روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸
لزوم اولويت بندي در تدوين طرح جامع و نقشه راه پدافند غير عامل
 
خودرو هاي كلاسيك در شيراز گرد هم مي آيند.
استاندار فارس با بيان اينكه تهيه و تدوين طرح مطالعاتي جامع در خصوص پدافند غير عامل طي قراردادي بر عهده دانشگاه شيراز گذاشته شده است، افزود: در طرح هاي مطالعاتي نيز بايد هر بخش جداگانه مطالعه و در نهايت بخش تلفيق از آن استخراج شود تا نتيجه مطلوب را داشته باشد.

به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از شيراز، عنايت الله رحيمي در جلسه شوراي پدافند غير عامل استان فارس با اشاره به اينكه احساس مسئوليت و نيازي كه در استان وجود دارد اهتمام لازم در موضوع پدافند غير عامل را ايجاد كرده است، افزود: اين اقدامات در راستاي تحقق اهداف سند كشوري پدافند غير عامل از جمله مصونيت بخشي، پايدارسازي و ارتقا آستانه تحمل، تاب آوري جامعه و ايمن سازي زيرساخت هاي اساسي انجام شده و تداوم خواهد يافت.

رحيمي ادامه داد: پدافند غير عامل مجموعه اقدامات و تدابيري است كه به كارگيري آنها سبب كاهش آسيب پذيري، ارتقا پايداري ملي و افزايش بازدارندگي و تسهيل مديريت بحران مي شود.

استاندار فارس با اشاره به اقدامات متعددي كه در زمينه پدافند غير عامل در استان انجام شده است، خاطرنشان كرد: در راستاي تامين نياز استان به نقشه راه و طرح جامع در حوزه پدافند غير عامل قراردادي با دانشگاه شيراز منعقد و مقرر شد مطالعات جامع در اين زمينه انجام شود.

رحيمي با تاكيد بر اينكه اولويت بندي در انجام همه امور ضروري است، اظهار كرد: در طرح هاي مطالعاتي نيز بايد هر بخش جداگانه مطالعه و در نهايت بخش تلفيق از آن استخراج شود تا نتيجه مطلوب را داشته باشد.

نماينده عالي دولت در استان فارس از دستگاه هاي اجرايي خواست حساسيت هاي لازم را در خصوص پدافند غير عامل داشته باشند و اطلاعات مورد نياز را در اختيار متوليان امر قرار دهند.

رئيس شوراي پدافند غير عامل استان با بيان اينكه مديران هر يك از دستگاه هاي اجرايي به شخصه امور مربوط به پدافند غير عامل را پيگيري كنند، تاكيد كرد: ارائه نشدن اطلاعات لازم به هيچ عنوان پذيرفتني نيست.

استاندار فارس با اشاره به شرايط امروز كشور، هم دلي و هم افزايي بين همه نيروهاي معتقد به نظام جمهوري اسلامي ايران و دلسوز را نياز اصلي گذر از مشكلات دانست.

در اين جلسه همچين با قرائت حكم سردار محمد باقري، رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح و رئيس كميته دائمي پدافند غيرعامل كشور ، دكتر عنايت الله رحيمي، استاندار فارس به عنوان فرمانده قرارگاه پدافند زيستي استان فارس منصوب شد.
 
تاریخ: ۲۱/۱۲/۱۳۹۷