روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
ادامه دردسرهاي هتل آسمان براي ساكنان منطقه؛ پرونده به صورت ويژه در شوراي شهر بررسي مي شود
 
رئيس كميسيون عمران، حمل و نقل و ترافيك شوراي شهر شيراز با اعلام اينكه محله اطراف هتل آسمان شيراز هنوز براي ساكنين منطقه ايمن سازي نشده گفت: تا اطلاع ثانوي ساكنين منطقه از بازگشت به منازل خود خودداري كنند.
ادامه دردسرهاي هتل آسمان براي ساكنان منطقه؛ پرونده به صورت ويژه در شوراي شهر بررسي مي شود
- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاري تسنيم از شيراز، 2 روز از حادثه آتش سوزي هتل آسمان گذشته اما هنوز محله اطراف آن ايمن سازي نشده است. در روز حادثه به دليل غيرايمن بودن سازه هتل منازل و مغازه هاي اطراف آن به دستور ستاد بحران استانداري فارس تخليه شد.

رئيس كميسيون عمران، حمل ونقل و ترافيك شوراي اسلامي شهر شيراز در گفت وگو با تسنيم با اعلام اينكه محله اطراف هتل آسمان شيراز هنوز براي ساكنين منطقه ايمن سازي نشده است، گفت: تا اطلاع ثانوي ساكنين منطقه از بازگشت به منازل خود خودداري كنند.

نواب قائدي با بيان اينكه در همان ساعات اوليه كارگروهي متشكل از كارشناسان شهرداري، دانشگاه شيراز و نظام مهندسي تشكيل شده تا ضريب پايداري طبقات بررسي شود اظهارداشت: با توجه به احتمال هرگونه تخريب يا ريزش و ناامن بودن منطقه تا اعلام نظر قطعي كارشناسان منطقه مسدود شده و به ساكنان اعلام شده تا از اسكان در منازل خود اطراف هتل پرهيز داشته باشند.

گزارش كامل تسنيم از حادثه آتش سوزي هتل آسمان؛ آرامش به چهارراه زند شيراز بازگشت
آخرين وضعيت حريق در هتل آسمان شيراز / خطر دوباره آتش سوزي كاملا رفع شد / احتمال واژگوني سازه هتل
پايان عمليات «هتل آسمان» شيراز؛ حريق به طور كامل مهار شد
وي با اشاره به اينكه حرارت بسيار بالاي آتش سوزي در طبقات زيرين اين هتل به اسكلت صدماتي وارد كرده است افزود: براي اقدامات پيشگيري از هر گونه خطرات احتمالي در اين ساختمان يا ديگر ساختمان هاي شبيه اين سازه دو كارگروه عمران و حمل ونقل در شورا تشكيل شده و قرار است با استفاده از نظرات كارشناسان اقدامات پيشگيرانه به دستگاه هاي مربوطه ابلاغ شود.

اين عضو شورا مهم ترين اولويت را براي رسيدگي به اين پرونده اقدامات ايمن سازي براي هتل آسمان شيراز اعلام كرد و گفت: پس از اقدامات پيشگيرانه و ايمنسازي قرار است پرونده هتل آسمان به صورت ويژه در شورا مورد بررسي قرار گيرد و نتيجه آن اطلاع رساني مي شود.

قائدي ارتفاع اين هتل را 68 متر با 21 تا 23 طبقه اعلام كرد و اظهار داشت: در ابتداي امر اين هتل مجوز سه طبقه را دريافت و در هر دوره مسئوليت مجوز آن افزايش يافته كه در دوره قبلي مسئوليت شهرداري تعدادي از طبقات اين هتل تخريب شد.

رئيس كميسيون عمران، حمل ونقل و ترافيك شوراي اسلامي شهر شيراز با بيان اينكه به گفته عضو هيئت مديره سازمان نظام مهندسي شيراز در بررسي هاي اوليه احتمال آسيب جدي به ساختمان هتل در حال ساخت شيراز اندك است افزود: تغيير شكل هاي احتمالي سازه، كاهش مقاومت آن و ميزان پايداري بررسي و در صورت تاييد آسيب جدي به ساختمان قرار است پس از نظرات دقيق كارشناسان اعلام و صادر شود.
منبع خبر:
تسنیم
 
تاریخ: ۱۴/۰۵/۱۳۹۸