روابط عمومی دانشگاه شیراز
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
جمعي از تشكل هاي دانشجويي شيراز خواهان برخورد با عوامل شهرداري صدرا شدند
 
به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاري دانشجو، 8 تشكل دانشجويي دانشگاه هاي شيراز طي بيانيه اي حركت عوامل شهرداري صدرا با دانشجويان در نمازجمعه اخير اين شهر را محكوم كرده و خواهان برخورد هرچه سريع تر نهاد هاي نظارتي با عوامل اين اقدام شدند. متن بيانيه به شرح زير است: در انديشه اسلام ناب، مردم اصلي ...
8 تشكل دانشجويي دانشگاه هاي شيراز خواهان برخورد حركت زشت شهرداري صدرا با دانشجويان شدند

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاري دانشجو، 8 تشكل دانشجويي دانشگاه هاي شيراز طي بيانيه اي حركت عوامل شهرداري صدرا با دانشجويان در نمازجمعه اخير اين شهر را محكوم كرده و خواهان برخورد هرچه سريع تر نهاد هاي نظارتي با عوامل اين اقدام شدند.

متن بيانيه به شرح زير است:

در انديشه اسلام ناب، مردم اصلي ترين متوليان اجراي عدالت هستند به گونه اي كه هدف همه رسولان الهي آن است كه مردم را براي اجراي قسط و عدل بپا خيزانند.

در بيانات حضرت امام خميني و رهبر معظم انقلاب نيز بار ها به اين نقش مردم تاكيد شده است. يكي از وجوه مهم اين اصل در جامعه اسلامي آن است كه مردم بتوانند به راحتي حق خود را از حاكمان و بالادستان مطالبه كرده و احقاق كنند.

متاسفانه بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامي هنوز در برخي از موارد بستر كاملا مناسبي كه در آن مردم و اصناف مختلف بتوانند حقوق و خواسته هاي خود را مطالبه كنند، وجود ندارد و بعضا مطالبات آن ها با برخورد هاي ناروا و قهرآميز مواجه مي شود. مطالبات پاكبان هاي صدرا يكي از نمونه هاي آشكار و تامل برانگيز اين نوع از برخورد ها است.

پاكبان هاي شهر صدرا براي مطالبه حقوق عقب افتاده و وضعيت بيمه خود كه مدتي قطع شده بود، مقابل شهرداري صدرا تجمع و خواستار پيگيري حقوق عقب افتاده خود از جانب شهردار شدند، كه با برخورد بد شهردار مواجه و تعدادي از آن ها نيز از كار اخراج شدند.

از اين رو و در حمايت از پاكبان هاي اين شهر جمعي از دانشجويان دانشگاه شيراز در روز جمعه 17 اسفند 97 اقدام به تشكيل زنجيره انساني كاملا مسالمت آميز در مكان نماز جمعه صدرا نمودند. لكن برخورد زشت عوامل شهرداري در منافق خواندن اين دانشجويان و ايجاد تشنج و آشوب از سوي عوامل شهرداري موجب آن شد كه عده اي از اين دانشجويان براي ساعاتي بازداشت شوند.

در دهه پنجم انقلاب اسلامي كه همه تلاش ها بايد در جهت رفع نواقص و حركت سريع تر در جهت برقراري عدالت باشد، اين گونه رفتار هاي سركوب گرايانه مانعي بزرگ در جهت اجراي عدالت است.

جامعه دانشجويي مطالبه حقوق اقشار مختلف مردم را يك رسالت براي خود مي داند و هويت خود را با آن گره زده و در اين راه لحظه اي مردد نخواهد شد و از پا نخواهد نشست.

ما دانشجويان بيم آن داريم اين نوع برخورد با مطالبات مردمي و دانشجويي تبديل به رويه شده و فراگيرتر از وضع كنوني شود و اين مسئله اهميت برخورد با عوامل اين واقعه تلخ را دو چندان مي كند.

بدين جهت ما تشكل هاي دانشجويي دانشگاه هاي شهر شيراز اين حركت زشت و مشمئزكننده عوامل شهرداري با دانشجويان را شديدا محكوم كرده و خواهان برخورد هرچه سريع تر نهاد هاي نظارتي با عوامل اين اقدام هستيم.

مجمع دانشجويي آرمان (عدالتخواه) دانشگاه شيراز
بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شيراز
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه علوم پزشكي شيراز
جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه شيراز
جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شيراز
مجمع يادواره شهداي دانشجويان دانشگاه شيراز
منبع خبر:
دانشجو
 
تاریخ: ۲۱/۱۲/۱۳۹۷