روابط عمومی دانشگاه شیراز
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
جامعه بايد به سمت بالندگي پيش برود
 
مرتضوي كانديداي حقوقدان براي عضويت در شوراي نگهبان گفت:قانون براي رسيدن به حق بوده و براي از دست دادن آن نيست لذا شوراي نگهبان به گونه اي رفتار خواهد كرد كه مجموعه قواي كشور در تصميم گيري ها و تصميم سازي ها به صورت قدرتمندي عمل كنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاري خانه ملت، عبدالحميد مرتضوي در نشست علني امروز (سه شنبه، 25 تيرماه) مجلس شوراي اسلامي، به عنوان نامزد معرفي شده به مجلس از سوي رئيس قوه قضائيه براي عضويت به عنوان حقوقدان در شوراي نگهبان در معرفي خود، گفت: در دوران تحصيلي رتبه نخست فارغ التحصيلي را از دانشگاه شيراز و به دنبال آن از كشور كسب كردم و همچنين رتبه اول دكتري را دارم و 27 سال نيز در دانشگاه هاي كشور مشغول به تدريس هستم.

وي افزود: كار قضائي را از پايين ترين رده آن آغاز كرده و تا نهايي ترين رده آن يعني رئيس شعبه ديوان عالي كشور ادامه دادم و همچنين قاضي عاليرتبه در ديوان عالي كشور بوده و با مطالعه درباره مسائل شوراي نگهبان و مجلس به امور آن اشراف دارم.

اين حقوقدان معرفي شده از سوي رئيس قوه قضائيه به مجلس ادامه داد: بايد تلاش كنيم جامعه را به سمت بالندگي پيش برده و افتخارات بسياري را در حوزه بين الملل از آن ايران اسلامي كنيم كه براي اين منظور بايد قوانين كشور محكم باشد.

وي در ادامه با بيان اينكه در درجه اول بايد قانون اساسي و اسناد بالادستي را سرلوحه قرار داد، عنوان كرد: لازم است در جريان رسيدگي به پرونده ها قوانين و اسناد بالادستي رعايت شود كه اشراف كامل به آن مورد نياز است تا در نهايت بتوانيم قوانيني در دسترس مردم قرار دهيم كه مشكلات آن ها را برطرف كند.

مرتضوي در ادامه با تاكيد بر ضرورت ارتباط بيشتر با مجلس از سوي شوراي نگهبان، اظهار داشت: ارتباط قوي ميان شوراي نگهبان و مجلس باعث مي شود آنچه شايسته ملت است به تصويب برسد كه در جهت كاهش آلام آن ها بوده و راه حلي براي مشكلات تهيه كند.

اين حقوقدان ادامه داد: امروز روز رسيدگي به گلايه هاي شما است و مطالبات زيادي از شوراي نگهبان وجود دارد كه بايد بررسي شده و نيازها در اين زمينه برطرف شود تا تصميم سازي و تصميم گيري ها محكم باشد.

وي ادامه داد: تصويب قوانين بايد به نحوي باشد كه هزينه هاي تصويب قانون به نفع آن باشد و عمر قانون را طولاني كند لذا براي رسيدن به اين هدف بايد عاقلانه اقدام كرد و شوراي نگهبان به گونه اي تصميم گيري كند كه اقدامات مجلس هدر نرود كه براي اين منظور بررسي و همكاري هاي پيش از تصويب قوانين مي تواند مثمرثمر باشد تا زمينه ارتقاء مجلس به جاي تضعيف آن فراهم شود.

اين كانديداي معرفي شده از سوي قوه قضائيه به مجلس براي عضويت در شوراي نگهبان در پايان خاطرنشان كرد: قانون براي رسيدن به حق بوده و براي از دست دادن آن نيست لذا شوراي نگهبان به گونه اي رفتار خواهد كرد كه مجموعه قواي كشور در تصميم گيري ها و تصميم سازي ها به صورت قدرتمندي عمل كنند./

پايان پيام
منبع خبر:
خانه ملت
 
تاریخ: ۲۵/۰۴/۱۳۹۸