روابط عمومی دانشگاه شیراز
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
ميزبان سپاهان، غدير يا فولاد آرنا؟/ شكست عجيب تيم ملي فوتبال ساحلي
 
به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، در روز 21 اسفند ماه علاوه بر اين كه ورزشگاه ديدار سپاهان و فولاد خوزستان مشخص شد، تيم ملي فوتبال ساحلي در مسابقات آسيايي مقابل عمان شكست خورد.

مهم ترين رويدادهاي ورزشي استان اصفهان

✅ سايت رسمي باشگاه فولاد خوزستان، با توجه به افتتاح ورزشگاه شهداي فولاد خوزستان در ماه هاي گذشته و همچنين فراهم بودن شرايط زمين چمن، امكانات بروز و تأسيسات پيراموني آن و موافقت شوراي تأمين استان خوزستان، ديدار تيم هاي فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان از هفته بيست و دوم رقابت هاي ليگ برتر فوتبال ايران از ساعت 15 روز جمعه مورخ 24 اسفند ماه 1397 در اين ورزشگاه برگزار مي شود.اين خبر در حالي منتشر شده است كه قبلا شوراي تأمين با برگزاري اين ديدار در ورزشگاه جديد فولاد مخالفت كرده بود و قرار بود بازي در ورزشگاه غدير اهواز برگزار شود.

✅ محمدرضا صفدريان يخ نورد اصفهاني كه در مسابقات يخ نوردي قهرماني جهان در كيروف روسيه 2019 شركت كرده بود، به  فينال ماده ليد اين رقابت ها از 19 اسفند آغاز شد، رسيد؛ پس از پايان رقابت فشرده فينال، صفدريان  توانست مقام چهارم انفرادي ماده ليد و  دومي تيمي را كسب كند.

✅ پس از چندين هفته وقفه، تاريخ ديدار معوقه دو تيم سپاهان و ذوب آهن اعلام شد؛ دربي اصفهان به دليل حضور ذوب آهن در پلي آف ليگ قهرمانان آسيا با تعويق مواجه شد كه پس از اعلام سازمان ليگ اين ديدار روز سه شنبه 6 فروردين 98 از ساعت 17 در ورزشگاه نقش جهان برگزار خواهد شد.

✅ نجميه لطيفي با حضور در تمرينات تيم فوتبال بانوان سپاهان به عنوان دروازه بان جديد اين تيم معرفي شد، لطيفي متولد سال 1368 و اهل شيراز، 7سال به عنوان دروازه بان در ليگ برتر فوتبال بانوان كشور سنگربان تيم هاي آينده سازان اصفهان، بوشهر، شيراز و ذوب آهن بوده و از سال 1391 به اردوهاي تيم ملي فوتبال بانوان ايران دعوت شده است.

✅ در مسابقات بسكتبال قهرماني كشور كه به ميزباني دانشگاه كاشان برگزار شد، ورزشكاران دانشگاه فردوسي مشهد بر سكوي نخست ايستادند؛ در اين دوره از مسابقات قهرماني كشور كه به ميزباني دانشگاه كاشان با حضور بيش از 12 تيم  برگزار شد، بانوان دانشگاه فردوسي مشهد با غلبه بر حريفان بر سكوي نخست اين رقابت ها ايستادند. 

در اين رقابت ها، تيم هاي الزهرا، شهيد بهشتي تهران و دانشگاه شيراز به ترتيب عناوين دوم تا چهارم را كسب كردند.

✅ حميد شانديزي سرمربي تيم ملي فوتسال زير 20 سال مسعود يوسف از اصفهان را به همراه 18 بازيكن ديگر به اردو دعوت كرد؛ اردوي آماده سازي تيم ملي فوتسال زير 20 سال از امروز تا 25 اسفند در مركز ملي فوتبال برگزار مي شود.

مهم ترين رويدادهاي ورزشي كشور

✅ تيم ملي فوتبال ساحلي ايران با نتيجه 4 بر 3 مقابل تيم عمان در مسابقات قهرماني آسيا شكست خورد و به عنوان تيم دوم به مرحله بعدي مسابقات قهرماني آسيا صعود كرد.

تيم فوتبال ساحلي ايران يكي از تيم هاي قدرتمند در سطح جهاني است و شكست اين تيم مقابل عمان دور از انتظار بود.

✅ دور ششم مسابقات شطرنج قهرماني تيمي جهان در آستانه قزاقستان برگزار شد و تيم ملي كشورمان برابر ميزبان با نتيجه 2.5 بر 1.5 به پيروزى رسيد تا سومين برد ايران در اين مسابقات به ثبت برسد.ايران در اين مسابقات در دور نخست مغلوب روسيه شد، در دور دوم با هند مساوى كرد و در دور سوم و چهارم موفق شد سوئد و مصر را شكست دهد؛ نمايندگان كشورمان در دور پنجم و ششم نيز مغلوب چين و انگليس شدند.

✅ در ادامه رقابت هاي بسكتبال باشگاه هاي غرب آسيا امشب يك ديدار حساس بين دو نماينده ايران يعني پتروشيمي بندرامام و شيميدر برگزار شد؛ در اين بازي بسيار حساس و نزديك شيميدر موفق شد حريف خود را تنها با يك امتياز اختلاف و نتيجه 74 بر 73 از پيش رو بردارد.

✅ فينال و رده بندي مسابقات قهرماني كشور فوتبال هفت نفره سه شنبه 21 اسفند ماه در ورزشگاه شهيد شيرودي برگزار شد؛ تيم كرمانشاه در فينال رقابت ها برابر تيم كرمان با نتيجه 2 بر صفر پيروز شد و عنوان قهرماني رقابت ها را از آن خود كرد.

در ديدار رده بندي نيز تيم مازندران به مصاف تيم مركزي رفت و با نتيجه 2 بر يك موفق به شكست تيم مركزي شد و جايگاه سوم مسابقات را به خود اختصاص داد.

مهم ترين رويدادهاي ورزشي جهان

✅ هواداران رئال مادريد با خبر حضور مجدد زيدان خوشحال و دلگرم شدند، زيدان در حالي تيم را تحويل گرفت كه قوهاي سپيد در اين فصل هيچ اميدي براي كسب جام ندارند و تا انتهاي فصل بايد تنها براي حضور در جمع 4 تيم و كسب سهميه ليگ قهرمانان بجنگند.

رئال مدل زيدان در فصل آينده از جمله موضوعاتي به شمار مي رود كه فكر هواداران اين تيم محبوب را مشغول كرده است و رسانه ها گمانه زني زيادي در اين باره داشته اند.✅ منچستر با حضور سولسشير نمايشي متفاوت در باقي مانده بازي هاي فصل و ليگ قهرمانان به نمايش گذاشته است؛ بازيكنان شياطين سرخ در خط حمله بسيار زهردار تر از گذشته نشان مي دهد، نتيجه يك بررسي نشان مي دهد منچستر 383 شوت روانه دروازه رقبا كرده كه 186 شوت در چارچوب بوده كه 48.6 درصد از اين شوت ها روانه چارچوب شده است.

بازيكنان  بارسلونا در امر شوتزني 393شوت نواخته اند كه 190 شوت آنها در چارچوب بوده و در مجموع 48.3 درصد شوت ها به هدف مواجه شده اند.

✅ درگيري هاي فيزيكي در ليگ بسكتبال NBA تازگي ندارد و هر از چند گاهي بازيكناني كه از كوره در مي روند، زمين بسكتبال را با رينگ بوكس اشتباه مي گيرند و مشت هايي را به سمت يكديگر حواله مي كنند.

امروز در ديدار تورنتو رپتورز و كليولند كاواليرز اين حركات تكرار شد و «سرگي ايباكا» اسپانيايي كه در تيم تورنتو بازي مي كند در صحنه اي به سمت كريس بازيكن كاواليرز حمله ور و او را مورد ضرب و شتم قرار داد كه اين درگيري در نهايت با وساطت افراد حاضر به پايان رسيد.

 


انتهاي پيام/63090/هـ/
منبع خبر:
خبرگزاري فارس
 
تاریخ: ۲۲/۱۲/۱۳۹۷