روابط عمومی دانشگاه شیراز
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
تقاطع صدرا با قطار برقي تداخل مسير دارد
 
دكتر خليل حاجي پور امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شيراز، توضيحاتي در مورد پروژه تقاطع امام رضا (ع) شهر جديد صدرا كه كلنگ زني آن به دلايل فني و كارشناسي به تعويق افتاده، ارائه كرد.

وي در اين رابطه اظهار داشت: در جلسه اي كه جهت بررسي تقاطع غير هم سطح شهر جديد صدرا تشكيل شده، دعوتي از مديران شركت عمران صورت نگرفت كه اين عدم دعوت با توجه به اينكه شركت عمران متولي و ناظر طرح هاي توسعه شهري در شهر جديد صدرا است، براي ما ابهام دارد.

 حاجي پور افزود: ترديدهايي در مورد نيازسنجي و مطالعات ترافيكي اين طرح نيز وجود دارد و براي ما از همه مهم تر تداخل پروژه تقاطع غيرهمسطح ميدان امام رضا با طرح قطار برقي صدرا است كه مطالعات آن نهايي شده و به زودي به تصويب خواهد رسيد.

عضو هيات علمي دانشگاه شيراز افزود: شهرداري صدرا در اين خصوص استعلامي از شركت عمران نگرفته است و به جهت اهميت موضوع قطار برقي، موضوع جهت تعيين تكليف، با معاونت عمراني استانداري مطرح و مقرر شده تا قبل از نهايي شدن طرح تقاطع و مسير قطار برقي و اخذ تأييديه شوراي حمل ونقل و ترافيك اقدامي صورت نپذيرد.

وي درعين حال گفت: به نظر ما تعريف پروژه هاي عمراني بايستي با نيازسنجي دقيق و باملاحظه همه بازتاب هاي اقتصادي، اجتماعي و ترافيكي تعريف شود.

 اين متخصص عمران، از منظر كارشناسي ضرورت و اولويت اجراي تقاطع هاي غيرهمسطح در شهر جديد صدرا را با بودجه محدود عمراني شهرداري موردترديد قرار داد.

مديرعامل شركت عمران شهر جديد صدرا در مورد كلنگ زني پروژه هاي موردبحث نيز معتقد است مشروط بر انجام مطالعات پيش نياز و اخذ مصوبات لازم از تمامي مراجع ذي ربط، طبق قوانين و مقررات، احداث تقاطع غيرهم سطح در مكان موردنظر شهرداري قابل بررسي و اظهارنظر خواهد بود اما شروع عمليات اجرايي بدون طي كردن فرايندهاي لازم و اخذ مجوز از نهادهاي مربوطه منطقي نبوده و فاقد توجيه است.

يادآور مي شود پروژه تقاطع صدرا متعلق به شهرداري اين شهر قرار بود چندي پيش با دعوت از معاون عمراني وزير كشور كلنگ زني شود كه با مخالفت شديد دانشجويان عدالت خواه تشكل آرمان دانشگاه شيراز، اين كلنگ زني متوقف و به زمان ديگري موكول شد.

انتهاي پيام/76018
منبع خبر:
خبرگزاري فارس
 
تاریخ: ۲۹/۰۴/۱۳۹۸