روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
دانشجويان جهادگر دانشگاه شيراز اول شهريور به مناطق محروم اعزام مي شوند
 
محمد رضا عليزاده، مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاري دانشجو، گفت: بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز از دو گروه جهادي تشكيل شده است. يك گروه جهادي با نام شهيد صدرالله فني كه زير نظر بسيج دانشجويي است و ديگري شهيد سيد هادي اخلاقي كه زير نظر بسيج دانشجويي دانشكده ...


محمد رضا عليزاده، مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاري دانشجو، گفت: بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز از دو گروه جهادي تشكيل شده است. يك گروه جهادي با نام شهيد صدرالله فني كه زير نظر بسيج دانشجويي است و ديگري شهيد سيد هادي اخلاقي كه زير نظر بسيج دانشجويي دانشكده علوم تربيتي و روانشناسي است كه در سال 1395 تاسيس شده است.

عليزاده تصريح كرد: اردو هاي جهادي دانشگاه شيراز از 1 تا 10 شهريور ماه 98 در روستاي براب از توابع شهرستان داراب، استان فارس برگزار مي شود در اين اردو كه دو گروه جهادگر حضور دارند.

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز با اشاره به فعاليت هاي گروه جهادي در مناطق محروم گفت: گروه جهادي ما در حوزه هاي آموزشي (آموزش مباحت درسي مقاطع مختلف تحصيلي، آموزش احكام، آموزش كاردستي)، عمراني (ساخت مسجد، بازسازي مدارس، رنگ آميزي و ديوار نويسي مدارس و مساجد)، كارآفريني، برگزاري كارگاه هاي آموزشي پرورش قارچ، بلدرچين، گل و گياه، عقرب، فعاليت خواهند كرد.

وي گفت: با تغيير رويكرد حركت هاي جهادي با توجه به مقتضيات زماني، گذار از خدمت محوري به توليد محوري يكي از محور هاي راهبردي حركت هاي جهادي است. در همين راستا هدف اصلي در جهاد اشتغالزايي و كارآفريني، ايجاد و توسعه اشتغال و كارآفريني در مناطق محروم براي استفاده حداكثري از منابع مادي و نيروي انساني پرتلاش است كه اگر به صورت پايدار ادامه يابد به سطح توليد و نرخ اشتغال كشور كمك خواهد كرد.

عليزاده در خاتمه تاكيد كرد: از بركات غيرقابل ترديد شركت در اردو هاي جهادي، تغيير سبك زندگي به سمت و سويي است كه در اسلام به آن سفارش شده است و از رهگذر اين اردوها، فرهنگ جهادي در كشور نهادينه مي شود و روحيه ايثار و از خودگذشتگي و كمك به همنوع ترويج مي شود. اميد است كه با توكل بر خدا و توسل به ائمه معصومين بتوانيم وظايف خودمان را در قبال صاحبان اصلي انقلاب، يعني محرمين و مستضعفين به خوبي به انجام رسانيم.
منبع خبر:
دانشجو
 
تاریخ: ۲۲/۰۵/۱۳۹۸