزشي، نبايد اختلالي صورت بگيرد كه دانشگاه شيراز همواره به صورت ماهانه نظارت هاي ويژه اي در اين خصوص دارد.

نادگران افزود: دانشگاه شيراز در ارائه مدرك و آموزش به متقاضيان چه در پرديس ها و چه در بخش دولتي، به هيچ عنوان از استانداردهاي مربوطه، تعدي نخواهد كرد كه در اين راستا برطرف كردن ضعف علمي اساتيد نيز مدنظر است.

منبع:فارس
منبع خبر:
جنوب پرس
 
تاریخ: ۲۰/۱۲/۱۳۹۷