روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
استاندار فارس: تخريب دولت و مسئولان نظام خدمت نيست
 
فارس - استاندار فارس با بيان اينكه تخريب دولت و مسئولين نظام را خدمت به كشور نمي دانيم، تاكيد كرد: برخورد قانوني لازم با مورادي كه در پي تخريب باشند، انجام خواهد شد .
استاندار فارس با بيان اينكه تخريب دولت و مسئولين نظام را خدمت به كشور نمي دانيم، تاكيد كرد: برخورد قانوني لازم با مورادي كه در پي تخريب باشند، انجام خواهد شد .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، عنايت الله رحيمي سه شنبه ٢١ اسفند در شوراي پدافند غيرعامل استان فارس تاكيد كرد كه كساني كه اين روزها خطابه اي دارند وضعيت حساس كشور را در نظر بگيرند و شيوه هاي بيان مطالب را در چارچوب هاي خاص رعايت كنند .

وي با بيان اينكه اهدافي را در پيش گرفته ايم كه بر انجام آن اصرار داريم، عنوان كرد: براي تحقق اين اهداف هزينه هايي بايد پرداخت شود. بخشي از مشكلات امروز هم ناشي از ايستادگي و پايمردي هاست .

رحيمي با بيان اينكه كشور امروز نياز به هم افزايي نيروهاي معتقد به نظام و هشياري و دقت نظر آنها دارد، افزود: بايد به سمت و سوي فضاي باز انتخاباتي برويم .

رحيمي همچنين نسبت به بي توجهي براي ارائه اطلاعات به دانشگاه شيراز در حوزه شبكه هاي زير ساختي گلايه و خاطرنشان كرد: امروز اطلاعات بسياري از حوزه هاي زيرساختي محرمانه نيست و اطلاعات براساس ضوابط از قبل وجود داشته است .

استاندار فارس گفت: زمان بخشنامه ها و طبقه بندي هاي محرمانه، جز در موارد خاص، گذشته، چرا كه امروز ريزترين اطلاعات توسط هلي شات ها مشاهده مي شود و قابل انعكاس است .

رحيمي با تاكيد بر اينكه حساسيت لازم در دستگاه هاي اجرايي در حوزه پدافندغيرعامل بايد مدنظر قرار گيرد، گفت: با توجه احساس نياز فارس در مباحث مختلف، اقدمات لازم از گذشته در حوزه پدافندغيرعامل در دستور كار قرار گرفنه است .

وي با بيان اينكه مصونيت بخشي، ارتقاي آستانه تاب آوري، ايمن سازي زيرساخت هاي حياتي و ... از موضوعات محوري پدافند غيرعامل است، افزود: تهيه ژنرانور، بررسي موقعيت هاي نيازمند برق هاي اضطراري و ساير موارد به طور مداوم در استان بررسي مي شود .

استاندار فارس ادامه داد: نياز به يك نقشه راه جامع در حوزه پدافندي داشتيم كه در اين راستا جلسات متعددي در دانشگاه شيراز برگزار و نهايتا منجر به انعقاد يك قرارداد شد .

رحيمي با تاكيد بر اولويت بندي در اقدامات عملياتي و تحقيقاتي، خاطرنشان كرد: مطالعات پدافندعامل و غيرعامل يك شبكه در هم تنيده است اما بايد هر بخش جداگانه مطالعه شود كه متاسفانه در بعضي از بخش ها همكاري لازم انجام نشد .

استاندار فارس ادامه داد: مقرر شده كه جمع بندي مطالعات توسط دانشگاه شيراز در قالب يك طرح جامع ارائه شود .

رحيمي گفت: انتظار است مطالعات و بررسي ها به اين مهم بينجامد كه در كدام بيمارستان ها پد هلي كوپتر وجود دارد؟ يا چه تعداد از بيمارستان ها به ژنراتورهاي اضطراري نياز دارند؟ كه البته اينها جزو اطلاعات محرمانه نيست .

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
 
تاریخ: ۲۱/۱۲/۱۳۹۷