روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
گردهمايي بنكداران مواد غذايي كشور در شيراز
 
رئيس اتحاديه عمده فروشان مواد غذايي شيراز از برگزاري گردهمايي بنكداران مواد غذايي كشور در شيراز خبر داد.
به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از شيراز، عبدالله رزاق منش رئيس اتحاديه عمده فروشان مواد غذايي شيراز پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از برگزاري گردهمايي اتحاديه هاي بنكداران كشور به همت اتحاديه صنف بنكداران شيراز خبر داد و اظهار كرد: اين همايش روز جمعه 25 مردادماه با حضور روساي اتحاديه هاي بنكداران سراسر كشور در مجتمع رفاهي دانشگاه شيراز برگزار مي شود.

او، تبيين جايگاه بنكداران، تجار و توزيع در رونق توليد، تبادل نظر با روساي اتحاديه هاي بنكداران در سراسر كشور براي برون رفت از وضعيت اقتصادي فعلي كشور، تجليل از واحد هاي صنفي نمونه و تبيين نقش بنكداران در تامين و توزيع كالاي اساسي را از جمله اهداف اصلي اين گردهمايي برشمرد.

رئيس اتحاديه عمده فروشان مواد غذايي شيراز تصريح كرد: اعضاي اتحاديه عمده فروشان مواد غذايي و بهداشتي و خشكبار شيراز، مسئولان اتاق اصناف ايران و فارس، روساي اتحاديه هاي بنكداران مراكز استان ها و روساي اتحاديه هاي صنفي شيراز از جمله شركت كنندگان اين گردهمايي هستند.

او با تاكيد بر اين كه با توجه به پيشرفت جامعه و فناوري هاي روز بايد اصناف نيز خود را به روز كنند و از نظر آگاهي و آموزش سطح خود را ارتقا دهند، افزود: يكي از اهداف اين گردهمايي بحث آموزش و ارتقاء آگاهي اصناف است، زيرا در اين شرايط اقتصادي بخصوص در يك سال اخير كه با نوسانات بازار ارز رو به رو بوده ايم فشار زيادي بر روي اعضا اتحاديه بوده است.

رزاق منش بيان كرد: اتحاديه بنكداران شيراز 480 عضو دارد كه در يك سال اخير برخي از آن ها به دليل مشكلاتي كه در بازار ارز رخ داده مجبور به ابطال پروانه كار خود شده اند.

او افزود: دولت از توليدكننده و صنعت حمايت مي كند، اما از بخش اصناف حمايت نمي شود البته ما منكر نقش توليد در رونق اقتصادي كشور نيستيم، ولي حرف ما اين است كه توليد و توزيع يك حلقه به هم پيوسته هستند و يكي از بازو هاي نظام بنكداران هستند كما اينكه در 6 ماه گذشته با كمك اتحاديه بنكداران قيمت شكر در بازار متعادل شده است.

كمبود سرمايه در گردش سبب تضعيف واحد هاي بنكداري شده است حسام منيري رئيس كميسيون آموزش و فني اتحاديه عمده فروشان مواد غذايي و بهداشتي شيراز، نيز در اين جلسه گفت: يكي از مشكلاتي كه اعضا اتحاديه با آن رو به رو هستند مانند ساير فعالان اقتصادي سرمايه در گردش است كه همين موضوع سبب تضعيف فعاليت برخي از واحد هاي بنكداري شيراز شده است.

او با بيان اينكه سيستم توزيع در كشور ما يك سيستم معيوب است و يكسري نهاد هاي موازي متولي توزيع هستند كه نه تنها مديريت هماهنگ و يكساني ندارند بلكه سبب بالا رفتن هزينه هاي توزيع شده اند، افزود: يكي از اهداف اين همايش اثبات جايگاه بنكداران و نقش آن ها در توزيع ارزاق عمومي و رونق توليد است.

منيري ادامه داد: توليد و توزيع هر كدام به تنهايي و خودجوش نمي توانند رونق بگيرند توليد براي رونق خود به سيستم بازرگاني و چرخه توزيع مناسب نياز دارد و به عبارت ديگر از مزرعه و معدن تا مصرف همه بخش ها مرتبط از جمله صنعت و توزيع بايد به صورت متوازن رشد كنند و به صورت متوازن از امكانات كشور استفاده كنند.
 
تاریخ: ۱۹/۰۵/۱۳۹۸