روابط عمومی دانشگاه شیراز
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
رقابت براي طراحي لباس پرچمدار المپيك 2020 در جشنواره مد شيراز
 
شيراز- ايرنا- سومين جشنواره مد و لباس فجر همزمان با هفته عفاف و حجاب در شيراز در حالي با معرفي برگزيدگان از سراسر فارس به پايان رسيد كه طراحي لباس بانوي پرچمدار ايران در رقابت هاي المپيك 2020 ژاپن از بخش هاي رقابتي آن بود.
رقابت براي طراحي لباس پرچمدار المپيك 2020 در جشنواره مد شيراز شيراز- ايرنا- سومين جشنواره مد و لباس فجر همزمان با هفته عفاف و حجاب در شيراز در حالي با معرفي برگزيدگان از سراسر فارس به پايان رسيد كه طراحي لباس بانوي پرچمدار ايران در رقابت هاي المپيك 2020 ژاپن از بخش هاي رقابتي آن بود.

معاون هنري و سينمايي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس شامگاه سه شنبه در اين آيين حوزه مد و لباس را هنري تازه آمده در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامي خواند.

مهدي رنجبر هدف از برگزاري اين جشنواره را آماده سازي طراحان مد و لباس براي ورود كاربردي به اين حيطه و نيز حمايت از رونق توليد با رويكردي ايراني و اسلامي عنوان كرد.

وي ابراز داشت: هنر مد و لباس گرچه عمري كوتاه دارد؛ اما قدمتش در حوزه تمدني و اعتقادي ما ايرانيان ديرينه است؛ چراكه از سويي با فرهنگ ايراني عجين شده و از ديگر سو با آموزه هاي اسلام ناب محمدي پيوند مي خورد.

معاون هنري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس آميختن اين دو حوزه تمدني را در عرصه هنري مد و لباس امري امكان پذير دانست كه بايد مسير آن هموار شود.

دبير اجرايي سومين همايش مد و لباس استان فارس نيز در اين برنامه بيان كرد: در اين جشنواره كه به همت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس در چهار بخش برگزار شده است، براي اولين بار شاهد حضور طراحان و برندهاي مطرح بوده ايم و همين موضوع سطح كيفي آن را افزايش داده است.

مهسا حاجي ميرصادقي بيان كرد: 61 نفر از طراحان سراسر فارس در بخش مسابقه شركت كردند و 125 اثر به دفتر دبيرخانه ارسال شد كه از اين تعداد 85 طرح به مرحله دوم رسيد.

وي افزود: در طراحي مسابقه زنده 50 طراح با موضوع طراحي لباس بانوي پرچمدار المپيك ايران در المپيك 2020 توكيو حضور يافتند؛ همچنين در بخش كارگاه هاي تخصصي هفت كارگاه در حوزه مد و لباس در اين جشنواره برگزار شد.

در ادامه اين برنامه، از برگزيدگان هر چهار بخش جشنواره با اهداي لوح سپاس قدرداني شد؛ بدين ترتيب در رشته طراحي زنده لباس بانوان با عنوان بانوي پرچمدار ايران در المپيك، سيما نيكزاد در مقام سوم، سمانه حيدري نژاد در جايگاه دوم و حميده كشاورز در جايگاه نخست ايستادند.

در بخش طراحي تن پوش مردانه تنها يك اثر از تيم طراحي انسيه مهدي نژاد شايسته تقدير شناخته شد.

در بخش طراحي مانتو اجتماع گلشن محمدي با عنوان شايسته تقدير، مقام سوم مشترك به مهسا پيرمراديان و فاطمه قائد شرفي و جايگاه دوم نيز به مريم ركن منظر رسيد و كسي شايسته مقام اول شناخته نشد.

در بخش طراحي مانتو مجلسي آسيه حقيقي شايسته تقدير، آيدا عرب و مونا بازايي جايگاه سوم، سيما نيكزاد در مقام دوم و آفرين و سمانه حميدي در جايگاه نخست ايستادند.

در حوزه مقاله نيز فردي شايسته تقدير شناخته نشد.

سومين جشنواره مد و لباس فجر استان فارس از جمعه 21 تيرماه تا دوشنبه 24 تيرماه در مجتمع فرهنگي و رفاهي دانشگاه شيراز ادامه يافت.

9885 / 2027
منبع خبر:
ايرنا
 
تاریخ: ۲۵/۰۴/۱۳۹۸