روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
تلاشي در جهت برقراري عدالت با حمايت از پاكبان ها تا مخالفت با افطاري مجلل
 
علي حسين زبرجد در گفت وگو با خبرنگار فارس در شيراز در خصوص مطالبه گري دانشجويان در صدرا اظهار داشت: چند روزي است كه خبر بازداشت چند تن از مسؤولين شهرداري و شوراي شهر صدرا رسانه اي شده است كه به نوبه خود لازم مي دانم از رئيس كل دادگستري استان فارس و همه كساني كه در جهت برقراري عدالت قدم بر مي دارند، تشكر كنم.

مسؤول بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد شيراز ادامه داد: مجموعه بسيج دانشجويي كه به فرموده امام راحل(ره) موذن هاي جامعه هستند، همواره تلاش كردند كه در مسير برطرف كردن مشكلات و موانع كشور پيشرو باشد، در همين جهت لازم است تا مواردي را به خدمت مردم انقلابي شهر صدرا برسانيم.

وي افزود: در اسفندماه سال گذشته جوانان بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز اولين قدم را در راستاي احقاق حقوق پاكبانان شهر صدرا برداشت و بعد از اعلام مواضع متعدد، در نماز جمعه شهر صدرا نيز تجمع اعتراضي در جهت برطرف كردن اين مشكل برپا كردند كه متأسفانه افرادي از شهرداري صدرا  با هدايت مجموعه مديريت شهرداري اقدام به ايجاد اخلال در تجمع مسالمت آميز دانشجويي كردند و با تعابيري تند همچون «مرگ بر منافق!» دانشجويان معترض را متهم كردند و تا جايي به تقابل پرداختند كه منتج به هتك حرمت و بازداشت مسؤ ول بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز شد؛ البته كه هر چند مطالبات پاكبانان با پيگيري هاي انجام شده تا حدودي برطرف شد اما همچنان ابهاماتي در روند مواجهه با اين پاكبان ها وجود دارد كه محل پيگيري خواهد بود.

زبرجد خاطر نشان كرد: در ماه رمضان امسال نيز خبرهاي موثق در مورد برگزاري افطاري مجلل در يكي از باغ هاي صدرا، موجب شد تا مجموعه بسيج دانشجويي با جديت در پي شفاف سازي هزينه كردهاي اين افطاري باشد، در شرايطي كه در بدنه شهري صدرا مشكلات مالي متعددي وجود داشت و همچنين پرداخت معوقات حقوق پاكبانان از اولويت ويژه برخوردار بود، برگزاري اينگونه مراسمات قطعاً در شأن يك شهردار اسلامي نبود، اما اين بار نيز با شكايت شخص شهردار از من و پيگيري قضايي و احضاريه هاي متعدد به پليس فتا و ارسال پرونده به شعبه هاي دادگستري، سعي در سركوبي اين مطالبه گري بحق را داشتند.

اين فعال دانشجويي گفت: اكنون كه برخورد قانوني با تخلفات گسترده شهرداري صدرا آغاز شده است، دليل سركوب مطالبات به حق دانشجويان و قشر نخبگاني جامعه مشخص مي شود و پر واضح است كه مسؤولاني كه در برابر مطالبه گري و شفاف سازي و سؤالات دانشجويان، متوسل به انواع سركوب ها ائم از ايجاد درگيري با دانشجويان و احضاريه و شكايت از آن ها مي شوند، قطعاً عملكرد مناسب و درخور يك مسؤول ايراني اسلامي و انقلابي را ندارند.

وي تصريح كرد: آن چيزي كه فارغ از پرداختن به اشخاص، اكنون بايد محل بررسي ويژه و اتخاذ تدبير اثر بخش قرار گيرد، آن است كه چرا در جايگاهي همچون شهرداري صدرا اين همه حاشيه و تخلفات و جرم هاي پي در پي در دوره هاي مسؤولين مختلف رخ مي دهد؟ بهتر است تحولاتي اساسي در ساحت نظارتي و محدويت هاي قانوني صورت گيرد كه مشخصاً شفاف سازي در تمامي تراكنش هاي اقتصادي و معاملاتي شهرداري صدرا به عنوان يك راه علاج پيشنهاد مي گردد.

مسؤول بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد شيراز با بيان اينكه شفاف سازي طرح ها و پروژه ها، مناقصات، قرارداد ها و ... يكي از راه هاي مؤثر براي از بين بردن حياط خلوت برخي مسؤولين فرصت طلب است كه از اين رهگذر موجبات اعتمادسازي عمومي نيز فراهم مي شود.

زبرجد در پايان تأكيد كرد: ما در مجموعه بسيج دانشجويي آمادگي برگزاري نشست هاي مشترك با مسؤولين اجرايي را در راستاي تحقق اين مهم اعلام مي داريم از طرفي قدردان قوه قضائيه و نهادهاي امنيتي هميشه هوشيار هستيم و خواستار اطلاع رساني به عموم شهروندان صدرا در رابطه با پيگيري حقوق عامه مردم هستيم.

انتهاي پيام/
منبع خبر:
خبرگزاري فارس
 
تاریخ: ۲۲/۰۵/۱۳۹۸