روابط عمومی دانشگاه شیراز
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
مجتبي صديقي: ورزش تفريح نيست بلكه بخش اصلي است كه موجب شور و نشاط در جامعه مي شود
 
رئيس سازمان امور دانشجويان گفت: در رشته هاي اعزامي چنانچه محدوديتي براي دختران وجود نداشته باشد در اولويت اعزام قرار خواهند گرفت.
مجتبي صديقي: ورزش تفريح نيست بلكه بخش اصلي است كه موجب شور و نشاط در جامعه مي شود
- اخبار ورزشي -
به گزارش خبرگزاري تسنيم و به نقل از روابط عمومي فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي، مجتبي صديقي امروز سه شنبه در مراسم تجليل از قهرمانان، مدال آوران و دست اندركاران رويدادهاي بين المللي ورزش دانشجويان عنوان كرد: در اعزام هاي ورزش دانشجويي به مسابقات بين المللي دختران به موفقيت هاي خوبي دست يافته اند و فدراسيون دانشگاهي به اعزام دختران دانشجو توجه ويژه اي دارد و در رشته هاي اعزامي چنانچه محدوديتي براي دختران وجود نداشته باشد در اولويت اعزام قرار خواهند گرفت.

وي ضمن تاكيد بر موفقيت هاي به دست آمده در ورزش دانشجويان در سال ٩٧، اظهار داشت: امسال توفيقات خوبي در مسابقات جهاني و آسيايي كسب كرديم كه اميد داريم به رغم كمبود و محدوديت امكانات در سال آينده، به موفقيت هاي خوبي در يونيورسياد دانشجويي نيز دست يابيم.

صديقي با اشاره به برخي اقدامات صورت گرفته در بخش ورزش دانشجويي گفت: امسال المپياد ملي در دانشگاه شيراز با حضور ٦ هزار دختر و پسر برگزار شد و شماري از دانشجويان به مسابقات آسيايي و جهاني اعزام شدند.

وي افزود: سال آينده در كنار يونيورسياد دانشجويي، المپياد رقابت هاي ورزش همگاني در كشور نيز برگزار مي شود كه مسابقات دختران در دانشگاه الزهرا و پسران در دانشگاه بوعلي همدان خواهد بود.

صديقي با تاكيد بر اينكه سازمان امور دانشجويان و وزارت علوم افزون بر ورزش دانشجويي به ورزش همگاني نيز توجه دارند، افزود: در سطح دانشگاه ها بايد فضاي مورد نياز ورزشي در اختيار دانشجويان قرار گيرد.

وي به افزايش سرانه ورزشي دانشگاه ها اشاره كرد و گفت: امسال سرانه فضاهاي باز ورزشي در دانشگاه ها به ٢ متر و فضاهاي بسته به يك متر و ٥ سانت افزايش يافت.

رئيس سازمان امور دانشجويان تاكيد كرد: تمامي دانشگاه ها بايد از سرانه مورد نظر در فضاهاي باز و بسته دانشگاهي برخوردار باشند چنانچه هريك از دانشگاه ها چنين امكاني نداشته باشند، بايد يكسان سازي لازم صورت گيرد.

صديقي تصريح كرد: دانشگاه هاي بزرگ تهران كه بدنه جدي آموزش عالي به شمار مي روند بايد امكانات مجهزي در حوزه ورزش داشته باشند.

وي در ادامه به لزوم ورود زيربخش هاي دانشگاهي و ورزشي به حوزه اعزام ها به ويژه مسابقات آسيايي اشاره و عنوان كرد: سياست ما بر اين است كه اعزام به رقابت هاي آسيايي به زيربخش ها واگذار شود.

معاون وزير علوم از ايجاد ٢٧ زمين چمن مصنوعي با همكاري صندوق رفاه دانشجويي دانشگاه ها در سال ٩٧ خبر داد و گفت: چند دانشگاه باقي مانده نيز تا سال آينده به زمين تجهيز مي شوند.

وي تصريح كرد: تاكيد ديگر در حوزه ورزش دانشجويي بر تجهيز خوابگاه هاي ملكي دانشگاه ها به اتاق هاي تندرستي است و در صورتي كه خوابگاه ملكي هر دانشگاهي به اين اتاق ها تجهيز نشوند،تا سال آينده بايد اقدامات صورت گيرد.

صديقي افزود: ورزش تفريح نيست بلكه بخش اصلي است كه موجب شور و نشاط در جامعه شده و در پايه گذاري نسل هاي آينده جامعه نقش موثري دارد.

در پايان اين مراسم از ورزشكاران، مربيان تيم هاي تيراندازي، كاراته، بسكتبال، سنگ نوردي، پاورليفتينگ، ووشو و بسكتبال 3در 3 كه موفق به كسب افتخار آفريني براي كشورمان شده اند با اهداي لوح و جوايز نقدي تقدير به عمل آمد.

دهخدا: قهرمانان ورزشكار، مديران موفق آينده خواهند بود
منبع خبر:
تسنیم
 
تاریخ: ۲۱/۱۲/۱۳۹۷