روابط عمومی دانشگاه شیراز
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

دبير اجرايي همايش « نقش عربي نويسان وعربي سرايان ايراني در رشد وشكوفايي فرهنگ و تمدن اسلامي» ميهمان كميسيون فرهنگي شوراي شهر شيراز
 

كميسيون فرهنگي شوراي شهر شيراز از آقاي دكتر عربي دبير اجرايي همايش، جهت تبادل نظر و همكاري در خصوص برگزاري همايش « نقش عربي نويسان وعربي سرايان ايراني در رشد وشكوفايي فرهنگ و تمدن اسلامي» دعوت به عمل آورد.
دبير اجرايي همايش در اين جلسه كه در تاريخ 17/5/96 با حضور اعضاي شوراي شهر وچند تن از فعالين ومسوولين فرهنگي در محل برگزاري جلسات شوراي شهر برگزار شد، با گزارشي از اولين دوره همايش به اهداف و افقهاي همايش پيش رو كه قرار است 27و28 مهرماه برگزار شود اشاره كرد.
عضو هيات علمي دانشگاه شيراز ضمن اشاره به اهميت توجه به شخصيتها و مفاخر علمي – ادبي و هنري ايران كه با خلق آثاري به زبان عربي از طلايه داران و پيشروان فرهنگ وتمدن اسلامي بوده اند بر ضرورت آشنايي با آثار اين بزرگان جهت حركت به سمت تمدن نوين اسلامي تاكيد كردند.
دبير اجرايي همايش در بخشي ديگر از صحبتهاي خود به نقش و جايگاه شيراز و شوراي شهر به عنوان يك نهاد مردمي وتاثير گذار در استفاده از ظرفيتهاي شيراز واستان فارس به عنوان سومين حرم اهل بيت عليه السلام و پايتخت جوانان جهان اسلام و پايتخت تمدن وفرهنگ اشاره نمودند و دستاوردهاي علمي و پژوهشي همايش را يك پشتوانه علمي و مناسب براي حركت در اين مسير بيان داشتند و از نهادهاي ذيربط بالاخص شوراي شهر جهت هر چه بهتر برگزار كردن چنين همايش-هايي دعوت به عمل آوردند.
اعضاي شوراي شهر با تاكيد بر ضرورت آشنايي بيشتر نسل جوان و گروههاي مردمي با مفاخر ملي و تمدني از اين همايش استقبال كرده و بر حمايت از همايش از سوي شوراي شهر تاكيد داشتند كه مقرر شد از تمامي امكانات وظرفيتهاي موجود در راستاي برگزاي همايش استفاده شود.

   تاریخ: ۱۴:۵۰ - ۱۸/۰۵/۱۳۹۶   بازدید: ۵۵۸

نظرات کاربران

نظر شما:
نام: *
ایمیل:
متن: *

(۳۰۰ کاراکتر)