روابط عمومی دانشگاه شیراز
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
بيانيه 8 تشكل دانشجويي شيراز در خصوص رفتارهاي اخير شهرداري صدرا
 
جامعه دانشجويي مطالبه حقوق اقشار مختلف مردم را يك رسالت براي خود مي داند و هويت خود را با آن گره زده و در اين راه لحظه اي مردد نخواهد شد و از پا نخواهد نشست.

به گزارش «خبرنامه دانشجويان ايران»؛8 تشكل دانشجويي دانشگاه هاي شيراز در خصوص پيگيري حقوق پاكبانان شهر صدرا و اتفاقات نماز جمعه اين هفته شهر صدرا طي بيانيه اي اعلام كردند: «ما دانشجويان بيم آن داريم اين نوع برخورد با مطالبات مردمي و دانشجويي تبديل به رويه شده و فراگيرتر از وضع كنوني شود و اين مسئله اهميت برخورد با عوامل اين واقعه تلخ را دو چندان مي كند. بدين جهت ما تشكل هاي دانشجويي دانشگاه هاي شهر شيراز اين حركت زشت و مشمئزكننده عوامل شهرداري با دانشجويان را شديدا محكوم كرده و خواهان برخورد هرچه سريع تر نهادهاي نظارتي با عوامل اين اقدام هستيم.»

بيشتر بخوانيد// بازداشت 3 دانشجوي شيرازي با دلايل عجيب!

متن بيانيه به شرح زير است:

در انديشه اسلام ناب ، مردم اصلي ترين متوليان اجراي عدالت هستند به گونه اي كه هدف همه رسولان الهي آن است كه مردم را براي اجراي قسط و عدل بپا خيزانند.

در بيانات حضرت امام خميني و رهبر معظم انقلاب نيز بارها به اين نقش مردم تاكيد شده است. يكي از وجوه مهم اين اصل در جامعه اسلامي آن است كه مردم بتوانند به راحتي حق خود را از حاكمان و بالادستان مطالبه كرده و احقاق كنند.

متاسفانه بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامي هنوز در برخي از موارد بستر كاملا مناسبي كه در آن مردم و اصناف مختلف بتوانند حقوق و خواسته هاي خود را مطالبه كنند، وجود ندارد و بعضا مطالبات آن ها با برخوردهاي ناروا و قهرآميز مواجه مي شود. مطالبات پاكبان هاي صدرا يكي از نمونه هاي آشكار و تامل برانگيز اين نوع از برخوردها است.

پاكبان هاي شهر صدرا براي مطالبه حقوق عقب افتاده و وضعيت بيمه خود كه مدتي قطع شده بود، مقابل شهرداري صدرا تجمع و خواستار پيگيري حقوق عقب افتاده خود از جانب شهردار شدند، كه با برخورد بد شهردار مواجه و تعدادي از آنها نيز از كار اخراج شدند.

از اين رو و در حمايت از پاكبان هاي اين شهر جمعي از دانشجويان دانشگاه شيراز در روز جمعه 17 اسفند 97 اقدام به تشكيل زنجيره انساني كاملا مسالمت آميز در مكان نماز جمعه صدرا نمودند. لكن برخورد زشت عوامل شهرداري در منافق خواندن اين دانشجويان و ايجاد تشنج و آشوب از سوي عوامل شهرداري موجب آن شد كه عده اي از اين دانشجويان براي ساعاتي بازداشت شوند.

در دهه پنجم انقلاب اسلامي كه همه تلاش ها بايد در جهت رفع نواقص و حركت سريع تر در جهت برقراري عدالت باشد، اين گونه رفتارهاي سركوب گرايانه مانعي بزرگ در جهت اجراي عدالت است.

جامعه دانشجويي مطالبه حقوق اقشار مختلف مردم را يك رسالت براي خود مي داند و هويت خود را با آن گره زده و در اين راه لحظه اي مردد نخواهد شد و از پا نخواهد نشست.

ما دانشجويان بيم آن داريم اين نوع برخورد با مطالبات مردمي و دانشجويي تبديل به رويه شده و فراگيرتر از وضع كنوني شود و اين مسئله اهميت برخورد با عوامل اين واقعه تلخ را دو چندان مي كند. بدين جهت ما تشكل هاي دانشجويي دانشگاه هاي شهر شيراز اين حركت زشت و مشمئزكننده عوامل شهرداري با دانشجويان را شديدا محكوم كرده و خواهان برخورد هرچه سريع تر نهادهاي نظارتي با عوامل اين اقدام هستيم.

مجمع دانشجويي آرمان(عدالتخواه) دانشگاه شيراز
بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شيراز
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه علوم پزشكي شيراز
جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه شيراز
جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شيراز
مجمع يادواره شهداي دانشجويان دانشگاه شيراز
مجمع يادواره شهداي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شيراز

كد خبرنگار : 86
 
تاریخ: ۲۱/۱۲/۱۳۹۷