روابط عمومی دانشگاه شیراز
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
آيا نبايد بخاطر رخداد ضد فرهنگي هفته فيلم اروپايي در جامعه اسلامي مان خاك ماتم بر سر كنيم/ اكران فيلم هاي مستهجن، رقص و تك خواني ها و... لكه ننگي بر هويت سومين حرم اهل بيت (ع) است/ چه كسي اين ...
 
مسئولين فرهنگي و هنري بسيج دانشجويي 10 دانشگاه محوري شهر شيراز و 8 دانشگاه و مركز آموزش عالي هنر شيراز در نامه اي خطاب به حجه الاسلام والمسلمين دكتر دژكام، نماينده محترم ولي فقيه در استان فارس، امام جمعه شهر شيراز و رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان فارس نسبت به هفته فيلم اروپايي در شيراز و رخداد ...
مسئولين فرهنگي و هنري بسيج دانشجويي 10 دانشگاه محوري شهر شيراز و 8 دانشگاه و مركز آموزش عالي هنر شيراز در نامه اي خطاب به حجه الاسلام والمسلمين دكتر دژكام، نماينده محترم ولي فقيه در استان فارس، امام جمعه شهر شيراز و رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان فارس نسبت به هفته فيلم اروپايي در شيراز و رخداد هاي ضد فرهنگي اين شهر واكنش نشان دادند.

به گزارش خبرنگار شيرازه، مسئولين فرهنگي و هنري بسيج دانشجويي 10 دانشگاه محوري شهر شيراز و 8 دانشگاه و مركز آموزش عالي هنر شيراز در نامه اي خطاب به حجه الاسلام والمسلمين دكتر دژكام، نماينده محترم ولي فقيه در استان فارس، امام جمعه شهر شيراز و رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان فارس با اشاره به اين كه شيراز با ظرفيت هاي فراوان هنري و فرهنگي و مذهبي ، اديان و قوميت ها ، بيش از ديگر استانها مورد اين هجمه قرار گرفته است و در مديريت مقابله با آن بسيار منفعالانه عمل مي شود، نوشت: طي ماه هاي اخير و بعضا در حضور خود مسئولين استاني و در مراسمات مختلف و به نام فرهنگ و هنر برنامه هاي رقص و تك خواني زن بر قرار بوده و فيلم ها و تصاوير نامناسب و مستهجن اكران مي شود كه نه با فرهنگ و تمدن اصيل شيراز قرابتي دارد و نه با ارزشهاي ديني و اسلامي.

در ادامه اين نامه آمده است: در حالي كه نمايش عزتمندانه مردم مومن و انقلابي شيراز در كمك به سيل زده ها و حتي حضور در مراسم ملي و مذهبي تصويري زيبا از هويت مردم انقلابي شيراز در كشور نشان داد ليكن فيلم هاي رقص و تك خواني ها و .... در فضاي مجازي كشور لكه ننگي بر هويت سومين حرم اهل بيت (ع) است.

آيا نبايد بخاطر رخداد ضد فرهنگي هفته فيلم اروپايي در جامعه اسلامي مان خاك ماتم بر سر كنيم/ اكران فيلم هاي مستهجن، رقص و تك خواني ها و... لكه ننگي بر هويت سومين حرم اهل بيت (ع) است/ چه كسي اين مسئولين خفته يا خود را به خواب غفلت زده را بايد بيدار كند؟

مسئولين بسيج دانشجويي 8 دانشگاه و مركز آموزش عالي هنر شيراز در ادامه اين نامه خطاب به امام جمعه شيراز نوشتند: اين موجبات بسي تاسف است كه مراسم گراميداشت مفاخر استان، كشور و حتي جهان همچون سعدي ، در شيراز برگزار شود و موسيقي هاي بي ربط ، سبك و بي محتوا آن هم با سرود زنان به مخاطب ارائه شود يا در افتتاحيه و يا اختتاميه نمايشگاه ها و جشنواره ها برنامه رقص بر پا شود و هيچ يك از نهاد هاي مربوطه اعم از اداره فرهنگ و ارشاد ) اسلامي( سازمان فرهنگي شهرداري و اداره ميراث فرهنگي و گردشگري و... عكس العملي نسبت به آن نشان ندهند جاي شرمساري است كه فضاي علمي دانشگاه هاي ما به جاي رشد علمي تبديل شود، به محافلي كه رقص دانشجويي در هفته خوابگاه ها و كنسرت ها و موسيقي هاي زنده و سبك و البته با هزينه هاي گزاف چند ده ميليوني در جشن هاي فارغ التحصيلي دانشجويان شده است.

مسئولين فرهنگي و هنري بسيج دانشجويي 10 دانشگاه محوري شهر شيراز آورده اند: اين مظاهر بي فرهنگي و هنجار شكن را از دانشگاه شيراز و علوم پزشكي گرفته تا ديگر دانشگاه هاي استان مي توان ديد . دانشگاه هاي استان در سايه بي توجهي مسئولين استاني و در حصار قوانين وزارتخانه ، خود را از هر نوع پاسخگويي مبري مي دانند و نهاد هاي انقلابي در دانشگاه همچون نهاد رهبري نيز تحركي از خود نشان نمي دهند . آيا نبايد مسئول فرهنگي بي تفاوت ، مواخذه شود يا بركنار گردد.

آيا نبايد بخاطر رخداد ضد فرهنگي هفته فيلم اروپايي در جامعه اسلامي مان خاك ماتم بر سر كنيم/ اكران فيلم هاي مستهجن، رقص و تك خواني ها و... لكه ننگي بر هويت سومين حرم اهل بيت (ع) است/ چه كسي اين مسئولين خفته يا خود را به خواب غفلت زده را بايد بيدار كند؟

در بخش ديگر اين نامه به اشاره به اين كه جاي تعجب نيست كه تصاويري در فضاي مجازي در حال پخش باشد و زن و مردي در خيابان هاي اصلي شيراز برقصند و عابرين تماشا كنند، آمده است: جاي بسي نگراني است كه در شيراز و به نام هفته اكران فيلم هاي اروپايي ، زير نظر اداره (فرهنگ ) و ارشاد(اسلامي)و با استعانت مهره هاي سست عنصري كه رضاي خلق را بر رضاي خدا مقدم مي دارند فيلم هايي در سومين حرم اهل بيت (ع) اكران شود و ترويج بي بند و باري جنسي و روابط نامشروع و فساد اخلاقي تنها اثر آن باشد.

در ادامه اين بخش نامه خطاب به آيت الله دژكام نوشتند: آيا نبايد بخاطر رخداد چنين مسائل ضد فرهنگي در جامعه اسلامي مان خاك ماتم بر سر كنيم .والله جا دارد از غصه چنين وقايعي دق كنيم .چه كسي اين مسئولين خفته يا خود را به خواب غفلت زده را بايد بيدار كند ؟ انتظار بعيدي نيست كه بخاطر بي تفاوتي مسئولين به اين نوع دهن كجي ها نسبت به ارزشهاي ديني مردم ، روزي مردم با حضور و عمل انقلابي شان در صحنه، خود بساط اين خيمه شب بازي ها را برچينند.

آيا نبايد بخاطر رخداد ضد فرهنگي هفته فيلم اروپايي در جامعه اسلامي مان خاك ماتم بر سر كنيم/ اكران فيلم هاي مستهجن، رقص و تك خواني ها و... لكه ننگي بر هويت سومين حرم اهل بيت (ع) است/ چه كسي اين مسئولين خفته يا خود را به خواب غفلت زده را بايد بيدار كند؟

مسئولين فرهنگي و هنري بسيج دانشجويي 10 دانشگاه محوري شهر شيراز و 8 دانشگاه و مركز آموزش عالي هنر شيراز در بخش ديگر اين نامه و با بيان اين كه آسيب هاي اجتماعي اگر چه در استان فارس و سطح شيراز در رتبه هاي بالاي كشور قرار ندارد اما اين سطح تنوع آسيب ها در سطح شيراز اصلا شايسته شهر فرهنگ و تمدن و معنويت نيست، آورده اند: متاسفانه شهر شيراز هم در حوزه فقر و حاشيه نشيني و هم تجمل گرايي با آسيب هاي عديده اجتماعي دست و پنجه نرم مي كند كه بسياري از اين مشكلات در سايه بي توجهي مسئولين روز به روز تشديد مي شود.

در ادامه اين بخش آسيب هاي اجتماعي آمده است: آيا بايد حتما سيل بيايد تا مسئولين توجهشان به حاشيه شهر بيفتد يا يك نفر در كنار كوچه و خيابان بميرد تا اين مسئولين يادشان بيفتد جلسه بگيرند ؟.آنقدر مشكلات و آسيب هاي اجتماعي در حاشيه شهر شيراز پيچيده و متنوع و عميق هست كه بعضا كارآمدي نظام اسلامي در اين مناطق در ديد مردم آن منطقه جاي بحث دارد.
مسئولين فرهنگي و هنري بسيج دانشجويي دانشگاه هاي شيراز افزودند: ضعف ديني و بي بند و باري جنسي هم از آسيب هاي محله هاي تجمل گرا است كه هيچ گروه و نهادي در اين حوزه ورود نكرده است .حل آسيب هاي اجتماعي در سطح شيراز يك عزم استاني مي طلبد كه همه نهاد ها در اين باره بسيج شوند.

در بخش پاياني اين نامه آمده است: بي شك مسئوليتي كه به بركت انقلاب اسلامي به هر يك از ما سپرده شده است مصداق تمكّني است كه خداوند به ما داده است و در قرآن كريم به اذاي آن از ما مطالبه امر به معروف و نهي از منكر كرده است .بياييم شيراز را از شهره شدن در بي فرهنگي نجات دهيم و به جايگاه سومين حرم اهل بيت (ع) برسانيم.
منبع خبر:
شیرازه
 
تاریخ: ۲۲/۰۳/۱۳۹۸