روابط عمومی دانشگاه شیراز
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
خطابه ها بايد در چارچوب وضعيت حساس كشور باشد
 
خطابه ها بايد در چارچوب وضعيت حساس كشور باشدبه گزارش دفاع پرس از شيراز، «عنايت الله رحيمي» استاندار فارس، امروز (سه شنبه ٢١ اسفندماه) در شوراي پدافند غيرعامل اين استان گفت: كساني كه اين روزها خطابه اي دارند، وضعيت حساس كشور را در نظر بگيرند و شيوه هاي بيان مطالب را در چارچوب هاي خاص رعايت كنند.

وي با تصريح اينكه تخريب دولت و مسئولين نظام را خدمت به كشور نمي دانيم، گفت: برخورد قانوني لازم با مواردي كه در پي تخريب باشند، انجام خواهد شد.

رحيمي با بيان اينكه اهدافي را در پيش گرفته ايم كه بر انجام آن اصرار داريم، گفت: براي تحقق اين اهداف هزينه هايي بايد پرداخت شود. بخشي از مشكلات امروز هم ناشي از ايستادگي و پايمردي هاست.

استاندار فارس با تصريح اينكه كشور امروز نياز به هم افزايي نيروهاي معتقد به نظام و هشياري و دقت نظر آن ها دارد، افزود: بايد به سمت و سوي فضاي باز انتخاباتي برويم.

رحيمي همچنين نسبت به بي توجهي براي ارائه اطلاعات به دانشگاه شيراز در حوزه شبكه هاي زير ساختي گلايه كرد و گفت: امروز اطلاعات بسياري از حوزه هاي زيرساختي محرمانه نيست و اطلاعات براساس ضوابط از قبل وجود داشته است.

استاندار فارس گفت: زمان بخشنامه ها و طبقه بندي هاي محرمانه، جز در موارد خاص، گذشته، چرا كه امروز ريزترين اطلاعات توسط هلي شات ها مشاهده مي شود و قابل انعكاس است.

رحيمي با تاكيد بر اينكه حساسيت لازم در دستگاه هاي اجرايي در حوزه پدافندغيرعامل بايد مدنظر قرار گيرد، گفت: با توجه احساس نياز فارس در مباحث مختلف، اقدمات لازم از گذشته در حوزه پدافندغيرعامل در دستور كار قرار گرفته است.

وي با بيان اينكه مصونيت بخشي، ارتقاي آستانه تاب آوري، ايمن سازي زيرساخت هاي حياتي و ... از موضوعات محوري پدافند غيرعامل است، افزود: تهيه ژنرانور، بررسي موقعيت هاي نيازمند برق هاي اضطراري و ساير موارد به طور مداوم در استان بررسي مي شود.

استاندار فارس ادامه داد: نياز به يك نقشه راه جامع در حوزه پدافندي داشتيم كه در اين راستا جلسات متعددي در دانشگاه شيراز برگزار و نهايتا منجر به انعقاد يك قرارداد شد.

رحيمي با تأكيد بر اولويت بندي در اقدامات عملياتي و تحقيقاتي، گفت: مطالعات پدافندعامل و غيرعامل يك شبكه در هم تنيده است اما بايد هر بخش جداگانه مطالعه شود كه متأسفانه در بعضي از بخش ها همكاري لازم انجام نشد.

استاندار فارس با بيان اينكه مقرر شده است كه جمع بندي مطالعات توسط دانشگاه شيراز در قالب يك طرح جامع ارائه شود، گفت: انتظار است مطالعات و بررسي ها به اين مهم بينجامد كه در كدام بيمارستان ها پد هلي كوپتر وجود دارد؟ يا چه تعداد از بيمارستان ها به ژنراتورهاي اضطراري نياز دارند؟ كه البته اين ها جزو اطلاعات محرمانه نيست.

انتهاي پيام/
 
تاریخ: ۲۱/۱۲/۱۳۹۷