روابط عمومی دانشگاه شیراز
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
آموزش بيش از 22 هزار نفر درسال جاري افتتاح30 كارگاه مهارت آموزي جديد در فارس
 
آموزش بيش از 22 هزار نفر درسال جاري افتتاح30 كارگاه مهارت آموزي جديد در فارس

مديركل آموزش فني و حرفه اي فارس با بيان اينكه هزار نفر از زنان سرپرست خانوار كه تحت پوشش نهاد حمايتي نيستند آموزش فني حرفه اي دريافت كرده اند، گفت: اين آموزش ها در 7 خانه محله شيراز دنبال مي شود.

به گزارش ايلنا حشمت كوشكي در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه اولين مقوله در مهارت آموزي شرايط استاندارد و مناسب سازي است، تصريح كرد: به همين دليل اولين بار 42 استاندارد آموزشي از استان فارس تاييديه گرفت.

وي افزود: دومين مولفه استاندارد مربيان هستند كه براي اولين بار مركز باز آموزي مربيان را راه اندازي كرديم و همچنين سومين مورد مكان است كه 50 مركز دولتي و 700 آموزشگاه خصوصي در فارس داريم .

كوشكي با بيان اينكه تجهيزات مولفه ديگري است كه در امر آموزش بايد مدنظر باشد؛ يادآور شد: همچنين ساماندهي دوباره تجهيزات و امكانات متناسب با نياز كارگاه ها و ارتقا استانداردها را براي توانمند سازي نيروي انساني دنبال كرديم.

وي با اشاره به تغيير سريع تكنولوژي عنوان كرد: همچنين بازار كار هم به نيروي ماهر بيش از گذشته نياز دارد و بايد به دنبال رشته هاي جديد باشيم.

مديركل آموزش فني و حرفه اي فارس همچنين از افتتاح30 كارگاه مهارت آموزي جديد در سطح استان خبرداد و افزود: اين كارگاه با فناوري نوين است كه زمينه توسعه آن در كشور احساس مي شد و مستلزم دسترسي به نيرو ماهر، طراحي نرم افزار و خدمات پس از فروش است.

كوشكي افزود: علاوه بر نياز به آموزش هاي سخت افزاي به آموزش هاي نرم افزاري مانند خلاقيت، مهارت تصميم گيري نياز است.

وي با اشاره به اينكه 25 عنوان برنامه در هفته ملي مهارت در نظر گرفته شده به افتتاح 6 آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي در اين هفته اشاره و بيان كرد: افتتاح آموزشگاه هاي جديد براساس نياز سنجي آموزشي و خالي بودن برخي رشته ها اضافه شده است.

كوشكي خاطرنشان كرد: همچنين افتتاح مركز مهارت آموزي و مشاوره شغلي در دانشگاه شيراز در هفته مهارت آموزي خواهيم داشت كه نه تنها به آموزش خدماتي نگاه شده بلكه آموزش هاي صنعتي هم ديده شده است.

مديركل آموزش فني و حرفه اي فارس با اشاره به افتتاح 4 مركز جواركارگاهي و بين كارگاهي در اتحاديه اتومبيل هاي سبك و سنگين شيراز، اتحاديه عطاران، فراسان و كارخانجات مخابراتي ايران گفت: همچنين از سند توسعه مهارتي استان ، سامانه شهروند الكترونيك، سامانه مكاتبات اداراي آموزشگاه هاي آزاد و سامانه يكپارچه مديريت منابع انساني در حوزه حضور و غياب، حقوق و ارتقا شغلي رونمايي خواهد شد.

كوشكي با اشاره به برگزاري دومين همايش مهارت آموزي سربازان در پايگاه شهيد دوران خواهيم افزود: افتتاح نمايشگاه هفته ملي مهارت با بيش از 50 غرفه در باغ جنت از سوم مرداد ماه افتتاح مي شود.

كوشكي افزود: 3هزار و 115 نفر دوره معادل 191 هزار 316 نفر ساعت دوره در زندان ها بوده است.

مديركل آموزش فني و حرفه اي فارس گفت: سنجش تخصصي مهارت در رشته هاي پر مخاطب رايانه، حسابداري، مراقبت زيبايي، طراحي دوخت و صنايع فرش راه اندازي شده است.

به گفته كوشكي 3 ميليون و 421 هزار و 986 نفر ساعت عملكرد آموزشي آموزشگاه هاي آزاد در 4 ماه اول امسال بوده است

وي با بيان اينكه در 4 ماه اول امسال 20 پروانه تاسيس صادر شده است؛ خاطرنشان كرد: در اين مدت همچنين 70 پروانه فعاليت مربي گري تمديد شده است.

63 درصد جامعه به اشتغال مي رسند

به گفته وي براساس آمار از بين جامعه هدف اشتغال نزديك به 63 درصد افرادي كه با هدف اشتغال آمده اند به اشتغال مي رسد.

كوشكي خاطرنشان كرد: در بخش آموزش دولتي 30 درصد زنان هستند و 70 درصد مردان و دربخش آموزش خصوصي 70 درصد زنان و 30 درصد مردان هستند.

مديركل آموزش فني و حرفه اي فارس همچنين از برگزاري مسابقات آزاد كشوري در حوزه موبليل اپليكيشن و هوش مصنوعي خبرداد كه با همكاري شركت دانش بنيان پارك علم و فناوري ارشاد و... در آذرماه برگزار مي شود.

انتهاي پيام
منبع خبر:
جماران
 
تاریخ: ۲۹/۰۴/۱۳۹۸