روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
براي كسب رتبه برتر علوم تجربي هر روز 13 ساعت مطالعه داشتم/ بيشترين زمان زندگي را پاي كنكور گذاشتم
 
براي كسب رتبه برتر علوم تجربي هر روز 13 ساعت مطالعه داشتم/ بيشترين زمان زندگي را پاي كنكور گذاشتم
رتبه سوم گروه علوم تجربي در گفتگو با آنا: براي كسب رتبه برتر علوم تجربي هر روز 13 ساعت مطالعه داشتم/ بيشترين زمان زندگي را پاي كنكور گذاشتم رتبه سوم گروه آزمايشي علوم تجربي كنكور 98 گفت: براي كسب رتبه برتر هر روز 13 ساعت مطالعه داشتم. فرهنگ اميري در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشي و پژوهشيگروه دانشگاه خبرگزاري آنا گفت: براي موفقيت در كنكور از تابستان سال 97 هرروز 10 ساعت مطالعه داشتم كه در آذرماه اين ميزان را به 11 ساعت افزايش دادم و از زمستان 97 تا آخرين هفته هاي نزديك به كنكور مدت زمان مطالعه هر روزانه را به 13 ساعت افزايش دادم.

وي ادامه داد: منابعي متفاوتي براي مطالعه دروس داشتم و از كلاس هاي كنكور خيلي محدود استفاده كردم و به نسبت مطالعه و تلاش هايي كه با جديت براي موفقيت در نظر گرفت بودم اميد داشتم كه بتوانم موفقيت خوبي را كسب كنم.

رتبه سوم گروه آزمايشي علوم تجربي كنكور 98 ادامه داد: هزينه مادي چنداني براي كنكور صرف نكردم اما بيشترين زمان را در طول زندگي پاي كنكور گذاشتم، از تفريح زدم و به نوعي مي شود گفت تمام زندگي را براي اين موفقيت درگير كرده بودم.

وي افزود: هرچه قدر كه به روز كنكور نزديك تر مي شديم تفريح و سرگرمي كمتر مي شد و قسمت مطالعه و درس بيشتر مي شد تاجايي كه سال آخر كاملاً سرگرم مطالعه و درس خواندن بودم و هيچ تفريحي نداشتم. البته تفريح كوتاهي كه براي بالا بردن بازدهي مطالعه و درس خواندن باشد در اين مدت لازم است.

دانش آموز يكي از مدارس تيزهوشان تصريح كرد: بيشترين زمان مطالعه را در كتابخانه سپري مي كردم در اين مدت خانواده ام به عنوان تكيه گاه بزرگ در كنار من بودند و با توجه به جو حاكم در منزل برادر شش ساله ام نيز رعايت حالم را داشته و موقع استفاده از تلويزيون صداي آن را كم مي كرد و هميشه مراقب آرامشم بودند.

وي افزود: اين كه در فضاي خانواده كاملاً حس مي شود همه مراقب حفظ هرچه بهتر آرامش هستند حسي غيرقابل توصيف است و اين باعث مي شود با اطمينان خاطر و باقدرت هرچه بيشتر به مطالعه پرداخت.

اميري در پايان گفت: رشته پزشكي دانشگاه شيراز را مدنظر قرارگرفته ام و تصوري كه از دانشگاه دارم اين است كه بسيار متفاوت تر از فضاي دوران مدرسه است و اين كه بايد براي تجربه اين تفاوت ها بايد هر زمان تلاش كرد.

انتهاي پيام/4115/4108/

http://ana.ir/i/409123
منبع خبر:
آنا
 
تاریخ: ۱۵/۰۵/۱۳۹۸