روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
تخريب هتل آسمان شيراز در دستور كار نيست
 
ركنا : مالك هتل آسمان شيراز پس از آتش سوزي كه چندي پيش در آن اتفاق افتاد از تخريب نشدن اين هتل خبر داد.
تخريب هتل آسمان شيراز در دستور كار نيست
به گزارش ركنا، هتل نيمه كاره آسمان شيراز از ساعت 11 صبح روز 12 مردادماه دچار حريق شد كه با حضور گروه هاي آتش نشان، حريق اطفاء شد. اما به دليل وضعيت نامساعد منطقه، دستور تخليه ساختمان ها و هتل هاي اطراف محل آتش سوزي صادر و مسافران شش هتل خيابان رودكي در ديگر تاسيسات اقامتي اسكان يافتند.

سردار حبيبي (فرمانده انتظامي استان فارس) با اشاره به اينكه علت وقوع اين حادثه انبار كردن بيش از 2 هزار تشك در طبقه منفي 2 اين هتل و در كنار مواد قابل اشتعال بوده است، تصريح كرد: با توجه به احتمال بروز حوادث احتمالي، ساختمان و اماكن اطراف اين هتل تخليه شده اند و عمليات ايمن سازي آن توسط دستگاه هاي امدادي در حال اجرا است.

به گفته او؛ بر اثر وقوع اين حادثه، 8 نفر شامل 2 نفر از عوامل آتش نشاني و 6 نفر از كارگران ساختمان مصدوم شدند كه 6 نفر از آنها به صورت سرپايي مداوا و 2 نفر ديگر براي ادامه روند درماني به بيمارستان انتقال داده شدند.

هرچند حسن سيادتان (رئيس جامعه هتلدارن فارس) بعدها عنوان كرد، با توجه به حجم آتش سوزي و حرارت امكان تخريب هتل آسمان وجود دارد، اما حميد سجاديان (مالك هتل آسمان) از تشكيل كميته فني با حضور سازمان هاي مختلف اعم از نظام مهندسي، شهرداري، كانون كارشناسي نظام مهندسي، استانداري، فرمانداري، دانشگاه شيراز، اداره كل راه و ترابري و ... خبر داد و به ايلنا گفت: تصميماتي مبني بر ساخت سازه نگهبان اطراف هتل گرفته شد.

به گفته سجاديان، با استفاده از اين سازه نگهبان كه قرار است در اسرع وقت ساخته شود، مقاوم سازي براي هتل آسمان انجام خواهد شد و تخريب در كار نخواهد بود. مقاوم سازي انجام و ساخت هتل آسمان ادامه خواهد داشت.

البته هتل آسمان شيراز پيش از اين نيز بحث برانگيز شده بود چنانكه اين هتل در حريم منظري ارگ كريمخاني شيراز قرار دارد و سازمان ميراث فرهنگي خواهان كم شدن ارتفاع آن است. اما مالك اين هتل در اين خصوص گفت: با توجه به مجوزي كه در دست دارم، حكم ديوان عدالت اداري را نيز در اختيار دارم و راي بر تاييد مجوز داده شده. كار را ادامه خواهم داد و تعداد طبقات هتل كم نخواهد شد.
منبع خبر:
رکنا
 
تاریخ: ۱۹/۰۵/۱۳۹۸