روابط عمومی دانشگاه شیراز
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
فرهنگ پشت ميزنشيني عامل اصلي بيكاري
 
به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز قزوين، مجتمع كشت و صنعت آوين دشت بزرگترين دامداري شيري بخش خصوصي كشور با توليد سالانه 6 ميليون تن شير و سه هزارو 500 تن گوشت قرمز، الگوي موفقي از مديريتي هوشمند و پر تلاش با بكارگيري جواناني متخصص دربخش كشاورزي است.
كارآفرين برتر ومدير موفق اين مجتمع معتقد است اگر نگاه جويندگان كار به پشت ميز نشيني عوض شود كسي بيكار نمي ماند.
فرهنگ پشت ميزنشيني عامل اصلي بيكاري
افتخارات محمدعلي دقيقي
مرغدار نمونه كشوري در سال هاي 67 و 76، كارآفرين برتر كشور در بين بيست و نه هزار واحد نمونه در سال 92، اشتغالزايي به ويژه در مناطق محروم، دريافت گواهينامه بين المللي در زمينه سيستم مديريت تجزيه و تحليل خطر و كنترل نقاط بحراني براي مجتمع توليد شير و گوشت، دريافت متعدد لوح هاي سپاس و قدرداني به پاس افتخارات از وزارتخانه ها، سازمان ها و نهاد هاي مختلف و اخذ گواهي (اس، چي، اس) از يك شركت مستقل بازرسي بين المللي از جمله افتخارات اوست.
فرهنگ پشت ميزنشيني عامل اصلي بيكاري
كار كردن در مناطق محروم اولويت اين كارآفرين
دقيقي كاركردن درنقاط محروم و سخت را دوست دارد وقتي دليلش را از او مي پرسم، مي گويد: دوست دارم گره اي از گره هاي مردم مناطق محروم باز شود.
از قزوين به تاكستان كه مي رويم در مسير شهر خرمدشت در محدوده اي از بيابان مجتمعي بزرگ و زيبا در دل دشت و در منطقه اي محروم خودنمايي مي كند كه كمتر كسي مي تواند بپذيرد اينجا يكي از بهترين مجتمع هاي كشت و صنعت دنيا كه حدود دهه در حال فعاليت است.
مجموعه از مردان و زنان كارشناس، كارشناس ارشد، مديراني متخصص و كارآمد، با تلاشي موفقيت آميز در اين مجتمع، نشان داده اند كه فعاليتي دشوار، اما لذت بخش و افتخار آفرين در يكي از بزرگترين مراكز پروش دام را انتخاب كرده اند.
وقتي در اين مجتمع در بين دامپزشكان و مهندسان مي روي آنان را با لباس كار مي بيني كه با اشتياق كار مي كنند، اينجاست كه از خودت مي پرسي كه با پشت ميز نشيني نمي توان بجاي رسيد.
محيطي پر از صفا و صميميت كه براي افراد غريبه كه وارد آن مي شوندشايد شناسايي مديرعامل و مدير واحد و مهندس و كارگر، سخت و دشوار باشد.
اين مجتمع بصورت مستمر پذيراي كارشناسان و مديراني از استان هاي مختلف كشور و همجنين از سراسر جهان است. در هنگام حضورم در اين مجموعه، تيمي از كارشناسان ازكشوربلژيك را ديدم. شگفتي و تحسين اين گروه از مجموعه برايم بسيار جالب بود، از جمله خانم فونترا فوق تخصص ژنتيك دام از كشوربلژيك مي گويد: همه چيز از تاسيسات و تجهيزات تا ميزان توليد و شاخص هاي فني و ژنتيكي دام ها و بويژه كيفيت مديريت فني مجتمع بسيار عالي و بسيار فراتر از انتظارمان بود.
فرهنگ پشت ميزنشيني عامل اصلي بيكاري
دوشيده شدن 80 راس گاو در هشت دقيقه
آقاي ناصري دامپزشك اين مجتمع مي گويد: دستگاه روتاري شير (شير دوشي چرخشي) اين مجتمع بزرگترين دستگاه در نوع خود درجهان است كه درهر هشت دقيقه 80 راس گاو از طريق اين دستگاه دوشيده مي شود.
دقيقي كه متولد سال 1328 است مي گويد: در اين مجتمع كارش را با 100 راس دام شروع كرده وهم اكنون اين تعداد به 10 هزار راس افزايش يافته است.
در تهيه اين گزارش با مدير موفقي آشنا شدم كه او موجب افتخار استان و كشور است و اي كاش مديران دولتي كه درمسند امورمهمي هستند با زندگي و نوع مديريت اين كارآفرينان بخش خصوصي آشنا مي شدند و كار ياد مي گرفتند.
زيرا آقاي دقيقي با همه شايستگي و توانمندي بالايي كه دارد بي ادعا و متواضع همه موفقيت هايش را مرهون مجموعه اي دلسوز، كارآمد و متعهد و متخصص و پر تلاش مي داند.
فرهنگ پشت ميزنشيني عامل اصلي بيكاري
برخلاف بسياري ازمديران دولتي اگر موفقيتي در مجموعه او حاصل شود نتيجه تلاش و درايت خودش مي داند و اگرضعفي ديده شود متوجه زيرمجموعه عنوان مي دارد.
اما محمد علي دقيقي مديرعامل شركت كشت و صنعت آوين دشت كه ليسانس زمين شناسي خود را از دانشگاه شيراز گرفته مي گويد: هرگز پشت ميز نشيني را انتخاب نكرده ام بلكه با تحمل سختي هاي فراوان از دوران جواني با ساخت چند كارخانه مرغداري، توليد خودكار، سردخانه و واحد بسته بندي گوشت در مناطق محروم سيستان و بلوچستان براي اشتغالزايي در اين منطقه محروم وارد عرصه توليد و كارآفريني شدم و تا امروز پله هاي ترقي و موفيقت را با سرعت و افتخار طي كرده ام.
او مي افزايد: چه افتخاري بالاتر از اين كه براي 600 نفر اعم از متخصص، كارشناس و كارگر بصورت مستقيم شغل ايجاد كرده ام.
مديرعامل شركت كشت و صنعت آوين دشت در باره روند موفقيت هاي خود اضافه مي كند: اولين كارم در شهرستان ابهر در استان زنجان در سال 58 با راه اندازي مرغداري شكل گرفت كه در بدو ورود مدير واحد شدم و هنگامي كه تصميم گرفتم از آنجا بروم مديركارخانه با توجه به رضايت و توانمندي ام حاضر شد 30 هكتار زمين با 900 هزار تومان پول نقد به من بدهد تا واحدي بسازم و آن را اداره كنم.
دقيقي مي گويد: بعد ها با دعوت استاندار وقت سيستان و بلوچستان براي احداث مرغداري به اين استان رفتم كه يك مرغداري در زاهدان و يك واحد توليدخودكار در ايرانشهر راه اندازي كردم و در شرايطي كه امنيت مناسبي در اين خطه وجود نداشت و گرفتن يك شاخه تيرآهن با مشكلات زيادي همراه بود با همت و تلاش شبانه روزي با همكاري چند نفر اين كار را انجام دادم و در اولين سال به عنوان توليدكننده نمونه معرفي شدم.
دقيقي اظهارمي دارد: بعد ها با همكاري مسئولان وقت استانداري توانستم مرغداري را به زاهدان منتقل كنم و به علت مشكلاتي كه برايم ايجاد شد كارخانه خودكار را مجاني واگذار كردم و به زاهدان آمدم و با تلاش دوباره از سوي صنعتگران به عنوان رئيس اتاق بازرگاني زاهدان انتخاب شدم و در همان سال هاي ابتدايي توانستم رتبه اتاق را از 30 به ششم و هفتم ارتقاء دهم.
اين كارآفرين برتر مي گويد: دو كارخانه مرغداري و دو سردخانه در سيستان و بلوچستان تاسيس كردم و بار ها به عنوان كارآفرين نمونه معرفي شدم.
دقيقي اضافه مي كند: به پيشنهاد يكي از دوستان به بخش خرمدشت تاكستان در استان قزوين آمدم و نذر كردم در اين منطقه محروم براي اشتغال جوانان و متخصصان يك گاوداري تاسيس كنم و امروز اين مجتمع راه اندازي شده كه به لحاظ ميزان توليدشير و گوشت جايگاه بسيار خوبي در كشور دارد.
مسئول بخش شير اسكيم شركت كشت و صنعت آوين دشت هم مي گويد: ماتن ها گاوداري در كشور هستيم كه خط توليد شير اسكيم راه اندازي كرده ايم.
دراين مجتمع توليدشيرو گوشت كه 90 هكتار وسعت دارد روزانه بيش از 200 تن خوراك دام هم توليد مي شود.
توليد سالانه 5 هزارو 500 تن تخم مرغ و 680 تن گوشت مرغ ازجمله ديگرفعاليت هاي شركت زيرمجموعه آقاي دقيقي است.
فرهنگ پشت ميزنشيني عامل اصلي بيكاري
مشاركت در امور خير
اين كارآفرين برتركشورضمن فعاليت هاي حرفه اي كار هاي خيرخواهانه زيادي انجام مي دهد كه ساخت مركزبهداشت حضرت فاطمه الزهرا (س) درزاهدان و وقف آن به مركز بهداشت استان سيستان وبلوچستان، مشاركت در امر مدرسه سازي، اهدا 141 هزار متر مربع زمين و باغ به موسسه خيريه مرتضوي در مشهد مقدس براي كودكان بي سرپرست و مشاركت در ساخت و تجهيز مركز اورژانس بخش ضياءآباد تاكستان ازجمله انهاست.
فرهنگ پشت ميزنشيني عامل اصلي بيكاري
جوانان پشت ميز نشيني را رها كنند
دقيقي مي گويد: يكي از سياست هاي مديريتي ام استفاده از نيرو هاي تحصيل كرده جوان دانشگاهي است كه نمي خواهند پشت ميز بنشينند بلكه مردكارند.
او مي افزايد: در همين راستا در آينده نزديك مركز علمي كاربردي شبانه روزي را تاسيس خواهم كرد كه ظرفيت پذيرش 60 تا 80 دانشجو را خواهد داشت و فرزندان دامداران و كشاورزان منطقه كه علاقمند تحصيل باشند مي توانند در اين دانشگاه درس بخوانند و بخشي از هزينه هاي تحصيل آنان را نيز تامين خواهم كرد تا كار عملي با دانش همراه باشد.
از وي در خصوص برنامه هاي ديگرش در آينده پرسيديم كه مي گويد: در نظر دارم يك واحد توليد پروتئيني و غذاي كودك با اسانس هاي متنوع احداث كنم كه اميدوارم در خدمت مردم باشد.

از تجربه و آموخته هاي كارآفرينان برتر استفاده شود
در پايان اين كفتگو آقاي دقيقي مي گويد: ضروي است كه زمينه انتقال تجربه و موفقيت هاي توليدكنندگان شاخص با تدريس در دانشگاه ها فراهم شود.

نگارنده: علي صفري الموتي
 
تاریخ: ۱۵/۰۵/۱۳۹۸