روابط عمومی دانشگاه شیراز
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
تلاش دانشگاه شيراز براي جذب دانشجويان مستعد كشورهاي همسايه
 
خاقاني نژاد با اشاره به اينكه در تلاش هستيم كه از دانشجويان مستعد كشورهاي همسايه را جذب كنيم، گفت: تعامل هاي بين المللي بين دانشگاه شيراز و دانشگاه هاي دنيا آغاز شده است.
خاقاني نژاد با اشاره به اينكه در تلاش هستيم كه از دانشجويان مستعد كشورهاي همسايه را جذب كنيم، گفت: تعامل هاي بين المللي بين دانشگاه شيراز و دانشگاه هاي دنيا آغاز شده است.به گزارش خبرنگار خبرگزاري شبستان از شيراز، «محمدصابر خاقاني نژاد»، امروز (سه شنبه 25 تير) در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه با اشاره به اينكه تعامل هاي بين المللي بين دانشگاه شيراز و دانشگاه هاي دنيا آغاز شده است، گفت: زمينه ايجاد شده كه ارتباط با دانشگاه سوئيس داشته باشيم.

مدير مركز همكاري هاي بين المللي دانشگاه شيراز با اشاره به اينكه دانشگاه شيراز در اتحاديه جامع برتر كشور كه با عنوان «تفتاش» نام گذاري شده است، اظهارداشت: اين گروه شامل دانشگاه هاي تهران، فردوسي مشهد، تبريز، اصفهان و شيراز است.

وي با اشاره به اينكه گروه «تفتاش» براي همكاري هاي بين المللي ايجاد شده است، افزود: دوره هاي زبان آموزي براي دانشجويان خارجي در اين دانشگاه ها شكل گرفته و آنان دوره هاي آموزش زبان فارسي را در اين دانشگاه ها، آموزش ببينند.

خاقاني نژاد با تاكيد بر اينكه مركز آموزش زبان فارسي براي دانشجويان خارجي در دانشگاه شيراز فعال شده است كه در دوره هاي كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت آموزش مي بينند، تاكيد كرد: رشد خوبي در چندماه گذشته در خصوص زبان آموزان ايجاد شده است كه دانشجويان از كشورهاي ايتاليا، ژاپن، چين، فرانسه، كره جنوبي، لائوس و جمهوري چك در دوره هاي آموزشي زبان فارسي، شركت كرده اند.

اين مقام مسئول با يادآوري اين مطلب كه اكنون در پيچيده ترين شرايط حساس ترين زمان تاريخي قرار داريم، تاكيد كرد: برخي اوقات تلاش هاي چندماهه به خاطر مسائل سياسي از بين مي رود.

وي با اشاره به اينكه اداره كنسولي اين دانشگاه به شكل استاني تمام كارهاي دانشجويان خارجي در دانشگاه هاي مختلف را اعم از دانشگاه شيراز، دانشگاه علوم پزشكي و دانشگاه آزاد انجام مي دهد، اضافه كرد: 118 نفر دانشجوي خارجي در دانشگاه شيراز مشغول به فعاليت هستند كه عمده آنها از كشورهاي عراق، افغانستان، لبنان و يمن براي گرفتن مدرك دانشگاهي به اين دانشگاه مراجعه كرده اما تعداد دانشجويان در دوره هاي آموزش زبان فارسي بيشتر است.

اين مقام مسئول با اشاره به اينكه دانشجويان خارجي بيشتر در رشته هاي شيمي، مهندسي نفت، زبان و ادبيات عربي و زبان و ادبيات فارسي مشغول به تحصيل هستند، اظهارداشت: شيوه نامه تشويقي براي استاداني كه فعاليت هاي علمي بين المللي بيشتري داشته باشند، ترسيم شده است.

وي از نصب تابلوهاي راهنما به سه زبان مختلف در دانشگاه شيراز خبر داد و گفت: ارتباطات جديدي با دانشگاه هاي خارجي شكل خواهيم داد.

خاقاني نژاد با اشاره به اينكه در تلاش هستيم كه از دانشجويان مستعد كشورهاي همسايه را جذب كنيم، اظهارداشت: دانشگاه هاي اروپايي مشتاق هستند، جذب مهمان داشته باشند.
منبع خبر:
شبستان
 
تاریخ: ۲۵/۰۴/۱۳۹۸