روابط عمومی دانشگاه شیراز
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
بودجه سالانه دانشگاه كفاف هزينه هاي دانشگاه شيراز را نمي دهد
 
بودجه سالانه دانشگاه كفاف هزينه هاي دانشگاه شيراز را نمي دهد
رييس دانشگاه شيراز گفت: بودجه اي كه سالانه براي نوسازي و تجهيز خوابگاه ها در اختيار دانشگاه قرار مي گيرد، كفاف هزينه ها را نمي دهد.

به گزارش ايلنا، حميد نادگران در جمع خبرنگاران با بيان اينكه همه رشته ها در حال بازنگري است و قصد تعطيلي هيچ رشته اي را نداريم، افزود: صندلي خالي در رشته هاي پرتقاضا در اين دانشگاه وجود ندارد.

وي با اشاره به بودجه پژوهشي اساتيد اين دانشگاه در سال جاري افزود: بودجه سال جاري براي اين حوزه حدود 15 ميليارد تومان بوده و با وجود مشكلات اقتصادي درصد قابل توجهي به بودجه پژوهشي اختصاص مي يابد. با وجود تحريم ها در ارائه مقالات با رشد 20 درصدي روبه رو بوده ايم و به لحاظ رنكينگ علمي نيز جزء 500 تا 600دانشگاه برتر دنيا قرار گرفته ايم.

رئيس دانشگاه شيراز با بيان اينكه در نظام رتبه بندي ISC كشور، دانشگاه شيراز رتبه سوم دانشگاه هاي اسلامي را دارد، ادامه داد: در حال حاضر با دانشگاه هاي تركيه، آلمان، گرجستان و مجارستان تفاهم نامه هايي منعقد شده و تبادل استاد و دانشجو، پروژه مشترك و پايان نامه مشترك در حال انجام است.

وي خاطرنشان كرد: بودجه پژوهشي كه به دانشگاه شيراز اختصاص يافته در مقابل تورم و گراني محصولات اوليه مورد نياز اساتيد و دانشجوييان بسيار ناچيز است اما در تخصيص بودجه پژوهشي سعي شده كه علاوه بر بخش پژوهش، فرصت ها و سفرهاي مطالعاتي نيز در نظر گرفته شود. رويكرد اصلي اين دانشگاه حركت به سمت دانشگاه هاي نسل سوم و چهارم و خروج از پوسته سنتي و قديمي است.

رييس دانشگاه شيراز بيان كرد: دانشگاه هاي مدرن نسل اول، عموما آموزشي و مبتني بر فعاليت هاي تعليمي و دانشگاه هاي نسل دوم، عموما پژوهشي و مبتني بر فعاليت هاي تحقيقاتي بودند. دانشگاه هاي نسل سوم، عموما كارآفرين و مبتني بر كارآفريني و حل مسائل جامعه با رويكرد علمي و نظام يافته در تعامل با محيط پيراموني هستند.

وي خاطرنشان كرد: دانشگاه شيراز با داشتن بيش از 17 هزار دانشجو در 75 رشته تحصيلي و بيش از 350 رشته - گرايش در قالب 15 دانشكده رتبه سوم را در ميان دانشگاه هاي جهان اسلام را دارد و در ميان 10 هزار دانشگاه جهان، جايگاه 500 را به خود اختصاص داده است.

انتهاي پيام
منبع خبر:
جماران
 
تاریخ: ۲۰/۱۲/۱۳۹۷