روابط عمومی دانشگاه شیراز
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
استاندار فارس: برخي به اسم نقد، دولت را تخريب مي كنند
 
شيراز- ايرنا- استاندار فارس اعلام كرد: پذيراي هرگونه انتقاد سازنده هستيم اما برخي به اسم نقد، اقدام به تخريب دولت مي كنند.

به گزارش ايرنا، عنايت الله رحيمي، سه شنبه در شوراي پدافند غيرعامل استان فارس در شيراز افزود:در چنين شرايطي كه كشور نيازمند همدلي و همكاري تمام گروه ها و نيروهاي متعقد و دوستدار نظام است، تخريب دولت و نظام، خدمت به كشور نيست بلكه باعث ايجاد گسست در جامعه مي شود.
وي ادامه داد: كساني كه از يك تريبون عليه مسئولان نظام سخنراني مي كنند بايد توجه داشته باشند كه اگر امروز اسم و رسمي براي خود دارند و مي توانند در جايي سخنراني كنند از قبل همين نظام بوده است.
رحيمي اظهار داشت: كساني كه در شرايط امروز كشور فعاليت مخرب و جو نااميدي ايجاد مي كنند اقدامات آنها رصد مي شود و برخورد قانوني لازم با آنها خواهد شد.
استاندار فارس افزود: سخنرانان بايد متناسب با شرايط امروز كشور سخنراني خود را تنظيم كنند.

اهتمام لازم به بحث پدافند غيرعامل داشته ايم
استاندار فارس با اشاره به اينكه اهتمام و توجه لازم در اين استان به بحث پدافند غير عامل شده است گفت: اقدامات انجام شده در زمينه مصونيت بخشي، پايدار سازي و ارتقاي آستانه تحمل جامعه و ارتقاي ايمني زيرساخت ها در استان بوده است.
رحيمي افزود: در حوزه پدافند غير عامل نياز به نقشه راه و طرح جامع در استان احساس شد كه براي اين منظور در سال 92 يك قرارداد با دانشگاه شيراز منعقد شد.
وي ادامه داد: در بحث پيگيري و همراهي دستگاه ها در حوزه پدافند غيرعامل آن مجموعه هايي كه همكاري نكرده اند را در چارچوب قانون برخورد خواهيم كرد اما بايد ديد آن بخش هايي هم كه همكاري داشته اند، همكاري و همراهي آنها چه نتايجي داشته است؟
استاندار فارس اضافه كرد: برخي دستگاه ها در قراردادن اطلاعات به دانشگاه شيراز براي تهيه طرح جامع كوتاهي مي كنندو اسم محرمانه بودن بر اطلاعا ت مي گذارند كه به نظر مي رسد امروز با توجه به پيشرفت علم، هر اطلاعاتي را نمي توان محرمانه دانست.
پدافند غيرعامل به مجموعه اقداماتي گفته مي شود كه بدون استفاده از جنگ افزار از وارد شدن خسارات مالي به تجهيزات و تاسيسات حياتي و حساس و تلفات انساني جلوگيري مي كند يا ميزان اين خسارات و تلفات را كاهش مي دهد.
بنا براين هر اقدام غير مسلحانه ‏اي كه موجب كاهش آسيب پذيري نيروي انساني،ساختمان‏ ها،تأسيسات، تجهيزات، اسناد و شهرهاي كشور در مقابل بحران‏ هايي با منشا طبيعي (خشكسالي،سيل، زلزله، رانش، لغزش، طوفان…) و عامل انساني (جنگ، تحريم…)شود پدافند غيرعامل است.
6122 / 1876
منبع خبر:
ايرنا
 
تاریخ: ۲۱/۱۲/۱۳۹۷