روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
گردهمايي بنكداران مواد غذايي كشور در شيراز برگزار مي شود
 
رئيس اتحاديه عمده فروشان مواد غذايي شيراز گفت: گردهمايي بنكداران مواد غذايي كشور 25 مرداد ماه در شيراز برگزار مي شود.
گردهمايي بنكداران مواد غذايي كشور در شيراز برگزار مي شود
- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاري تسنيم از شيراز، عبدالله رزاق منش پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاري گردهمايي اتحاديه هاي بنكداران كشور به همت اتحاديه صنف بنكداران شيراز خبر داد و اظهار داشت: اين همايش روز جمعه 25 مردادماه با حضور روساي اتحاديه هاي بنكداران سراسر كشور در مجتمع رفاهي دانشگاه شيراز برگزار مي شود.

وي تبيين جايگاه بنكداران، تجار و توزيع در رونق توليد، تبادل نظر با روساي اتحاديه هاي بنكداران در سراسر كشور براي برون رفت از وضعيت اقتصادي فعلي كشور، تجليل از واحدهاي صنفي نمونه و تبيين نقش بنكداران در تامين و توزيع كالاي اساسي را از جمله اهداف اصلي اين گردهمايي عنوان كرد.

رئيس اتحاديه عمده فروشان مواد غذايي شيراز افزود: اعضا اتحاديه عمده فروشان مواد غذايي و بهداشتي و خشكبار شيراز، مسئولين اتاق اصناف ايران و فارس، روساي اتحاديه هاي بنكداران مراكز استان ها و روساي اتحاديه هاي صنفي شيراز از جمله شركت كنندگان اين گردهمايي هستند.

وي با تاكيد بر اينكه با توجه به پيشرفت جامعه و فناوري هاي روز بايد اصناف نيز خود را به روز كنند و از نظر آگاهي و آموزش سطح خود را ارتقا دهند، عنوان كرد: يكي از اهداف اين گردهمايي بحث آموزش و ارتقا آگاهي اصناف است زيرا در اين شرايط اقتصادي به خصوص در يك سال اخير كه با نوسانات بازار ارز روبه رو بوده ايم فشار زيادي بر روي اعضا اتحاديه بوده است.

رزاق منش خاطرنشان كرد: اتحاديه بنكداران شيراز 480 عضو دارد كه در يك سال اخير برخي از آنها به دليل مشكلاتي كه در بازار ارز رخ داده مجبور به ابطال پروانه كار خود شده اند.

وي افزود: دولت از توليدكننده و صنعت حمايت مي كند اما از بخش اصناف حمايت نمي شود البته ما منكر نقش توليد در رونق اقتصادي كشور نيستيم ولي حرف ما اين است كه توليد و توزيع يك حلقه به هم پيوسته هستند و يكي از بازوهاي نظام بنكداران هستند كما اينكه در 6 ماه گذشته با كمك اتحاديه بنكداران قيمت شكر در بازار متعادل شده است.

وقتي در سال رونق توليد آتش به جان كارخانجات شهرك شكوهيه قم مي افتد
اختصاصي تسنيم|جزئيات گزارش جديد مجلس از «رونق توليد»؛ 7 چالش اصلي توليد اعلام شد
نقش بازار سرمايه در رونق توليد
كمبود سرمايه در گردش سبب تضعيف واحدهاي بنكداري شده است
حسام منيري، رئيس كميسيون آموزش و فني اتحاديه عمده فروشان مواد غذايي و بهداشتي شيراز، نيز در اين جلسه اظهار داشت: يكي از مشكلاتي كه اعضا اتحاديه با آن روبه رو هستند مانند ساير فعالان اقتصادي سرمايه در گردش است كه همين موضوع سبب تضعيف فعاليت برخي از واحدهاي بنكداري شيراز شده است.

وي با بيان اينكه سيستم توزيع در كشور ما يك سيستم معيوب است و يك سري نهادهاي موازي متولي توزيع هستند كه نه تنها مديريت هماهنگ و يكساني ندارند بلكه سبب بالا رفتن هزينه هاي توزيع شده اند، افزود: يكي از اهداف اين همايش اثبات جايگاه بنكداران و نقش آنها در توزيع ارزاق عمومي و رونق توليد است.

منيري گفت: توليد و توزيع هر كدام به تنهايي و خودجوش نمي توانند رونق بگيرند توليد براي رونق خود به سيستم بازرگاني و چرخه توزيع مناسب نياز دارد و به عبارت ديگر از مزرعه و معدن تا مصرف همه بخش ها مرتبط از جمله صنعت و توزيع بايد به صورت متوازن رشد نمايند و به صورت متوازن از امكانات كشور استفاده كنند.
منبع خبر:
تسنیم
 
تاریخ: ۱۹/۰۵/۱۳۹۸