روابط عمومی دانشگاه شیراز
دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸
رئيس دانشگاه شيراز: زمان سعي و خطا در كيفي سازي دانشگاه ها گذشته است
 
فارس - رئيس دانشگاه شيراز با بيان اينكه بعد از چند دهه توجه به كميت و توسعه فضاهاي دانشگاهي، امروز به شدت نيازمند كيفت افزايي و توجه پايدار به اين موضوع هستيم و زمان سعي و خطا در اين زمينه را نداريم .
رئيس دانشگاه شيراز با بيان اينكه بعد از چند دهه توجه به كميت و توسعه فضاهاي دانشگاهي، امروز به شدت نيازمند كيفت افزايي و توجه پايدار به اين موضوع هستيم و زمان سعي و خطا در اين زمينه را نداريم .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي نادگران چهارشنبه 22 خرداد در افتتاحيه دومين كنفرانس بين المللي و سيزدهمين كنفرانس ملي ارزيابي كيفي نظام دانشگاهي در شيراز گفت: در مسير كيفي سازي نظام دانشگاهي راه هاي سعي و خطا را كم نرفته ايم و امروز نيازمند حركتي پايدار در اين بخش هستيم .

وي با تاكيد بر لزوم مدنظر قراردادن آمايش مراكز آموزش عالي در كنار آمايش سرزميني، توجه به همه جانبه نگري، برنامه محوري و داشتن سياستي پويا را در اين آمايش يادآور شد .

نادگران گفت: در كيفي سازي نظام دانشگاهي ايستگاه هاي مختلفي وجود دارد كه شامل شناخت و ايجاد كيفيت، بهبود و ارتقاء كيفيت، ارزيابي كيفيت و پايداري مستمر كيفيت است .

رئيس دانشگاه شيراز با تاكيد براينكه از نگاه او، ارزيابي كيفيت و پايداري كيفيت، مهمترين ايستگاه در اين مسير است، گفت: ارزيابي كيفيت بايد براساس شاخص هايي در مقوله هاي آموزش، پژوهش، فرهنگي و ديگر ابعاد باشد؛ بايد توان رصد فارغ التحصيلان و چگونگي مهارت افزايي را ايجاد كرد و استمرار بخشيد .

نادگران با اشاره به اينكه تلاش ها بايد ناظر بر ايجاد دانشگاه هاي نسل سوم و چهارم باشد، گفت: امروز فرصت صعي و خطا از دست رفته و ما نيازمند انتخاب مسيري درست بر مبناي ارزيابي كيفي و پايداري كيفي فعاليت هاي دانشگاهي هستيم .

او با بيان اينكه در ايستگاه پايداري كيفيت نيز بايد كيفيت آموزش عالي، از پايداري مناسبي برخوردار باشد، لزوم بهره مندي از تجارب را يادآور شد و تاكيد كرد كه هر واحد آموزش عالي بايد از حداقل پايداري كيفي برخورار شود .

به گزارش ايسنا، دومين كنفرانس بين المللي و سيزدهمين كنفرانس ملي ارزيابي كيفي نظام هاي دانشگاهي، به ميزباني دانشگاه شيراز و در محل سالن كنفرانس مركز منطقه اي علوم و فناوري، از صبح چهارشنبه و با حضور ميهماناني از سراسر كشور و برخي كشورهاي جهان آغاز به كار كرده است و تا بعد از ظهر پنجشنبه 23 خرداد ادامه خواهد داشت .

انتهاي پيام
منبع خبر:
ايسنا
 
تاریخ: ۲۲/۰۳/۱۳۹۸