روابط عمومی دانشگاه شیراز
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
معاون علمي و فناوري رئيس جمهور در بروجرد:كارآفريني بايد توسعه يابد؛ ايجاد مراكز رشد و نوآوري
 
معاون علمي و فناوري رئيس جمهور با بيان اينكه بايد كارآفريني را توسعه دهيم گفت: براي ايجاد مراكز رشد و نوآوري آمادگي حمايت داريم.
معاون علمي و فناوري رئيس جمهور در بروجرد:كارآفريني بايد توسعه يابد؛ ايجاد مراكز رشد و نوآوري
- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاري تسنيم از بروجرد، سورنا ستاري صبح امروز در حاشيه افتتاح مركز نوآوري و شكوفايي دانشگاه آيت الله بروجردي اظهار داشت: دانشگاه محور فرهنگ، كارآفريني، اقتصاد و.. است، دانشگاه هاي ما بايد با جامعه كار كند و ديواركشي در دانشگاه معنا ندارد.

وي افزود: اگر مي خواهيم مشكلات جامعه را حل كنيم بايد شهري كه دانشگاه دارد فرق كند با قبل از اينكه دانشگاهي باشد و مردم اين تفاوت را ببينند؛ بايد بتوانيم اكوسيستم كارآفريني، اكوسيستم تأثيرگذاري و اكوسيستم فرهنگي ايجاد كنيم، توسعه به فكر و نرم افزار است و اين نرم افزار است ما را متحول مي كند.

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور عنوان كرد: يك سوم بودجه كشور در حوزه آموزش، آموزش عالي، پژوهش و فرهنگ هزينه مي شود ولي چرا نمي توانيم ابن سينا، رازي و خوارزمي بسازيم، ما همان ملت هستيم ولي راه ها را اشتباه رفته ايم.

وي بيان كرد: توسعه و سيستم بايد بومي باشد و ما بايد محيطي ايجاد كنيم كه استعدادها از داخل بجوشد و بتوانيم در اين زمينه كاركنيم و خروجي هاي دانشگاه بايد كار كنند و استان را متحول كنند.

معاونت كارآفريني در دانشگاه شيراز راه اندازي مي شود
يكي از عوامل كليدي در توسعه اقتصادي ايلام تحقق كارآفريني است
چهارمين نمايشگاه اشتغال و توسعه كارآفريني در قم افتتاح شد
ستاري تصريح كرد: حركت جديدي كه در دانشگاه اتفاق افتاده قطعاً موردحمايت ما است و هرچقدر لازم باشد حمايت مي كنيم ولي حمايت تنها مالي نيست بلكه همه بايد در استان به دنبال اين كار باشند تا جوانان حمايت شوند.

وي خاطرنشان كرد: بايد بين يك جوان كارآفرين با جواني كه مي خواهد استخدام شود و حقوق بگيرد گذاشته شود و بايد بين كسي كه به عده اي حقوق مي دهد و كسي كه سر ماه حقوق دولتي مي گيرد فرق قائل شد.

معاون علمي و فناوري رئيس جمهور گفت: كارآفريني را بايد توسعه دهيم و دانشگاه بايد محور اين كار باشند و اين اكوسيستم را ايجاد كنيم، مركز رشد و نوآوري نطفه هاي اوليه است و حمايت ها را داريم.

وي اظهار داشت: براي ايجاد مراكز رشد و نوآوري آمادگي حمايت داريم، زماني توسعه ايجاد مي شود كه از داخل جوشش ايجاد شود، صنعت جايي است كه احتياج به دانشگاه داشته باشد و نياز به طراحي، بهينه سازي و نوآوري باشد.
منبع خبر:
تسنیم
 
تاریخ: ۲۱/۱۲/۱۳۹۷