روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

پژوهشگر برتر كشور: وزارت منابع طبيعي و محيط زيست در دولت دوازدهم شكل گيرد
 
عضو هيات علمي دانشگاه شيراز و پژوهشگر برتر بخش كشاورزي كشور در نامه اي سرگشاده خطاب به رئيس جمهوري، شكل گيري وزارت منابع طبيعي و محيط زيست در دولت دوازدهم را خواستار شد.

 دكتر حميدرضا پورقاسمي در اين نامه كه روز جمعه نسخه اي از آن را در اختيار ايرنا قرار داد، خطاب به رئيس جمهوري آورده است: دكتر روحاني عزيز، بدون شك اقشار مختلف جامعه با توجه به تخصص و احساس مسئوليت خود، از شما خواسته‌هايي داشته و انتظار مي‌رود مانند گذشته با تدبير خود، آن ها را شنيده و در جهت حل مشكلات اقدام نماييد.

استاد نمونه دانشگاه شيراز در سال 96 اظهار كرد: ديرزماني است كه منابع طبيعي كشور با وجود اهميتي كه داشته و مقام معظم رهبري نيز بر آن تاكيد نموده‌اند، شرايط مساعدي ندارد.

در نامه پژوهشگر برتر بخش كشاورزي كشور در سال 95 آمده است: متاسفانه بخش‌هاي زيادي از منابع طبيعي و محيط زيست تخريب شده و يا در معرض تخريب قرار دارند كه خود مي تواند منجر به مهاجرت و حاشيه نشيني بيش تر گرديده و پيامدهاي اقتصادي-اجتماعي ناگواري به همراه داشته باشد.

اين استاد دانشگاه شيراز افزود: مشكلات زيادي از جمله عدم وجود قدرت بازدارندگي مناسب و هم چنين نداشتن وزارت‌خانه‌اي مستقل موجب ياس و نااميدي از ادامه تحصيل و اشتغال قشر عظيمي از فارغ‌التحصيلان منابع طبيعي و محيط‌زيست شده است.

پورقاسمي اظهار كرد: سزاوار است در سالي كه از طرف مقام معظم رهبري به عنوان 'اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال' نام گرفته، جنابعالي با تدبير خود در دولت دوازدهم براي اين منابع ارزشمند چاره‌جويي نموده و اميدي كه در اين ساليان با نام شما دوباره در بين مردم شريف ايران شكل گرفته است را به متخصصان اين منابع ارزشمند هديه نماييد.

عضو هيات علمي دانشكده كشاورزي دانشگاه شيراز ادامه داد: جناب آقاي دكتر روحاني، تا زماني كه كشور وابسته به فروش نفت باشد كه قطعاً از فرمايش هاي جنابعالي اين هدف استنباط نمي‌شود و نتوانيم منابع طبيعي را به پول/كالاي ارزشمند تبديل نمائيم، در مديريت منابع طبيعي و محيط زيست به بيراهه رفته‌ايم.

وي بيان كرد: متاسفانه جوابگوي خيل عظيم فارغ‌التحصيلان و دانشجويان رشته‌هاي منابع طبيعي نخواهيم بود؛ قشري كه در اين دوره نيز چشم به تدبير، اعتدال و عقلانيت شما دوخته و كليد اميد شما را راه كاري در گشايش قفل مشكلات اين منابع مي‌دانند.

پورقاسمي افزود: در آيات قرآن، احاديث و روايات اهل دين اهميت اين منابع بارها مورد تاكيد قرار گرفته و بدون شك شما نيز به درستي مي دانيد كه زندگي همه موجودات عالم به اين منابع باارزش وابسته بوده و حيات بدون آن ممكن نيست.

وي بيان كرد: جناب آقاي دكتر روحاني، شايسته و بايسته است به لطف شما و دولت مردان، تاسيس 'وزارت منابع طبيعي و محيط زيست' كه مورد تاييد و خواسته بسياري از متخصصان منابع طبيعي و محيط زيست كشور است در دستور كار قرار گرفته و در انجام اين مهم اقدام هاي لازم صورت پذيرد.

پژوهشگر برتر بخش كشاورزي كشوردر سال 95 اظهار كرد: اينجانب و همكارانم در دانشگاه هاي مختلف كشور اين موضوع را يك مطالبه ملي و به حق از جنابعالي دانسته و اميدواريم با توكل بر خداوند منان، اين امر در دولت مردمي جنابعالي، تحقق يابد.

پورقاسمي در بخش آغازين اين نامه خطاب به دكتر روحاني رئيس جمهوري نوشته است: بر خود وظيفه مي‌دانيم پيروزي شكوهمندانه جنابعالي در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري كه به حق پيروزي تدبير، اميد و اعتدال بوده را تبريك عرض ‌نماييم و براي شما آرزوي توفيقات روزافزون و توان عمل به وعده و تعهدات هوشمندانه و منطقي را از خداوند منان خواهان و خواستار هستيم.

وي ادامه داد: مردم بزرگ و شريف ايران به مانند گذشته نشان دادند كه همواره پاي فرامين رهبر معظم انقلاب و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ايستاده و با تدبير و تعقل گرايي جنابعالي هم سو بوده و بر همه سختي ها و مشكلات فائق خواهند آمد.

منبع خبر:
ايرنا
   تاریخ: ۱۲:۲۴ - ۱۳/۰۳/۱۳۹۶   بازدید: ۱۱۰۲

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)