روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
استفاده از منابع غير دولتي براي پيشبرد طرح هاي عمراني سلامت ضروري است
 
شيراز - ايرنا- معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت در سفر يك روزه به شيراز در نشست هماهنگي وتبادل نظر با استاندار فارس و نمايندگان مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي راهكارهاي توسعه خدمات در حوزه بهداشت و درمان را بررسي كرد و بيان داشت: براي ارتقاي خدمات سلامت و پيشبرد پروژه هاي عمراني بايد از ...
استفاده از منابع غير دولتي براي پيشبرد طرح هاي عمراني سلامت ضروري است شيراز - ايرنا- معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت در سفر يك روزه به شيراز در نشست هماهنگي وتبادل نظر با استاندار فارس و نمايندگان مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي راهكارهاي توسعه خدمات در حوزه بهداشت و درمان را بررسي كرد و بيان داشت: براي ارتقاي خدمات سلامت و پيشبرد پروژه هاي عمراني بايد از منابع غيردولتي استفاده شود.

سيد كامل تقوي نژاد معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي روز يكشنبه در اين نشست با تاكيد بر ضرورت توجه به حوزه بهداشت و درمان استان و تامين اعتبارات مورد نياز اين بخش گفت: براي تحقق اهداف تعيين شده و دستيابي به اولويت هاي حوزه سلامت، بايد دست به دست هم داده و با قابليت هاي دانشگاه و تامين اعتبار، اين اولويت ها وارد مرحله عملياتي شود.

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از در دست ساخت بودن 18 پروژه بيمارستاني در فارس خبر داد كه با بهره برداري از اين پروژه ها، سه هزار و 623 تخت بيمارستاني به مجموعه خدمات دانشگاه علوم پزشكي شيراز افزوده مي شود.

وي اعتبار موردنياز براي ساخت اين پروژه ها را دو هزار و 400 ميليارد تومان اعلام كرد.

استاندار فارس : نام فارس در اعمال جراحي پيشرفته مانند پيوند كبد و قرنيه، در دنيا به ثبت رسيده است
استاندار فارس نيز در اين نشست با اشاره به توانمندي هاي فارس در حوزه علوم پزشكي و خدمات درماني بيمارستان ها، گفت: اين خدمات علاوه بر مردم استان، به مراجعاني از ديگر استان ها و ديگر كشورها نيز ارائه مي شود و نام فارس در اعمال جراحي پيشرفته مانند پيوند كبد و قرنيه، در دنيا به ثبت رسيده است.

عنايت الله رحيمي همچنين از توسعه خدمات توريسم سلامت در فارس، طي چند ماه گذشته خبر داد و افزود: دانشگاه علوم پزشكي شيراز و دانشگاه شيراز، از قطب هاي علمي مطرح در جنوب كشور هستند و تحول در دانشگاه، تحول در استان است.

او ادامه داد: دانشگاه علوم پزشكي شيراز تلاش دارد خدمات ارزنده اي به مردم ارائه دهد و بهره برداري از بيمارستان هاي در حال ساخت، به ويژه پروژه هاي بيش از 70درصد پيشرفت فيزيكي لازم است با سرعت انجام شود.

استاندار فارس تخصيص اراضي اهدايي به دانشگاه علوم پزشكي شيراز را راهكاري براي گسترش خدمات سلامت دانست و گفت: تعيين و تامين بودجه، يك حركت رو به جلو به سمت ساخت و ساز است و دانشگاه علوم پزشكي شيراز بايد از تمام ظرفيت هاي قانوني در اين مسير استفاده كند.

رحيمي در بخش ديگري از صحبت هاي خود از حمايت استانداري از اعطاي تسهيلات بانكي به دانشگاه براي پيشبرد پروژه هاي در حال ساخت خبر داد و اضافه كرد: حمايت وزارت بهداشت از بخش خصوصي،در زمينه پيشبرد خدمات، راهگشاست.

او همچنين به توانمندي هاي موجود در ديگر شهرهاي استان فارس در حوزه سلامت اشاره كرد و با تاكيد بر استفاده از اين ظرفيت، اين امر را موجب كاهش نيازهاي اين حوزه دانست.

ديدار با نماينده مقام معظم رهبري در كهگيلويه و بوير احمد

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، همچنين با آيت الله سيد شرف الدين ملك حسيني نماينده مقام معظم رهبري در استان كهگيلويه و بوير احمد و رئيس مدرسه علميه خان در شيراز، ديدار كرد.

آيت الله ملك حسيني در اين ديدار شيراز را يك قطب پزشكي در كشور خواند و بر اهميت حفظ اين جايگاه تاكيد كرد.

آيت الله ملك حسيني حفظ جايگاه شيراز در عرصه پزشكي كشور را مستلزم گسترش توامان امكانات و خدمات در كنار توسعه عمراني پروژه ها دانست
نماينده ولي فقيه در استان كهگيلويه و بويراحمد حفظ جايگاه شيراز در عرصه پزشكي كشور را مستلزم گسترش توامان امكانات و خدمات در كنار توسعه عمراني پروژه ها دانست و گفت: اين موقعيت، حاصل حضور پزشكان بزرگ و حاذق در شيراز است.

آيت الله ملك حسيني همچنين گسترش دسترسي به خدمات سلامت در جاي جاي استان، در كنار شيراز را موجب تقويت جايگاه شيراز به عنوان قطب پزشكي كشور عنوان كرد.

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز با بيان برنامه سفر خود به شيراز، از افتتاح چند پروژه جديد سلامت، بازديد از پروژه هاي در دست ساخت و ديدار با مسوولان استاني و دانشگاهي خبر داد.

تقوي نژاد، شيراز را يك قطب پزشكي در كشور برشمرد و گفت: بهره برداري از پروژه هاي جديد سلامت در استان فارس كه امروز از تعدادي از آنها بازديد مي شود، گامي موثر در كاهش بار مراجعه به بيمارستان هاي نمازي و شهيد دكتر فقيهي است.

بهره برداري از طرح هاي عمراني و توسعه سلامت

با حضور معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، پايگاه سلامت عرفان، در منطقه ميانرود شيراز، به چرخه ارائه خدمات سلامت پيوست.

تقوي نژاد پس از بهره برداري از پروژه مركز خدمات جامع سلامت كفري در منطقه كروني، با حضور در بوستان طراوت شيراز، پايگاه سلامت عرفان را افتتاح كرد.

معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت در اين آئين ضمن گفت و گو با پزشكان و تيم سلامت اين پايگاه، روند ارائه خدمت به مراجعان را مورد ارزيابي قرار داد.

پايگاه سلامت عرفان با هدف ارائه خدمت به مردم منطقه ميانرود در جنوب غربي شيراز، به بهره برداري رسيد
در پي انعقاد تفاهم نامه اي ميان دانشگاه علوم پزشكي شيراز و شهرداري شيراز، 10 قطعه زمين براي ايجاد مراكز ارائه خدمات سلامت پيش بيني شد كه تاكنون، 6 مركز به بهره برداري رسيده و پايگاه سلامت عرفان، هفتمين پروژه از اين تفاهم نامه است.همچنين سه پروژه ديگر از اين تفاهم نامه، هم اكنون در حال ساخت است.

پايگاه سلامت عرفان با هدف ارائه خدمت به مردم منطقه ميانرود در جنوب غربي شيراز، به بهره برداري رسيد. اين پروژه سلامت با حضور پنج پزشك خانواده، بيش از 10 هزار نفر از مردم منطقه را تحت پوشش قرار مي دهد. اين پايگاه سلامت با 150 متر مربع زيربنا، در منطقه ميانرود، بلوار پرتو، بوستان طراوت واقع شده است.

همچنين با حضور معاون توسعه مديريت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در شيراز، بهره برداري از پروژه ساخت مركز خدمات جامع سلامت روستاي كفري انجام شد.

مركز خدمات جامع سلامت روستاي كفري، سه هزار و 655 نفر از مردم منطقه را تحت پوشش خدمات طرح تحول نظام سلامت قرار مي دهد.يك پزشك خانواده به همراه تيم سلامت، در اين مركز مستقر خواهد بود و به مراجعان، ارائه خدمت مي شود.آزمايشگاه، داروخانه، خدمات بهداشت محيط و تزريقات، از ديگر بسته هاي خدمتي پيش بيني شده براي اين مركز خدمات جامع سلامت است.

اين مركز هزار و200 متر مربع مساحت و 550 مترمربع زيربنا دارد و در كوچه 28 روستاي كفري، واقع شده است.

6113
منبع خبر:
ايرنا
 
تاریخ: ۲۰/۰۵/۱۳۹۸